Wójt z absolutorium, ale też i z "żółtą kartką" od Rady (wideo)

KLESZCZÓW 30.05.2014

Wójt gminy Kleszczów, Sławomir Chojnowski, otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu z 2013 roku – tak zdecydowała większość Rady Gminy, przy dwóch głosach wstrzymujących się. Nie obyło się jednak bez żółtej kartki dla wójta i gorzkich słów, recenzujących wyniki jego pracy. Radni zgodnie podkreślali niski poziom wykonania budżetu w odniesieniu do inwestycji gminnych – „tak źle jeszcze u nas nigdy nie było” – mówił przewodniczący Rady, Henryk Michałek. Radni wzięli jednak pod uwagę krótki czas sprawowania rządów przez Sławomira Chojnowskiego i ogólny zastój inwestycyjny, przypisywany jeszcze jego poprzednikom. Piątkowa dyskusja nad absolutorium była jednak tylko rozgrzewką przed późniejszą debatą o sytuacji społeczno-politycznej w naszej gminie.

 
Skok na kasę czy służba publiczna?

GMINA KLESZCZÓW 29.05.2014

W niedzielę odbyły się wybory do euro parlamentu. Kleszczów zagłosował – tak jak reszta naszego powiatu. W naszej gminie wygrało PiS, przed PO i SLD. W sumie oddano 753 głosy. Czy to dużo? Nie, śmiesznie mało – uprawnionych do głosowania było przecież 4029 osób, zatem frekwencja ledwie przekroczyła 19 procent. Dlaczego nie zagłosowało więcej mieszkańców Kleszczowa, Żłobnicy i pozostałych miejscowości? Może zadali sobie pytanie, czy kandydowanie w takich wyborach to typowy skok na kasę, czy też chęć publicznej służby? Europoseł może liczyć na dostatnie życie – najbardziej obrotni „wyciągają” co miesiąc grubo ponad 50 tysięcy. Co z tego mają mieszkańcy Gminy Kleszczów? Frekwencja wyborcza może wskazywać, że większość z nas uznała, że jednak mamy niewiele i nie przyłożyła ręki do ekspediowania do Brukseli nowego zastępu parlamentarzystów.

 
Informacja o godzinach przyjęć lekarzy

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

Podstawową opieką medyczną na terenie gminy Kleszczów zajmuje się Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, który ma swoją siedzibę w Gminnym Ośrodku Zdrowia. NZOZ zapewnia opiekę internistyczną, pediatryczną oraz ginekologiczną. W GOZ działa także gabinet masażysty oraz gabinet specjalisty rehabilitacji.

Kleszczów od wielu lat współpracuje ze Szpitalem Uniwersyteckim im. WAM w Łodzi, dzięki czemu mieszkańcy gminy mają zapewniony łatwy dostęp do specjalistycznej opieki medycznej. Drugą, renomowana placówką, z którą gmina podjęła współpracę jest Centrum Zdrowia im. Matki Polki w Łodzi. Dwa razy w miesiącu lekarze specjaliści z tych szpitali przyjmują pacjentów w gabinetach Gminnego Ośrodka Zdrowia.

Poniżej terminy przyjęć lekarzy w czerwcu:

 
Poznaliśmy zwycięzców kleszczowskiego Dyktanda

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

W minioną niedzielę w Solparku odbyła się piąta już edycja Dyktanda Kleszczowskiego 2014. W zabawie wzięło udział 76 osób, w tym roku organizatorzy po raz pierwszy wprowadzili podział na kategorie.

Znamy już wyniki zabawy!

 
Na zajęcia komputerowe? Do Łuszczanowic! (wideo)

ŁUSZCZANOWICE 20.05.2014

Gminny Ośrodek Kultury nie zapomina o pasjonatach komputerów – w filii w Łuszczanowicach spotykają się miłośnicy gier i informatycznych zagadek. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i korzysta z nich spora grupa młodzieży. Uczestnicy zajęć łączą przyjemne z pożytecznym, choć oczywiście najwięcej czasu poświęcają na gry elektroniczne. Są to jednak działania przemyślane i przeznaczone dla szerszego grona odbiorców. Sekcja komputerowa istnieje tu od wielu lat, na czas remontu obiektu w Kleszczowie przeniesiono ją do Łuszczanowic. Spotkania dają młodym ludziom możliwość rozwijania swoich zainteresowań i spędzania czasu w sympatycznej atmosferze.

