Najnowsze komentarze

 • Gminne pieniądze zagrożone? (video z sesji)
  Marcin
  E-sport to ciekawa dyscyplina, niełatwa wbrew pozorom. Tym bardziej sukcesy takie jak wasze przynoszą ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gminne pieniądze zagrożone? (video z sesji)
  Artur
  @esportowiec, takie kity to mozesz Rzeznikowi albo Chojnowskiemu wciskac !!!ludzie juz widza co ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gminne pieniądze zagrożone? (video z sesji)
  e-sportowiec
  @fiodor Stronimy od polityki i jak powtarzamy cały czas, nie chcemy się w takie rzeczy bawić. Jaka ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gminne pieniądze zagrożone? (video z sesji)
  fiodor
  Znalazłem kolejną sitwę, którą chyba stworzyli w naszej Gminie koledzy polityczni i towarzysze od ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gminne pieniądze zagrożone? (video z sesji)
  gary
  drodzy forumowicze brakuje mi tutaj jednego słowa, a właściwie dwóch. Rzeczy należy nazywać po imieniu.

  Czytaj więcej...

   
 • Gminne pieniądze zagrożone? (video z sesji)
  sąsiadek
  Dobra jest ta strona, która podaje wszystkie organizacje i zarządy tych organizacji z naszej ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gminne pieniądze zagrożone? (video z sesji)
  Olek
  Mieszkańcy ich rozliczą szybciej niż im się wydaje :lol: No ale co wyprowadzą "to se ne wrati" niestety ...

  Czytaj więcej...

Ile kosztują interesy Wójta z PGE?

20 maj 2015

14 maja odbyła się VIII sesja Rady Gminy, na której jednym z poruszonych tematów było przedstawienie efektów, jak twierdził sekretarz Kazimierz Hudzik, wielomiesięcznej pracy rzekomych zespołów, zajmujących się przygotowaniem porozumienia dotyczącego sposobu budowy i finansowania planowanej drogi przez „wkop”. Niestety nie wiadomo, czy były to zespoły formalnie powołane, czy tylko rozmowy koleżeńskie jak wcześniej informował wójt. Sekretarz nie pokusił się także o informację czy poza nim, wójtem i szefostwem PGE ktokolwiek inny brał udział w tych negocjacjach. Jak na tak ważne i hucznie nazwane negocjacjami rozmowy ich efekty są nader wątpliwe. Dowiadujemy się bowiem, że nie tylko PGE wycofało się z wcześniejszych ustaleń poczynionych przez poprzednich radnych i nasza Gmina pokryje koszty jej budowy, ale także zobowiązuje się do wyrażenia zgody na kolejne zbiorniki gipsu i wiele innych ustępstw. Pytanie zatem za czyje i jakie korzyści Gmina płaci taką cenę?

 
Co mają do ukrycia Wójt z Prezesem?

9 maj 2015

Odpowiedzi na kolejne interpelacje radnego Henryka Michałka dotyczące spółki Solpark Kleszczów Sp. z o.o. są enigmatyczne, wymijające bądź brak ich w ogóle. Wójt interpelacje przekierowuje do spółki, zamiast poprosić spółkę tylko o materiały źródłowe, a odpowiedź przygotować we własnym zakresie. Przecież pytania radnego skierowane są właśnie do niego. W konsekwencji prezes spółki przekazuje tyle informacji, ile ma ochotę przekazać. Wójt nawet nie próbuje, wykorzystać swoich uprawnień właścicielskich, aby wymóc na spółce rzetelne przygotowanie wnioskowanych informacji, a odpowiedzi spółki przedstawia jako swoje. Nasuwają się zatem pytania, po co te uniki i co mają na celu?

 
Forumowicze listy piszą

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 1 maj 2015

Zgodnie z obietnicą zamieszczmy kolejny przesłany do nas materiał. Tym razem publikujemy list zawierający subiektywną ocenę zdaniem autora sytuacji panującej w naszej Gminie.

