Regulamin umieszczania komentarzy na portalu gminakleszczow.info

Regulamin umieszczania komentarzy na portalu gminakleszczow.info

1.Portal gminakleszczow.info udostępnia swoim użytkownikom możliwość umieszczania komentarzy pod artykułami.

2. Celem takiego działania jest wolna i bezpłatna wymiana myśli, uwag, komentarzy i opinii.

3. Użytkownicy przedstawiają swoje komentarze i przemyślenia na własną odpowiedzialność i ponoszą wyłączną odpowiedzialność karną i cywilną za umieszczone wypowiedzi. Portal gminakleszczow.info nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na portalu.

4. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach portalu treści sprzecznych z prawem, propagujących przemoc, rasizm, komunizm i faszyzm, naruszających ludzką godność. Administrator ma prawo zmienić lub usunąć ww. teksty z Forum bez podania przyczyny.

5. Administrator ma także prawo do edycji i usuwania treści nagannych moralnie i sprzecznych z elementarnymi zasadami kultury.

6. Administrator ma prawo do edycji i usuwania treści reklamujących konkretne produkty, marki, producentów umieszczonych bez zgody właściciela Portalu. Zapis ten nie uchybia prawu krytyki.

7. gminakleszczow.info zastrzega sobie prawo do wyłączenia opcji umieszczania komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania i może być w każdej chwili zmieniony.

9. Zamieszczenie komentarza przez użytkownika jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

 
Fundacja zaprasza na kursy

GMINA KLESZCZÓW 09.2014

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2014/15 Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów ogłasza zapisy na szkolenia i kursy dla mieszkańców naszej Gminy.

Wśród dokonanych już zgłoszeń można wyróżnić zainteresowanie na szkolenia w zakresie:

-prawa jazdy kat. C i E

-przewozu rzeczy

 
"Taddy" Błażusiak wygrywa zawody w Kleszczowie (foto)

KLESZCZÓW 07.09.2014

Kilkuset zawodników na starcie, niepowtarzalna trasa wytyczona w dotychczas niedostępnym dla motocykli terenie oraz megaenergetyczna walka o ukończenie wyścigu. Największe zawody hard enduro w Polsce - Red Bull 111 Megawatt – przeszły właśnie do historii. Zwyciężył Tadeusz „Taddy“ Błażusiak, tuż za nim na mecie pojawił się Jonny Walker i Andreas Lettenbichler!

W niedzielę zakończyła się dwudniowa rywalizacja Red Bull 111 Megawatt. Sobotnie kwalifikacje, decydujące o udziale w głównym wyścigu, zdołało zaliczyć 476 uczestników. Finaliści równocześnie wystartowali na spektakularną trasę, wymagającą od nich doskonałych umiejętności i hartu ducha.

 
Jest praca - ogłoszenie

Producent wyrobów papierniczych i higienicznych do swojej fabryki zlokalizowanej w powiecie bełchatowskim poszukuje pracowników. Poniżej oferty pracy dla trzech stanowisk.

 
Falstart Omegi Kleszczów (wideo)

KLESZCZÓW 09.08.2014

„Kto pierwszy popełni błąd ten przegra” powiedział przed meczem z Ursusem Warszawa trener kleszczowskiej Omegi, Marcin Węglewski. Niestety, ten błąd popełnili gospodarze i inauguracja nowego sezonu piłkarskiej III ligi w Kleszczowie zakończyła się naszą przegraną 0-1. Bramka padła w 66 minucie, gola zdobył Radosław Jankiewicz. Omega rzuciła się do odrabiania strat, ale Ursus umiejętnie rozbijał ataki i wytrącał kleszczowian z rytmu.

Nasi szkoleniowcy nie mogli skorzystać z pięciu graczy – w wyniku urazów na boisku nie zobaczyliśmy: Jakuba Rozwandowicza, Pawła Szulca, Krzysztofa Baryły, Marcina Kabzińskiego i Kamila Banasiaka.

 
Zapisy na zboża ozime

GMINA KLESZCZÓW - INFORMACJA

FUNDACJA ROZWOJU GMINY KLESZCZÓW PRZYJMUJE ZAPISY NA ZBOŻA OZIME:

• JĘCZMIEŃ

• PSZENICA

• PSZENŻYTO

 
Wypadek nastoletniego motocyklisty

KLESZCZÓW 02.08.2014

16-letni motocyklista został ranny po wjechaniu do rowu przy drodze z Kleszczowa do Kamienia. Policjanci bełchatowscy ustalają przyczynę zdarzenia.

16-latek z powiatu radomszczańskiego doznał rozległych obrażeń ciała w wypadku, do którego doszło 2 sierpnia o 18.25, na drodze z Kleszczowa do Kamienia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, nie posiadający uprawnień do kierowania motocyklem nastolatek, kierujący aprilią o pojemności 125 cm3, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, który zjechał do przydrożnego rowu. Ranny został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi. Okoliczności wypadku badają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

 
Wypłata nagród pieniężnych

GMINA KLESZCZÓW - INFORMACJA

Informujemy, że wypłata nagród pieniężnych dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali wymaganą średnią, rozpocznie się w poniedziałek 28.07.2014 roku od godziny 12:00 w siedzibie Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów.

