Najnowsze komentarze

 • Kleszczów płaci więcej
  ktoś
  @ "Pfffff" jak jesteś taki rzetelny czy prawy*to dlaczego te swoje wypociny nie podpisałeś swoim ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  Plotkary
  Podobno te wszystkie nowiny i ploty sieje pani synowa jednego z czlonkow fundacji gminy kleszczow ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  Pffffffff....
  Wpis nie na miejscu. Integrowanie w życie prywatne jest tylko i wyłącznie osobistym ,,problemem, ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  Bruno
  Bystra oko wcale nie jesteś taki bystry, bo prezesik komunalki nie chodzi się modlić a otwiera jakiś ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  taka sobie
  @pani od polskiego, co Ci tak bardzo zależy na tej stronie internetowej? Czyżbyś nie miał co robić? bo ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  pani od polskiego
  Ano jaki gospodarz taki portal :P

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  Bystre OKO
  Panie Wójcie to że Pan nie panuje nad tym co się dzieje w gminie to już wiemy, ale to w jak bezczelny ...

  Czytaj więcej...

Oblicza niekompetencji i arogancji władzy

11 styczeń 2016

Wójt Sławomir Chojnowski to obecnie najważniejszy funkcjonariusz publiczny w Gminie Kleszczów. To od niego zależy prawie wszystko, począwszy od tego jakie zadania inwestycyjne i jak szybko będą realizowane, po kolor i rodzaje ozdób świątecznych. Oczywistym więc jest, że człowiek aspirujący do zarządzania takim samorządem powinien, jak każdy dobry gospodarz znać sprawy dogłębnie, angażować się w rozwiązywanie problemów mieszkańców i potrafić odpowiedzieć przyjemniej na nieskomplikowane pytania czy to mieszkańców, czy to radnych. Po wysłuchaniu wypowiedzi tego pana można dojść do smutnego wniosku, że Gmina Kleszczów na gospodarza z prawdziwego zdarzenia i na jej miarę musi jeszcze poczekać.

 
Wesołych Świąt!

24 grudzień 2015

 

 

 

 

 

 
Z przymrużeniem oka...

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 17 grudzień 2015

No to odjechały...

Tak krótko można opisać to, o czym raczył zakomunikować Wójt podczas ostatniej sesji. Lekką ręką on i nowej jakości Rada Gminy przekazali 20 kleszczowskich milionów na rzecz bełchatowskiego Eko-Regionu, tak po prostu. Ot taki gest, bo pożytku praktycznie żadnego. Jak więc ma się do tego ostatnia podwyżka podatków, która podobno była niezbędna, bo w Gminie brakuje pieniędzy? Koniecznym okazało się także cięcie bagatela o połowę nakładów na remont ulicy Głównej w Kleszczowie ze względu na oszczędności. Jak w tym kontekście oceniać także, dyskutowane podczas sesji próby ograniczenia w przyszłości dotacji do odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców?

Dziękujemy za nadesłane memy, choć to czarny humor, to jednak humor. Zapraszamy.

 
Wójt i Rada Gminy już sięgają do kieszeni mieszkańców

4 grudzień 2015

Na ostatniej sesji Rada Gminy Kleszczów podjęła decyzję, która wywołała olbrzymie emocje i dyskusje wśród mieszkańców, a mianowicie podniosła podatki od 10 nawet do 12 procent. Co to oznacza dla nas mieszkańców? Zgodnie z podjętą uchwałą mieszkańcy będę musieli uszczuplić swoje budżety domowe, aby zapłacić większe podatki do gminnej kasy.

 
Lepiej późno niż wcale

27 październik 2015

W dniu 20 października odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Kleszczów. Jednym z bardziej emocjonujących punktów była prezentacja koncepcji budowy drogi przez „wkop”. Rozgorzała dyskusja, w której grupa radnych na czele z radną Kazimierą Tarkowską, przedstawiła w sposób jednoznaczny stanowisko Gminy Kleszczów w sprawie budowy tej drogi przyjęte już w roku 2004. Odpierali także argument PGE SA, jakoby tylko Gmina mogła zrealizować tego typu inwestycję, bo to należy do jej zadań własnych. Przekonywali, że równie dobrze zgodnie z prawem może zrobić to PGE w ramach naprawy szkód wyrządzonych wieloletnim funkcjonowaniem kopalni i elektrowni na terenie naszej Gminy oraz likwidacją czterech połączeń drogowych.