 
Nagła zmiana zarządu Fundacji (video z sesji)

29 kwiecień 2015

W dniu wczorajszym odbyła się VII sesja Rady Gminy, podczas której dokonano odwołania zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów na wniosek złożony przez radną Agnieszkę Szczęsną.

 

 
Z przymrużeniem oka 2 ...

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 27 kwiecień 2015

Kolejne "memy" przesłane przez jednego z forumowiczów. Ściąganie inwestorów, to jak się okazuje nie lada wysiłek, szczególnie jeśli są to inwestorzy już ściągnięci. Temat na czasie, ponieważ takich inwestorów jest więcej, tylko czekać jak niebawem dowiemy się o kolejnych "sukcesach" nowego Zarządu FRGK. Autorowi ślicznie dziękujemy.

 
Ciężko pracujące kleszczowskie autobusy?

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 18 kwiecień 2015

Publikujemy kolejny materiał przesłany na nasza skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .  Tym razem jest to list od mieszkańca oraz zdjęcie wymownie ilustrujące opisaną przez autora sytuację . Dziękujemy za list i prosimy o kolejne.

 
Rewolucja w Energoserwisie

14 kwiecień 2015

W ubiegłym tygodniu dotychczasowy wieloletni prezes spółki Energoserwis Kleszczów Sp. z o.o. z siedzibą w Rogowcu, pan Paweł Woszczyk zastąpiony został przez panią Beatę Bujacz, a na jej dotychczasowe miejsce w zarządzie powołany został pan Jan Zawadzki pracownik spółki. Utworzono także dodatkowe stanowisko członka zarządu, na które została powołana bardzo blisko związana z Wójtem Sławomirem Chojnowskim, pani Ewelina Bujacz.

 
Sztuka komentowania

13 kwiecień 2015

Szanowni Forumowicze,

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy odnoszących się merytorycznie do spraw poruszanych na naszym portalu. Wszelkie komentarze zawierające treści obraźliwe będą bezwzględnie usuwane bez uprzedzenia. Krytyka powinna być przede wszystkim konstruktywna. Dlatego mile widziani są wszyscy, którzy chcą publicznie dyskutować i wyrażać swoje poglądy w duchu poszanowania innych. Ci, którym nie jest obojętne to co dzieje się w naszej Gminie.  Dotyczy to  spraw ważnych poruszanych na naszym portalu, ale także tych bardziej przyziemnych. Zwyczajnych problemów dnia powszedniego. Zapraszamy serdecznie!

 
Z przymrużeniem oka...

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 8 kwiecień 2015

Drodzy Forumowicze!

Zgodnie z obietnicą prezentujemy kolejny materiał przesłany na naszą skrzynkę pocztową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , za który serdecznie dziękujemy. Tym razem odrobina humoru.

 
Radosnego Alleluja!

4 kwiecień 2015

 

 


 
Jak panowie Gajda z Kuszczakiem Eko–Benz do Kleszczowa ściągali…?

4 kwiecień 2015

Ktokolwiek widział ktokolwiek wie?!

 
Radni „Razem dla Gminy Kleszczów” transferują 20 milionów do Bełchatowa

3 kwiecień 2015

Podczas ostatniej sesji wywiązała się dynamiczna dyskusja w punkcie dotyczącym wniosku Sławomira Chojnowskiego, wójta Gminy Kleszczów, o przekazanie do Eko-Regionu Bełchatów, 20 milionów złotych, poprzez objęcie w niej kolejnych udziałów. Obecny był także prezes firmy, pan Andrzej Kaczmarek wraz z  księgową. Dyskusja była pełna emocji, jednak po jej wysłuchaniu nasuwa się pytanie,  dlaczego w ogóle radni postanowili wikłać w to naszą Gminę? Czy w Kleszczowie brakuje pieniędzy i musimy ich szukać w tak ryzykownym biznesie?

 
Ten „stary niedobry zarząd" - czy na pewno?