 
Plan zagospodarowania przestrzennego Kleszczowa do obejrzenia

GMINA KLESZCZÓW 07.2014

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Kleszczów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępniony jest w Urzędzie Gminy w Kleszczowie (pokój nr 28) oraz na stronie internetowej www.bip.kleszczow.pl, w zakładce „Gospodarka przestrzenna; Projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i studium”. Termin wyłożenia planu mija 14 sierpnia br.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 5 sierpnia 2014 r. w Urzędzie Gminy w Kleszczowie o godz. 16:00.

 
Ruszył nabór pracowników do walcowni i odlewni aluminium (wideo)

KLESZCZÓW 27.06.2014

Chcemy zatrudnić przynajmniej 75 osób, każda z nich przejdzie specjalistyczne szkolenie, a zespół który stworzymy będzie pracował w najnowocześniejszym zakładzie tego typu w kraju – tak w skrócie przedstawić można ofertę firmy Eurometal, która w strefie w Bogumiłowie buduje odlewnię i walcownię aluminium. Z potencjalnymi pracownikami spotkał się w piątek dyrektor zakładu, Piotr Zawada. Eurometal – jak mogliśmy się przekonać - wchodzi ze swoją inwestycją w decydująca fazę. Stoi już hala produkcyjna, niebawem dostarczone zostaną maszyny. Zakład powinien ruszyć pełną parą jeszcze w tym roku.

 
Śpiewać każdy może... (wideo)

KLESZCZÓW 06.2014

Podobno śpiewać każdy może, żeby jednak był to śpiew miły dla ucha warto skorzystać z propozycji Gminnego Ośrodka Kultury. W Łękińsku odbywają się zajęcia dla wokalistów, prowadzone przez bełchatowiankę, Martę Krawczyk. Przygotowane przez nią warsztaty pozwalają podszkolić głos, poprawić dykcję i poznać tajniki wokalnego kunsztu. Grupa liczy blisko 20 osób, wśród nich są śpiewające siostry Oliwia i Malwina. Obie mają podbudowę muzyczną, zdobytą w orkiestrze OSP Kleszczów, ale jak zgodnie twierdzą - śpiew to zupełnie co innego... (więcej w materiale filmowym)

Zapraszamy do nauki śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury – zajęcia prowadzone są raz w tygodniu, panuje na nich znakomita atmosfera. Naprawdę warto skorzystać z tej propozycji...

 
II edycja biegu Kleszczów na Piątkę (wideo)

KLESZCZÓW 15.06.2014

306 osób zameldowało się na starcie biegu „Kleszczów na Piątkę”. Zeszłoroczny debiut imprezy na biegowej mapie Polski i pozytywne opinie uczestników zaowocowały jeszcze większym zainteresowaniem biegaczy. Nic więc dziwnego, że w niedzielę stadion Omegi – organizatora zawodów – wypełnił się biegaczami w różnym wieku.

Listy startowe zostały zamknięte już miesiąc temu. Start biegu głównego poprzedziła rywalizacja dzieci i to aż w czterech grupach wiekowych. Dorośli wystartowali kilka minut po dwunastej…

 
Brąz dla Kleszczowa - Fundacja nagradza

BEŁCHATÓW 12.06.2014

Po raz kolejny Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów wsparła zdolnych i młodych. 12 czerwca w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie rozstrzygnięto konkurs „Bezpieczna elektryczność”, wśród laureatów nie zabrakło przedstawicieli naszej gminy – uczniów Technikum z kleszczowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Z kolei w gronie sponsorów nie mogło zabraknąć Fundacji...

Konkurs "Bezpieczna elektryczność" organizowany jest od czterech lat przez piotrkowski oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Odbiorcami przedsięwzięcia jest młodzież ze szkół ponadgimnzajalnych, w tym roku po raz pierwszy zasięg konkursu rozszerzono o uczniów z powiatu piotrkowskiego. W tegorocznej edycji do rywalizacji w szranki przystąpiło dwustu dwudziestu uczestników z dziewięciu szkół, do finału zakwalifikowało się siedemnastu z nich.

 
Od ignoranta do eleganta (wideo)

KLESZCZÓW 06.06.2014

6 czerwca w auli Solparku odbyła się gala finałowa II edycji konkursu promującego zasady savoir-vivre'u "Od ignoranta do eleganta". Do Kleszczowa przyjechali uczestnicy konkursu - autorzy dziesięciu najlepszych filmów, ich opiekunowie, dyrektorzy szkół, przedstawiciele patronów i sponsorów. Uroczystość podzielona była na dwie części - w pierwszej odbył się minifestiwal filmowy, podczas którego goście mogli zobaczyć nagrodzone i wyróżnione filmy i wyłonić zwycięzcę publiczności. W drugiej części wręczono dyplomy i wartościowe nagrody. Zwycięzcy tegorocznego konkursu w kategorii „gimnazjum” to Gimnazjum nr 7 z Tomaszowa Mazowieckiego, w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” to Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych z Lubska, nagroda publiczności trafiła do Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II z Kleszczowa.