 
Solpark - Wójt unika jednoznacznych odpowiedzi

13 październik 2015

Jak informowaliśmy w ubiegłym miesiącu, radny Henryk Michałek w związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi funkcjonowania gminnej spółki Solpark, zwrócił się do wójta Sławomira Chojnowskiego z szeregiem ważnych pytań. Niestety jak można było się spodziewać przesłane przez Wójta, a właściwie przez Sekretarza gminy informacje są zawiłe bądź brak ich w ogóle, bo jak twierdzą autorzy odpowiedzi, stanowią one tajemnicę przedsiębiorstwa. Tak więc próżno doszukiwać się tutaj odpowiedzi na zasadnicze pytania, takie jak te dotyczące powodów kilkukrotnego wzrostu kosztów funkcjonowania spółki w niektórych obszarach. Tak jest na przykład w przypadku ratownictwa wodnego, gdzie obserwujemy trzykrotny wzrost kosztów od listopada ubiegłego roku. Nie wiadomo czy takie podrożenie jest zasadne i czy były podejmowanie jakiekolwiek wysiłki Rady Nadzorczej spółki bądź Zarządu, aby poprawić te wyniki? Nie dowiemy się także dlaczego w roku 2014 spółka odnotowała czterokrotne większą stratę ze sprzedaży? Trudno znaleźć także wytłumaczenie dla wydawania środków na „niezbędne” usługi czy wyposażenie, jak zakup mobilnego grilla, rowerów, czy solarium.

 
Z przymrużeniem oka...

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 9 październik 2015

Drodzy Forumowicze!

Po dłuższej wakacyjnej przerwie wracamy do cyklu "Z przymrużeniem oka...". Poniżej prezentujemy kolejny materiał przesłany na naszą skrzynkę pocztową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , za który serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także autorom pozostałych przesyłek prosząc o cierpliwość, one także niebawem doczekają się publikacji.

 
Z czego utrzymuje się Solpark?

21 wrzesień 2015

W związku z licznymi, coraz to nowymi wątpliwościami narastającymi wokół Solparku, radny Henryk Michałek, podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kleszczów, złożył na ręce wójta interpelację wnioskując o ich wyjaśnienie. Pojawia się w niej wiele wątpliwości, takich jak te dotyczące powodów kilkukrotnego wzrostu kosztów funkcjonowania spółki w niektórych obszarach. Z jej treści można wyciągnąć szereg niepokojących wniosków. Tym samym pojawiają się także kolejne pytania. Jak to, czy przypadkiem nie jest tak, że cały ciężar strat zrekompensowany został poprzez zwiększenie zasilenia spółki z budżetu Gminy pośrednio przez szkoły i inne gminne instytucje płacące spółce czynsz za korzystanie z obiektu? Byłoby to działanie dalece niezrozumiałe, ponieważ w takich sytuacjach to spółka powinna starać się pokryć dużą część strat. Stąd następne pytania, czy były podejmowanie jakiekolwiek wysiłki Rady Nadzorczej spółki bądź jej Zarządu, aby poprawić wyniki w innych obszarach niż czynsze, skoro pomimo dużego ich wzrostu spółka nadal notuje ponad czterokrotne pogłębienie straty ze sprzedaży? Jakie podjęto działania aby zapobiec tak drastycznemu wzrostowi kosztów funkcjonowania spółki? Czy wobec tego, nie mamy tutaj do czynienia z niegospodarnością i działaniem na szkodę spółki, a co za tym idzie, Gminy? Czekamy zatem na zajęcie stanowiska przez Wójta w tej sprawie, którą także postaramy się opublikować. Natomiast dziś, dzięki uprzejmości autora interpelacji jej treść zamieszczamy poniżej.

 
PGE potwierdza stratę w wysokości ponad 5 mld zł

17 wrzesień 2015

To, co do nie dawna wydawało się dla wielu science-fiction, hipokryzją głoszoną przez niektórych ludzi o kończącym się węglu, powolnej transformacji energetycznej mającej olbrzymi negatywny zwłaszcza ekonomiczny wpływ na nasz region w najbliższej przyszłości, staje się faktem szybciej niż się niektórym wydawało.  Ostatnie publikacje finansowe za I półrocze grupy PGE pokazują wyraźnie nadchodzące tendencje oraz zapowiedzi poważnych zmian jak np. znalezienie po 2016 roku kolejnego 1 mld zł cięć w wydatkach.