29 marzec 2015

21.737 zł, tyle pobiera co miesiąc z kasy Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów jej nowy zarząd, który jeszcze nie tak dawno, wraz z Wójtem Sławomirem Chojnowskim, zaciekle opowiadał się za jej likwidacją

 
20 milionów dla bełchatowskiego Eko-Regionu – Wójt Chojnowski brnie dalej

27 marzec 2015

Na dzień 31 marca została zaplanowana kolejna sesja Rady Gminy Kleszczów. Jednym z punktów, który od dłuższego już czasu budzi emocje wśród mieszkańców, jest bezprecedensowy przypadek w historii naszej Gminy, przekazania potężnej kwoty komercyjnej spółce. 20 milionów to odczuwalna suma nawet  dla Gminy Kleszczów. Czy Kleszczów rzeczywiście potrzebuje inwestować w bełchatowski biznes?

 
120 tysięcy złotych publicznych pieniędzy wyrzuconych w błoto?

23 marzec 2015

Przypomnijmy, w ubiegłym roku zewnętrzna kancelaria prawna przygotowała dla Wójta Chojnowskiego donos do prokuratury na byłych członków zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. Już wtedy sprawa ta budziła ogromne kontrowersje wśród radnych poprzedniej kadencji jak i wśród  mieszkańców. Nie tylko ze względu duże koszty kancelarii czy zasadność wydatkowania, ale również na sam fakt, że zatrudnia się kancelarię w sytuacji, kiedy w urzędzie gminy pracuje kilku prawników. 

 
Onet.pl - Zarzuty dla ratowników po tragedii w Kleszczowie

19 marzec 2015

Poniżej zamieszczamy informację dotyczącą Solparku, która ukazała się we wczorajszych wiadomościach portalu Onet.pl.

 
Henryk Michałek - Radny Rady Gminy Kleszczów

18 marzec 2015

Potwierdzam oficjalnie to co napisał internauta pod nickiem @ciekawski. Wczoraj tj. 17 marca 2015, odbyło się posiedzenie komisji budżetu, na której dyskutowana była sprawa dokapitalizowania- dofinansowania, zwana podniesieniem wysokości udziałów w spółce Ekoregion Bełchatów., w której Gmina Kleszczów ma 21% udziałów. Przypominam Państwu, że spółka ta starała się już w poprzedniej kadencji czyli 2010-2014 o dofinansowanie z naszej Gminy w wys. 8 mln. zł. (słynne zabiegi p. Rzeźnika i p. Chojnowskiego), których poprzednia Rada Gminy nie przyznała.

 
Dziennik Łódzki - Mąż radnej dostanie od gminy pół miliona

17 marzec 2015

Poniżej prezentujemy artykuł, który ukazał się na stronie tytułowej we wczorajszym  "Dzienniku Łódzkim". O sprawie pisaliśmy na naszym portalu już w lutym.

 
Dofinansowanie czy może zwykła grabież 30 milionów?

16 marzec 2015

Już w najbliższy wtorek, 17 marca, Komisja Budżetu, Rozwoju, Rolnictwa i Ochrony Środowiska zajmie stanowisko w sprawie wniosku spółki EKO-REGION Sp. z o. o. z/s w Bełchatowie o zwiększenie liczby udziałów  w kapitale zakładowym spółki przez Gminę Kleszczów. Należy zadać uzasadnione pytanie, dlaczego to my mamy finansować tę rynkową spółkę i narażać nasze pieniądze na ryzyko ich utraty? Kto tak naprawdę ma w tym interes?

 
A jednak był protest wyborczy!

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 11 marzec 2015

Drodzy Forumowicze!

Zgodnie z zapowiedzią publikujemy kolejny materiał przesłany na naszą skrzynkę pocztową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Ze względu na specyfikę otrzymanej korespondencji poniżej, zgodnie z prośbą autora, publikujemy jej niezmienioną treść.

 
Dzień Kobiet