 
Informacja o godzinach przyjęć lekarzy

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

Podstawową opieką medyczną na terenie gminy Kleszczów zajmuje się Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, który ma swoją siedzibę w Gminnym Ośrodku Zdrowia. NZOZ zapewnia opiekę internistyczną, pediatryczną oraz ginekologiczną. W GOZ działa także gabinet masażysty oraz gabinet specjalisty rehabilitacji.

Kleszczów od wielu lat współpracuje ze Szpitalem Uniwersyteckim im. WAM w Łodzi, dzięki czemu mieszkańcy gminy mają zapewniony łatwy dostęp do specjalistycznej opieki medycznej. Drugą, renomowana placówką, z którą gmina podjęła współpracę jest Centrum Zdrowia im. Matki Polki w Łodzi. Dwa razy w miesiącu lekarze specjaliści z tych szpitali przyjmują pacjentów w gabinetach Gminnego Ośrodka Zdrowia.

Poniżej terminy przyjęć lekarzy w czerwcu:

 
Poznaliśmy zwycięzców kleszczowskiego Dyktanda

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

W minioną niedzielę w Solparku odbyła się piąta już edycja Dyktanda Kleszczowskiego 2014. W zabawie wzięło udział 76 osób, w tym roku organizatorzy po raz pierwszy wprowadzili podział na kategorie.

Znamy już wyniki zabawy!

 
Na zajęcia komputerowe? Do Łuszczanowic! (wideo)

ŁUSZCZANOWICE 20.05.2014

Gminny Ośrodek Kultury nie zapomina o pasjonatach komputerów – w filii w Łuszczanowicach spotykają się miłośnicy gier i informatycznych zagadek. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i korzysta z nich spora grupa młodzieży. Uczestnicy zajęć łączą przyjemne z pożytecznym, choć oczywiście najwięcej czasu poświęcają na gry elektroniczne. Są to jednak działania przemyślane i przeznaczone dla szerszego grona odbiorców. Sekcja komputerowa istnieje tu od wielu lat, na czas remontu obiektu w Kleszczowie przeniesiono ją do Łuszczanowic. Spotkania dają młodym ludziom możliwość rozwijania swoich zainteresowań i spędzania czasu w sympatycznej atmosferze.

 
Jest praca - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW - OGŁOSZENIE O PRACY

Randstad Sp. z o. o. (wchodzący w skład holenderskiego Randstad Holding nv.) jest wiodącą agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, specjalizującą się m. in. w rekrutacji pracowników stałych, w tym specjalistów z dziedziny finansów, informatyki, produkcji, branży budowlanej i łańcucha dostaw. Dla Klienta - firmy z branży metalowej - aktualnie poszukuje osoby na stanowisko:

specjalista ds. zaopatrzenia

 
Po raz piąty w Kleszczowie pisali dyktando (wideo)

KLESZCZÓW 18.05.2014

Już po raz piąty miłośnicy polszczyzny mieli okazję zmierzyć się w Kleszczowie z zawiłościami poprawnej pisowni. W tej edycji Dyktanda wystarowało blisko 70 osób, co świadczy o sporej randze, jaką impreza zdołała sobie wyrobić w naszym regionie.

Organizatorzy Dyktanda to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Gminna Biblioteka Publiczna w Kleszczowie. Za przygotowanie tekstu odpowiada nauczycielka języka polskiego z liceum, a jego treść – co zrozumiałe – owiana jest tajemnicą do samego rozpoczęcia sprawdzianu. Bohaterem tegorocznego dyktanda był obieżyświat Pafnucy, a tekst nosił tytuł: „Minireportaż o niewydarzonych witrażystach”. Jak widać, już w samym tytule można było zrobić kilka błędów... Przed przystąpieniem do sprawdzianu humory jednak dopisywały i uczestnicy byli dobrej myśli. Tuż po 17, po krótkim instruktażu i wprowadzeniu rozpoczęło się Dyktando, a w ruch poszły długopisy...

 
Jest praca - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW - WOLNE MIEJSCA PRACY

Agencja pośrednictwa pracy Fenix Poland dla swojego Klienta poszukuje

osób do pracy przy:SEGREGACJI PUSZEK

Miejsce pracy: Kleszczów

 
Poszukiwany stażysta

GMINA KLESZCZÓW - NABÓR NA STAŻ

Constantia Teich Poland Sp. z o.o. należy do Constantia Flexibles GmbH, jednego z globalnych liderów w branży opakowań giętkich. Do grona Klientów Firmy należą wiodący producenci żywności w Polsce i na świecie. CTP stnieje w Polsce od 1995 roku, w chwili obecnej zatrudnia około 200 osób. Funkcjonuje w oparciu o najlepsze standardy jakościowe i organizacyjne w branży. Dbając o zapewnienie pracownikom bezpiecznych i przyjaznych warunków pracy, cieszy się opinią dobrego oraz stabilnego pracodawcy.