 
Jest praca - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW - OGŁOSZENIE O PRACY

Randstad Sp. z o. o. (wchodzący w skład holenderskiego Randstad Holding nv.) jest wiodącą agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, specjalizującą się m. in. w rekrutacji pracowników stałych, w tym specjalistów z dziedziny finansów, informatyki, produkcji, branży budowlanej i łańcucha dostaw. Dla Klienta - firmy z branży metalowej - aktualnie poszukuje osoby na stanowisko:

specjalista ds. zaopatrzenia

 
Po raz piąty w Kleszczowie pisali dyktando (wideo)

KLESZCZÓW 18.05.2014

Już po raz piąty miłośnicy polszczyzny mieli okazję zmierzyć się w Kleszczowie z zawiłościami poprawnej pisowni. W tej edycji Dyktanda wystarowało blisko 70 osób, co świadczy o sporej randze, jaką impreza zdołała sobie wyrobić w naszym regionie.

Organizatorzy Dyktanda to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Gminna Biblioteka Publiczna w Kleszczowie. Za przygotowanie tekstu odpowiada nauczycielka języka polskiego z liceum, a jego treść – co zrozumiałe – owiana jest tajemnicą do samego rozpoczęcia sprawdzianu. Bohaterem tegorocznego dyktanda był obieżyświat Pafnucy, a tekst nosił tytuł: „Minireportaż o niewydarzonych witrażystach”. Jak widać, już w samym tytule można było zrobić kilka błędów... Przed przystąpieniem do sprawdzianu humory jednak dopisywały i uczestnicy byli dobrej myśli. Tuż po 17, po krótkim instruktażu i wprowadzeniu rozpoczęło się Dyktando, a w ruch poszły długopisy...

 
Gminna obwodnica: bubel czy wizytówka? (wideo)

KLESZCZÓW 16.05.2014

Zaniepokoiła nas informacja o rzekomych nieprawidłowościach, jakie miały powstać podczas budowy gminnej inwestycji – sprawę ujawnił podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Gminy. Rada poprosiła urzędników o udostępnienie kopii dokumentów w tej sprawie i ze zdumieniem usłyszała, że dokumentów Urząd chwilowo nie posiada. Ta sytuacja jest znamienna – świadczy o braku należytego nadzoru nad pracą personelu. Taki nadzór sprawować powinien sekretarz i wójt – dlaczego pozwolili na wydanie oryginałów dokumentów? Nie wiemy, bo podczas sesji wójt tego nie wyjaśnił, po sesji przed kamerą rozmawiać nie chciał, ale już kilka dni później zarzucił naszej redakcji chęć wywołania skandalu i zażądał zamieszczenia swojego oświadczenia. Wielokrotnie próbowaliśmy ze Sławomirem Chojnowskim zamienić słowo przed kamerą, zwykle nieskutecznie, więc tym razem to my powiedzieliśmy: nie, żadnych oświadczeń tu nie będzie!

 
Jest praca - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW - WOLNE MIEJSCA PRACY

Agencja pośrednictwa pracy Fenix Poland dla swojego Klienta poszukuje

osób do pracy przy:SEGREGACJI PUSZEK

Miejsce pracy: Kleszczów

 
Poszukiwany stażysta

GMINA KLESZCZÓW - NABÓR NA STAŻ

Constantia Teich Poland Sp. z o.o. należy do Constantia Flexibles GmbH, jednego z globalnych liderów w branży opakowań giętkich. Do grona Klientów Firmy należą wiodący producenci żywności w Polsce i na świecie. CTP stnieje w Polsce od 1995 roku, w chwili obecnej zatrudnia około 200 osób. Funkcjonuje w oparciu o najlepsze standardy jakościowe i organizacyjne w branży. Dbając o zapewnienie pracownikom bezpiecznych i przyjaznych warunków pracy, cieszy się opinią dobrego oraz stabilnego pracodawcy.