 
Pierwsze efekty nowych rządów - sesja Rady Gminy Kleszczów (video)

7 wrzesień 2015

W dniu 28 sierpnia odbyła się pełna emocji i ciekawych wątków powakacyjna sesja Rady Gminy Kleszczów. Dowiedzieliśmy się z niej na przykład, że pomimo tego, że Gmina Kleszczów przekazała bełchatowskiemu Ekoregionowi 20 milionów, które miały zapewnić nam ponad 50-cio procentowy udział właścicielski i kontrolę nad spółką, niestety nam tego nie zapewniają. W efekcie nie mamy, właściwie żadnej realnej kontroli nad ich wydatkowaniem. Albo o tym, że koszty funkcjonowania Solparku w niektórych obszarach wzrosły nawet 3-krotnie.

 
Gmina Kleszczów traci swoją pozycję

24 sierpień 2015

W sierpniowym wydaniu tygodnika Wprost pojawił się kolejny już ranking gmin polskich przyjaznych biznesowi. Niestety nie stanowi on dla naszych mieszkańców powodu do dumy. Ranking pokazuje drastyczny spadek notowań naszej gminy. Rok temu zajmowaliśmy miejsce 15, w bieżącym jest to już odległe 28 miejsce. Nasuwa się zatem pytanie, czy to już początek końca naszej świetności i prestiżu na arenie krajowej? Czy mamy szansę kiedykolwiek odzyskać swoją dawną pozycję zajmowaną przez wiele lat? Niestety jak powiedział Goethe – kto nie idzie do przodu, ten się cofa.

 
Słaby budżet 2014 i jeszcze słabsze wykonanie - kolejny rok zastoju w inwestycjach (video)

26 czerwiec 2015

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kleszczów w dniu 16 czerwca jednym z najważniejszych elementów był punkt dotyczący przyjęcia przez Radę Gminy Kleszczów sprawozdania wójta z realizacji budżetu za rok 2014 oraz głosowanie nad udzieleniem wójtowi absolutorium. Z przedłożonych przez wójta dokumentów jawi się obraz budżetu konsumpcyjnego, którego aż 66,54% to wydatki bieżące, a jedynie 33,46% to wydatki majątkowe, prorozwojowe. W tym zadania inwestycyjne stanowią jedynie około 23,6%! Trudno się tutaj nie zgodzić, że jest to rażąco słaby wynik jak na możliwości takiej gminy jak Gmina Kleszczów.

 
„Razem dla Gminy Kleszczów” jednak za śmieciami...!?

29 maj 2015

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Kleszczów,


zobowiązałem się już wcześniej informować Państwa o wszelkich niekorzystnych działaniach naszej samorządowej władzy, wywodzącej się z ugrupowania "Razem dla Gminy Kleszczów", dlatego tak też czynię. Wynika to również ze zobowiązań i roty ślubowania radnego, które każdy przed objęciem mandatu składa. Chyba jeszcze do dzisiaj brzmią nam w uszach obietnice składane przez kandydata na wójta i kandydatów na radnych w listopadowych wyborach, że oni czyli przyszła władza będą działać w imię dobra nas wszystkich, a szczególnie naszej Gminy. Jako hasło wyborcze przyjęli sobie takie oto nośne słowa cyt. "Wprowadzimy nową jakość rządzenia". Niestety na sloganach i obietnicach zakończyła się ta górnolotna propozycja działaczy "Razem dla Gminy Kleszczów", bo jak wszyscy widzimy, rzeczywistość jest całkiem inna.

 
Ile kosztują interesy Wójta z PGE?

20 maj 2015

14 maja odbyła się VIII sesja Rady Gminy, na której jednym z poruszonych tematów było przedstawienie efektów, jak twierdził sekretarz Kazimierz Hudzik, wielomiesięcznej pracy rzekomych zespołów, zajmujących się przygotowaniem porozumienia dotyczącego sposobu budowy i finansowania planowanej drogi przez „wkop”. Niestety nie wiadomo, czy były to zespoły formalnie powołane, czy tylko rozmowy koleżeńskie jak wcześniej informował wójt. Sekretarz nie pokusił się także o informację czy poza nim, wójtem i szefostwem PGE ktokolwiek inny brał udział w tych negocjacjach. Jak na tak ważne i hucznie nazwane negocjacjami rozmowy ich efekty są nader wątpliwe. Dowiadujemy się bowiem, że nie tylko PGE wycofało się z wcześniejszych ustaleń poczynionych przez poprzednich radnych i nasza Gmina pokryje koszty jej budowy, ale także zobowiązuje się do wyrażenia zgody na kolejne zbiorniki gipsu i wiele innych ustępstw. Pytanie zatem za czyje i jakie korzyści Gmina płaci taką cenę?