 
Nowy zawód Twoją szansą - zapisy na szkolenia zawodowe

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

„Nowy zawód Twoją szansą” to projekt, dzięki któremu osoby bezrobotne nie dłużej niż od 6 miesięcy mogą bezpłatnie zdobyć nowe kwalifikacje. Projekt jest adresowany do mieszkańców województwa łódzkiego. Oprócz porad psychologa i doradcy zawodowego organizator zapewnia szkolenie zawodowe z językiem angielskim. Można wybrać jeden z trzech kierunków: logistyk/spedytor, organizator ruchu turystycznego, projektant stron internetowych.

Po zakończeniu szkoleń organizatorzy zapewniają 3-miesięczny staż zawodowy podczas którego stażysta otrzyma wynagrodzenie 1600 zł brutto. Uczestnik może także liczyć m.in. na bezpłatne materiały szkoleniowe i zwrot kosztów dojazdu na zajęcia oraz do miejsca odbywania stażu. Rekrutacja uczestników prowadzona jest także w Gminnym Centrum Informacji w Kleszczowie, w dni robocze w godz. 8-16 do 30 maja włącznie. Biuro projektu „Nowy zawód Twoją szansą” działa w Łodzi, a szkolenia i staże zostaną dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
Plany zagospodarowania do wglądu

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

W Urzędzie Gminy w Kleszczowie są wyłożone do publicznego wglądu projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozami oddziaływania na środowisko – dla miejscowości Antoniówka oraz Wolica. Termin wyłożenia oraz termin przeprowadzenia dyskusji publicznej nad projektami – 20 maja.

W okresie od 15 maja do 5 czerwca wyłożony będzie do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla miejscowości Kleszczów.

 
Chłopak z gitarą... (wideo)

ŁĘKIŃSKO 05.2014

Niemal 30 osób bierze udział w organizowanych przez Gminny Osrodek Kultury zajęciach z nauki gry na gitarze. Takie lekcje odbywają się w Łękińsku już od czterech lat i jak zapewniają instruktorzy – mogą z nich skorzystać wszycy, niezależnie od stopnia zaawansowania. Wystarczy odrobina słuchu i zainteresowanie muzyką. A same zajęcia przebiegają w sympatycznej atmosferze, co bez wątpienia jest zasługą prowadzącego grupę – Patryka Jabłońskiego. Nie ma tu mowy o rygorze, jest za to wspólna zabawa muzyką, co pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym. To nie jedyna propozycja domu kultury – oferta przygotowana przez placówkę jest ogromna i mieszkańcy mają w czym wybierać. Oprócz przedstawianych już zajęć muzycznych lub plastycznych doszła też nauka tańca. Przypominamy, że zajęcia gitarowe prowadzone są w Łękińsku dwa razy w tygodniu – w piątki i soboty. Warto poświęcić trochę czasu, by później móc popisać się np. przy ognisku...

 
Wakacyjny staż studencki - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW 05.2014 - OGŁOSZENIE O STAŻU

Constantia Teich Poland planuje w miesiącach letnich przyjęcie dwóch osób z gminy Kleszczów na studenckie praktyki wakacyjne.

Firmie zaleŻy na znalezieniu praktykantów do działu IT oraz do księgowości.

Constantia Teich Poland Sp. z o.o. należy do Constantia Flexibles GmbH, jednego z globalnych liderów w branży opakowań giętkich. Do grona Klientów należą wiodący producenci żywności w Polsce i na świecie. Firma istnieje w Polsce od 1995 roku, w chwili obecnej zatrudnia około 200 osób. Funkcjonuje w oparciu o najlepsze standardy jakościowe i organizacyjne w branży.

 
Konkurs pięknego czytania - zaproszenie

KLESZCZÓW 05.2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Kleszczowe serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie pięknego czytania "Czytam bo lubię".

Impreza odbędzie się już w najbliższy wtorek (13 maja) - start o godz. 10.30, oczywiście w siedzibie GBP w Kleszczowie przy ulicy Sportowej 8.

Czas przeznaczony na prezentację jednego ucznia to nie więcej niż trzy minuty. Dla zwycięzców biblioteka przygotowała nagrody rzeczowe.

 
Wiosenne szczepienia lisów

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o wiosennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa łódzkiego. Szczepienia prowadzone będą w dniach 12-31 maja i obejmą cały teren województwa łódzkiego, z wyłączeniem obszarów zabudowanych i akwenów wodnych.

Tak, jak w poprzednich latach szczepienie wykonane będzie za pośrednictwem szczepionki, zrzucanej z samolotów. Szczepionka zostanie umieszczona w mieszance pokarmowej – kostkach koloru zielono-brunatnego o wymiarach 4 cm x 4 cm x 1,5 cm. Kostki mają zapach rybny. W okresie trzech tygodni od daty wyłożenia szczepionek należy zachować spokój i ograniczyć, w miarę możliwości, przebywanie na terenach leśnych województwa łódzkiego osób oraz zwierząt towarzyszących człowiekowi.

 
Omega wygrywa z "czerwoną latarnią", punktuje również Alfa

KARCZEW 03.05.2014

Łatwe wyjazdowe zwycięstwo odniosła Omega Kleszczów. Piąta drużyna III ligi łódzko-mazowieckiej bez problemu pokonała 3:0 (1:0) czerwoną latarnię Mazur Karczew. Mimo dużej przewagi w polu dopiero po dwóch kwadransach nasi piłkarze zdołali wyjść na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Paweł Świstak. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do 48. minuty. Tym razem golkipera gospodarzy pokonał Szymon Piotrowski. Omega stwarzała sobie co chwila groźne okazje jednak w decydujących momentach zabrakło zimnej krwi i wykończenia. W 65. minucie piękną główką Mariusz Zawodziński ustalił końcowy rezultat na 3:0.

Mazur Karczew – Omega Kleszczów 0:3 (0:1)

 
10 lat Polski w UE (wideo)

KLESZCZÓW 30.04.2014

W środę w SOLPARKu odbyły się gminne obchody 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Okrągła rocznica była okazją do przypomnienia sobie ważnych dat, jakimi oznaczona była nasza obecność i sama droga do Wspólnoty. O korzyściach z akcesji do europejskiej wspólnoty mówił wójt Sławomir Chojnowski. Kleszczów z powodzeniem aplikował o środki unijne, a efekt tych starań widać w całej gminie. Obwodnica, kablowa linia energetyczna, rozbudowa stacji wodociągowej w Łuszczanowicach – to tylko niektóre projekty, zrealizowane w ostatnich latach przy udziale środków unijnych. Również i teraz realizujemy projekty za pieniądze z Brukseli. Korzyści płynące z członkostwa Polski w UE dostrzegają nie tylko dorośli – o plusach chętnie mówili też obecni na uroczystości uczniowie.

 
Jest praca - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW - OGŁOSZENIE

Firma SOME KSW z Kleszczowa poszukuje chętnych do pracy na stanowisku operatora prasy.

Rekrutację dla pracodawcy prowadzi agencja doradztwa personalnego Randstad.

Zgłoszenia nadsyłać można do 10 maja.

 
Pożegnanie maturzystów (wideo)

KLESZCZÓW 25.04.2014

Było rzucanie biretami, były wyróżnienia i nagrody, były wspólne śpiewy, a przede wszystkim życzenia dalszych sukcesów – mowa oczywiście o uroczystym pożegnaniu maturzystów z kleszczowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Trzecioklasiści z liceum i absolwenci technikum czekają teraz na egzamin dojrzałości, który odbędzie się już pierwszym tygodniu maja. Jak mogliśmy się przekonać, nie wszyscy mają sprecyzowane plany odnośnie dalszej edukacji, wielu czeka już na wakacje, domagając się wypoczynku i chwilowo odsuwając ważne, życiowe decyzje.

 
Gorące dyskusje na poświątecznej sesji Rady Gminy (wideo)

KLESZCZÓW 24.04.2014

Pierwsza po Wielkanocy sesja Rady Gminy Kleszczów daleka była od świątecznej atmosfery – mimo niezbyt napiętego porządku obrad nie obyło się bez gorących dyskusji. Zacznijmy od kwestii budzącej uzasadniony niepokój - przewodniczący Henryk Michałek poinformował Radę o zagrożeniu, jakie przedstawiono niedawno w publikacjach prasowych. Chodzi o nieprawidłowości przy inwestycjach drogowych, realizowanych z udziałem środków unijnych. Jeśli potwierdzą się zarzuty formułowane przez nadzorujący wydatkowanie tych pieniędzy Urząd Marszałkowski w Łodzi, to gmina Kleszczów zobligowana będzie do zwrotu gigantycznych kwot przeznaczonych na wykonanie dróg – może tu chodzić nawet o 10 milionów złotych. Brak należytego nadzoru nad realizacją inwestycji obciąża – zdaniem przewodniczącego Rady Gminy - po kolei wójtów Kazimierę Tarkowską, Jacka Rożnowskiego i Sławomira Chojnowskiego.

 
Jest praca - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW 04.2014

Nazwa stanowiska: Operator maszyn produkcyjnych (rotograwiurowych, fleksograficznych)

Wymagania: wykształcenie techniczne (mechaniczne, poligraficzne), doświadczenie w pracy z maszynami ruchu

Obowiązki: Samodzielna obsługa maszyn, dokonywanie przezbrojeń i drobnych napraw.

Kontakt: Constantia Teich Poland, ul. Austriacka 5, Kleszczów, tel. 44 731 58 35, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

 

 

 

 
Omega przegrywa w 28 kolejce III ligi

KLESZCZÓW 18.04.2014

50 osób oglądało piątkowy pojedynek pomiędzy Omegą Kleszczów a Pilicą Białobrzegi; niestety gospodarze mimo dobrego początku pod koniec okazali iście świąteczną gościnność i przegrali 1-2. To spotkanie do złudzenia przypominało niedawną remisową potyczkę z Mechanikiem Radomsko – Omega mimo szybko zdobytego gola nie potrafiła kontrolować sytuacji i o końcowym wyniku zdecydowała drużyna przyjezdna.