 
Co mają do ukrycia Wójt z Prezesem?

9 maj 2015

Odpowiedzi na kolejne interpelacje radnego Henryka Michałka dotyczące spółki Solpark Kleszczów Sp. z o.o. są enigmatyczne, wymijające bądź brak ich w ogóle. Wójt interpelacje przekierowuje do spółki, zamiast poprosić spółkę tylko o materiały źródłowe, a odpowiedź przygotować we własnym zakresie. Przecież pytania radnego skierowane są właśnie do niego. W konsekwencji prezes spółki przekazuje tyle informacji, ile ma ochotę przekazać. Wójt nawet nie próbuje, wykorzystać swoich uprawnień właścicielskich, aby wymóc na spółce rzetelne przygotowanie wnioskowanych informacji, a odpowiedzi spółki przedstawia jako swoje. Nasuwają się zatem pytania, po co te uniki i co mają na celu?

 
Forumowicze listy piszą

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 1 maj 2015

Zgodnie z obietnicą zamieszczmy kolejny przesłany do nas materiał. Tym razem publikujemy list zawierający subiektywną ocenę zdaniem autora sytuacji panującej w naszej Gminie.

 
Nagła zmiana zarządu Fundacji (video z sesji)

29 kwiecień 2015

W dniu wczorajszym odbyła się VII sesja Rady Gminy, podczas której dokonano odwołania zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów na wniosek złożony przez radną Agnieszkę Szczęsną.

 

 
Z przymrużeniem oka 2 ...

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 27 kwiecień 2015

Kolejne "memy" przesłane przez jednego z forumowiczów. Ściąganie inwestorów, to jak się okazuje nie lada wysiłek, szczególnie jeśli są to inwestorzy już ściągnięci. Temat na czasie, ponieważ takich inwestorów jest więcej, tylko czekać jak niebawem dowiemy się o kolejnych "sukcesach" nowego Zarządu FRGK. Autorowi ślicznie dziękujemy.

 
Ciężko pracujące kleszczowskie autobusy?

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 18 kwiecień 2015

Publikujemy kolejny materiał przesłany na nasza skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .  Tym razem jest to list od mieszkańca oraz zdjęcie wymownie ilustrujące opisaną przez autora sytuację . Dziękujemy za list i prosimy o kolejne.

 
Rewolucja w Energoserwisie

14 kwiecień 2015

W ubiegłym tygodniu dotychczasowy wieloletni prezes spółki Energoserwis Kleszczów Sp. z o.o. z siedzibą w Rogowcu, pan Paweł Woszczyk zastąpiony został przez panią Beatę Bujacz, a na jej dotychczasowe miejsce w zarządzie powołany został pan Jan Zawadzki pracownik spółki. Utworzono także dodatkowe stanowisko członka zarządu, na które została powołana bardzo blisko związana z Wójtem Sławomirem Chojnowskim, pani Ewelina Bujacz.

 
Sztuka komentowania

13 kwiecień 2015

Szanowni Forumowicze,

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy odnoszących się merytorycznie do spraw poruszanych na naszym portalu. Wszelkie komentarze zawierające treści obraźliwe będą bezwzględnie usuwane bez uprzedzenia. Krytyka powinna być przede wszystkim konstruktywna. Dlatego mile widziani są wszyscy, którzy chcą publicznie dyskutować i wyrażać swoje poglądy w duchu poszanowania innych. Ci, którym nie jest obojętne to co dzieje się w naszej Gminie.  Dotyczy to  spraw ważnych poruszanych na naszym portalu, ale także tych bardziej przyziemnych. Zwyczajnych problemów dnia powszedniego. Zapraszamy serdecznie!

 
Z przymrużeniem oka...

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 8 kwiecień 2015

Drodzy Forumowicze!

Zgodnie z obietnicą prezentujemy kolejny materiał przesłany na naszą skrzynkę pocztową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , za który serdecznie dziękujemy. Tym razem odrobina humoru.

 
Radosnego Alleluja!

4 kwiecień 2015

 

 


 
Jak panowie Gajda z Kuszczakiem Eko–Benz do Kleszczowa ściągali…?

4 kwiecień 2015

Ktokolwiek widział ktokolwiek wie?!

 
Radni „Razem dla Gminy Kleszczów” transferują 20 milionów do Bełchatowa