 
Dzień otwarty w Szkole Podstawowej w Łękińsku (wideo)

ŁĘKIŃSKO 04.2014

Choć do rozpoczęcia nowego roku szkolnego jeszcze kilka miesięcy, Szkoła Podstawowa w Łękińsku już myśli o nowych uczniach. Właśnie z myślą o „zerówkowiczach” zorganizowano tam dzień otwarty, podczas którego przyszli uczniowie mogli zapoznać się z bogatą ofertą placówki. Dzieci były bardzo zadowolone – trudno się dziwić, przygotowano dla nich wiele ciekawych propozycji. Jedną z nich była wizyta w szkolnej świetlicy, gdzie oprócz zabawy można było wykonać świąteczne ozdoby. Całkiem sprawnie odbyła się też lekcja języka angielskiego. Najmłodsi nie mieli kłopotów z obcymi słówkami. Najwięcej emocji wzbudziły jednak zajęcia ruchowe – w sali gimnastycznej dla przyszłych uczniów przygotowano tor przeszkód. Tu również maluchy radziły sobie znakomicie.

 
Dłuższe terminy zapisów na kursy językowe

GMINA KLESZCZÓW 04.2014

Do 29 kwietnia Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów przyjmuje zapisy chętnych mieszkańców gminy Kleszczów na wyjazd w celu nauki języka angielskiego do Anglii i niemieckiego do Niemiec.

Warunki, jakie powinien spełniać uczestnik wyjazdu:

• musi być mieszkańcem gminy Kleszczów zameldowanym na terenie gminy przynajmniej od 1 roku,

• wiek uczestnika od 16 do 25 roku życia,

 
Jagoda, powodzenia w Kanadzie! (wideo)

GMINA KLESZCZÓW 04.2014

Jagoda Staniszewska, uczennica II klasy kleszczowskiego Gimnazjum reprezentowała naszą gminę w ogólnopolskim konkursie „Mówimy Reymontem”. To już dziewiąta edycja tej literackiej zabawy, a dla nas tym milsza, że Jagoda zdobyła pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalistów. To duży sukces, biorąc pod uwagę ogromny poziom i rywalizację między uczestnikami. Występ Jagody poprzedzony był solidnymi przygotowaniami. Sam konkurs odbył się we wrześniu ubiegłego roku, podczas zjazdu szkół reymontowskich, dla Jagody udział w tej imprezie był sporym przeżyciem. Zwyciężyła i w nagrodę pojedzie do Kanady, gdzie w Toronto weźmie udział w 44 konkursie recytatorskim im. Marii i Czesława Sadowskich. Będzie tam recytować fragment „Chłopów”. Dwa lata temu taki sukces osiągnęła też Izabela Tatara, której podróż do Kanady sfinansowała Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów. Iza wyprawę za ocean wspomina z wielką przyjemnością. Zarząd Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów postanowił i tym razem nagrodzić zdolną uczennicę – Jagoda otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 tysięcy złotych. Fundacja od lat wspiera i docenia osiągnięcia naszych uczniów i studentów.

 
Naucz się robić świąteczne ozdoby (wideo)

ŁĘKIŃSKO  04.2014

Wielkanoc za pasem, najwyższa pora pomyśleć o ozdobach świątecznego stołu. Dobrym pomysłem mogą okazać się warsztaty plastyczne w GOKu. W ŁęKińsku z takich zajęć korzysta już kilkanaście pań, które własnoręcznie przygotowują zajączki, baranki i koszyki na święconkę. Zajęcia w GOKu pokazują jak wykonać coś z niczego – tak naprawdę wspaniałe ozdoby do się zrobić nawet ze starych gazet. Wystarczy dobry pomysł i trochę techniki. Prace w Łękińsku choć wymagające skupienia odbywały się w wesołej atmosferze, a spotkanie na warsztatach było także okazją do rozmów i żartów. Wspaniałe świąteczne akcenty mogą stworzyć nawet te osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z pracami ręcznymi. Samą technikę papieroplastyki da się opanować w krótkim czasie.

 
Siatkarki z Kleszczowa trzecie w mistrzostwach powiatu (wideo)

ŁĘKIŃSKO 06.04.2014

W niedzielę w Łękińsku i Kleszczowie rozgrywano Mistrzostwa LZS Powiatu Bełchatowskiego w Piłce Siatkowej. Do zawodów przystąpiły drużyny gospodarzy oraz siatkarki z Drużbic, Zelowa, Szczercowa i Janowa w gminie Bełchatów . Nasze siatkarki rozpoczęły zawody od zwycięstwa 2-0 nad reprezentacją Zelowa, ale jak przekonywał trener Marek Kwieciński, nie było to wcale łatwe zwycięstwo. Podobnego zdania były po meczu nasze zawodniczki – choć oba sety udało się wygrać dość wysoko, to całe spotkanie było lekko nerwowe.

W podobnym stylu z siatkarkami z Janowa, reprezentującymi gminę Bełchatów, rozprawiły się dziewczęta z Drużbic, typowane na faworytki mistrzostw. Z kolei siatkarki ze Szczercowa nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem reprezentacji miejsko-gminnego klubu z Zelowa. Najwięcej emocji miały dostarczyć dopiero bezpośrednie starcia Kleszczowa, Drużbic i Szczercowa.

 
Tylko remis z Mechanikiem Radomsko

KLESZCZÓW 05.04.2014

To miał być spacerek po trzy punkty – mowa oczywiście o sobotnim pojedynku kleszczowskiej Omegi z Mechanikiem Radomsko. Kleszczowianie po srogim laniu, jakie na boisku przy Sportowej zafundowały im rezerwy Legii, chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością. Rzeczywiście, nasz stadion oprócz sporej grupy przyjezdnych odwiedzają coraz liczniej także mieszkańcy naszej Gminy, licząc na dobre piłkarsko widowisko i dużo goli. Mecz z ostatnią drużyną w tabeli wydawał się do rehabilitacji idealną okazją. Zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami, od ataków gospodarzy. Już w 13 minucie bramkarza Radomska pokonał Michał Kabizński i Omega objęła prowadzenie 1-0. W ciągu dwóch następnych kwadransów zawodnicy z Kleszczowa stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale albo w bramce dobrze spisywał się Rafał Dawid, albo naszym zabrakło precyzji, szczęścia lub zdecydowania.

 
Naucz się grać na keyboardzie! (wideo)

ŁĘKIŃSKO 03.04.2014

W filii gminnego ośrodka kultury w Łękińsku można nauczyć się grać na instrumencie klawiszowym. Zajęcia z keyboardem odbywają się raz w tygodniu. Mogą z nich skorzystać wszyscy chętni, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Na zajęcia do pana Tomasza Stępnia uczęszcza teraz pięć osób, w grupie panuje znakomita atmosfera, a efekty wspólnej pracy połączonej z zabawą są niezwykle obiecujące.

Najmłodszy uczestnik zajęć ma 7 lat, pozostali koledzy są niewiele starsi. Wszyscy jednak z wielką ochotą prezentują swoje umiejętności.

 
Jest praca!

OGŁOSZENIE - WOLNE MIEJSCA PRACY

EKO-ŚWIAT S.A., EUROMETAL S.A. w Bogumiłowie (gm. Kleszczów)

Odlewnia i Walcownia Taśm Aluminiowych

Poszukuje kandydatów na stanowiska produkcyjne z wykształceniem wyższym o specjalnościach:

- Odlewnictwo, - Mechanika, - Elektryka, - Automatyka, - Budowa maszyn, -

Materiałoznawstwo,

 
Szpikomania w Solparku (wideo)

KLESZCZÓW 22.03.2014

W piątek w Solparku odbyła się pierwsza w tym roku Szpikomania. Tego typu akcje mają na celu pozyskiwanie potencjalnych dawców szpiku kostnego, ratującego życie potrzebującym na całym świecie. Mieszkańcy gminy Kleszczów biorą w niej udział dział od lat - tak było i teraz. Proces rejestracji w bazie dawców jest prosty – po wypełnieniu dokumentów i wstępnym wywiadzie lekarskim od ochotnika pobierana jest krew. Wynik badania trafia do dokumentacji, która przechowywana jest w centralnym rejestrze. Dawcą szpiku może zostać w zasadzie każdy z nas, trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych szczegółach, które uniemożliwiają umieszczenie w rejestrze. Akcja w Solparku trwała do popołudnia, w tym czasie z możliwości zarejestrowania się skorzystało kilkadziesiąt osób.

 
Wystąpienia na konferencji "Co po węglu?" (wideo)

GMINA KLESZCZÓW 03.2014

Ponad siedem godzin trwała konferencja poświęcona przyszłości gospodarczej regionu bełchatowskiego. W spotkaniu, pod roboczym tytułem „Co po węglu?”, wzięli udział przedstawiciele rządu, Urzędu Marszałkowskiego, samorządowcy różnego szczebla. Dość licznie reprezentowana była Rada Gminy Kleszczów, a jednym z organizatorów całego przedsięwzięcia był Andrzej Szczepocki, prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. Spotkanie było okazją do przedstawienia prognoz dotyczących kierunków i możliwości rozwoju bełchatowsko-kleszczowskiego zagłębia paliwowo-energetycznego. W spotkaniu, mimo zaproszenia, nie wzięli udziału przedstawiciele PGE; konferencję odwiedzili za to protestujący tego dnia w Bełchatowie członkowie kopalnianych związków zawodowych, którzy manifestowali swoje niezadowolenie z powodu zmian w koncernie i malejących pensji. To właśnie o przeciwdziałaniu takim negatywnym zmianom zachodzącym w lokalnym życiu gospodarczym rozmawiali uczestnicy poniedziałkowej konferencji.

 
Są miejsca pracy - ogłoszenie

OGŁOSZENIE - WOLNE MIEJSCE PRACY

EUROMETAL S.A. w Bogumiłowie Odlewnia i Walcownia Taśm Aluminiowych poszukuje pracowników z wykształceniem technicznym i inżynierskim o specjalnościach:

- Mechanika,

- Elektryka,

- Automatyka,

 
Węgiel, energetyka i co jeszcze - zaproszenie na konferencję (wideo)

KLESZCZÓW / BEŁCHATÓW 03.2014

Węgiel, energetyka i co jeszcze – pod takim hasłem w Bełchatowie odbędzie się konferencja, poświęcona przyszłości gospodarczej naszego regionu. W spotkaniu, które zorganizowali Starosta Bełchatowski Szczepan Chrzęst, Prezydent Bełchatowa Marek Chrzanowski i Prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów Andrzej Szczepocki wezmą udział przedstawiciele rządu, środowisk naukowych, koncernu PGE, będącego największym pracodawcą na naszym terenie. Poniedziałkowe wydarzenie ma być przyczynkiem do dyskusji na temat przyszłości przemysłu w powiecie bełchatowskim, poszukiwania nowych miejsc pracy i kierunków rozwoju gospodarczego.

 
O dwóch takich, co w gazetach głupot naopowiadali...

GMINA KLESZCZÓW 16.03.2014

Mamy dopiero połowę marca, a w lokalnej polityce gorąco, jak w czasie lipcowych upałów. Widać, że niektórzy czują już ciężar związany z jesiennymi wyborami i próbują ugrywać swoje zawczasu. Ale polityka, nawet na szczeblu samorządu gminnego to ciężka i niewdzięczna rzecz, nie każdy urósł na tyle, by brać się z nią za bary. Tu pracuje się blisko człowieka, bez oglądania się na duże, partyjne twory, za to z uwagą wsłuchując się w głosy sąsiadów. „Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić” – powiedział Józef Piłsudski po powrocie z Magdeburga do Warszawy w 1918 roku. Dlaczego wspominam cierpkie słowa Marszałka sprzed blisko wieku? Bo patrząc na to, co wyprawiają niektórzy kleszczowscy samorządowcy zdaję sobie sprawę, że nie straciły one wcale na aktualności.

 
7 Dni - dodatek Dziennika Łódzkiego pisze o Kleszczowie

7 Dni - Dziennik Łódzki 14.03.2014

Szczegóły w artykule poniżej.Dzisiejsze wydanie Tygodnika 7 Dni, dodatku do Dziennika Łódzkiego Polska The Times publikuje interesujący artykuł, poświęcony tematyce ważnej przede wszystkim dla mieszkańców gminy Kleszczów. Jak czytamy w gazecie, ten rok ma być przełomowy dla kleszczowskich stref przemysłowych - 9 nowych firm zainwestuje u nas blisko miliard złotych! Inwestorzy z Polski i spoza kraju stworzą około 700 nowych miejsc pracy.Już teraz działa u nas 20 fabryk z różnych dziedzin gospodarki, do końca roku ten stan zwiększy się o połowę.

 
Dziewczęta z ZSP w Kleszczowie najlepsze w "kosza" (wideo)

KLESZCZÓW 13.03.2014

W Solparku rozegrano dziś zawody w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców o mistrzostwo rejonu bełchatowskiego. W rywalizacji udział wzięły najlepsze drużyny powiatu bełchatowskiego, radomszczańskiego i piotrkowskiego. Kleszczów reprezentowały dziewczęta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, które postrzegane były jako faworytki turnieju. I rzeczywiście nasze dziewczęta zaprezentowały się znakomicie, wygrywając 25 do 11 z I LO z Piotrkowa i 22 do 12 z reprezentacją II LO z Radomska.

 
Są miejsca pracy - ogłoszenie

OGŁOSZENIE - NOWE MIEJSCE PRACY

Constantia Teich Poland Sp. z o.o. należy do Constantia Flexibles GmbH, jednego z globalnych liderów w branży opakowań giętkich. Do grona naszych Klientów należą wiodący producenci żywności w Polsce i na świecie. Istniejemy w Polsce od 1995 roku, w chwili obecnej zatrudniamy około 200 osób. Funkcjonujemy w oparciu o najlepsze standardy jakościowe i organizacyjne w branży. Dbając o zapewnienie naszym pracownikom bezpiecznych i przyjaznych warunków pracy, cieszymy się opinią dobrego oraz stabilnego pracodawcy.

 
Dzień otwarty w kleszczowskim przedszkolu (wideo)

KLESZCZÓW 07.03.2014

W piątek w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Kleszczowie odbyły się Dni Otwarte. Tego typu spotkania mają za zadanie przedstawić ofertę edukacyjną, jaką dana placówka przygotowała dla swoich podopiecznych. To także okazja, by rodzice mogli zapoznać się z warunkami lokalowymi. Dziś od rana w przedszkolu panował gwar, a maluchy wyglądały na bardzo przejęte i zadowolone. Najmłodsi zaprezentowali się na scenie, maluchy przygotowały mini przedstawienie, mogliśmy też podziwiać je w pokazie tańca. Przedszkole w Kleszczowie oferuje szereg zajęć dodatkowych, takich jak rytmika, język angielski, gimnastyka korekcyjna czy konsultacje z logopedą. Więcej informacji zainteresowani uzyskają u dyrektor placówki.

 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 1 z 5
Opieka redakcyjna, realizacja materiałów prasowych: Easy-Media Robert Kornacki || wszystkie prawa zastrzeżone 2012