 
Nowy zawód Twoją szansą - zapisy na szkolenia zawodowe

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

„Nowy zawód Twoją szansą” to projekt, dzięki któremu osoby bezrobotne nie dłużej niż od 6 miesięcy mogą bezpłatnie zdobyć nowe kwalifikacje. Projekt jest adresowany do mieszkańców województwa łódzkiego. Oprócz porad psychologa i doradcy zawodowego organizator zapewnia szkolenie zawodowe z językiem angielskim. Można wybrać jeden z trzech kierunków: logistyk/spedytor, organizator ruchu turystycznego, projektant stron internetowych.

Po zakończeniu szkoleń organizatorzy zapewniają 3-miesięczny staż zawodowy podczas którego stażysta otrzyma wynagrodzenie 1600 zł brutto. Uczestnik może także liczyć m.in. na bezpłatne materiały szkoleniowe i zwrot kosztów dojazdu na zajęcia oraz do miejsca odbywania stażu. Rekrutacja uczestników prowadzona jest także w Gminnym Centrum Informacji w Kleszczowie, w dni robocze w godz. 8-16 do 30 maja włącznie. Biuro projektu „Nowy zawód Twoją szansą” działa w Łodzi, a szkolenia i staże zostaną dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
Plany zagospodarowania do wglądu

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

W Urzędzie Gminy w Kleszczowie są wyłożone do publicznego wglądu projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozami oddziaływania na środowisko – dla miejscowości Antoniówka oraz Wolica. Termin wyłożenia oraz termin przeprowadzenia dyskusji publicznej nad projektami – 20 maja.

W okresie od 15 maja do 5 czerwca wyłożony będzie do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla miejscowości Kleszczów.

 
Chłopak z gitarą... (wideo)

ŁĘKIŃSKO 05.2014

Niemal 30 osób bierze udział w organizowanych przez Gminny Osrodek Kultury zajęciach z nauki gry na gitarze. Takie lekcje odbywają się w Łękińsku już od czterech lat i jak zapewniają instruktorzy – mogą z nich skorzystać wszycy, niezależnie od stopnia zaawansowania. Wystarczy odrobina słuchu i zainteresowanie muzyką. A same zajęcia przebiegają w sympatycznej atmosferze, co bez wątpienia jest zasługą prowadzącego grupę – Patryka Jabłońskiego. Nie ma tu mowy o rygorze, jest za to wspólna zabawa muzyką, co pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym. To nie jedyna propozycja domu kultury – oferta przygotowana przez placówkę jest ogromna i mieszkańcy mają w czym wybierać. Oprócz przedstawianych już zajęć muzycznych lub plastycznych doszła też nauka tańca. Przypominamy, że zajęcia gitarowe prowadzone są w Łękińsku dwa razy w tygodniu – w piątki i soboty. Warto poświęcić trochę czasu, by później móc popisać się np. przy ognisku...

 
Gdzie te pomysły, wójcie?

GMINA KLESZCZÓW 11.05.2014

Czy wójt Sławomir Chojnowski ma jakiś pomysł na gminę? Sposób na jej rozwój i zmieniającą się sytuację gospodarczą? Pomińmy utopijną wizję zakątka rekreacyjno-turystycznego, obfitującego w pola golfowe, przystanie dla żaglówek i inne mrzonki, których nie sposób traktować poważnie… To pytanie brzęczy mi z tyłu głowy od kilu godzin, a to dlatego, że dopiero w weekend mogę nadrobić zaległości w lekturze gazet. I właśnie wpadł mi w ręce piątkowy dodatek do Dziennika Łódzkiego - tygodnik 7 Dni, a w nim interesujący artykuł o pomysłach lokalnych samorządów na polepszenie sytuacji na rynku pracy. Redaktor Aleksandra Tyczyńska pisze w nim, iż włodarze gmin z powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego dokładają wszelkich starań, by ściągnąć na swój teren inwestorów, mogących stworzyć nowe miejsca zatrudnienia dla mieszkańców. W artykule padają przykłady Piotrkowa, gdzie stopa bezrobocia spadła do najmniejszego poziomu w województwie łódzkim oraz mniejszych gmin – takich jak Moszczenica, Rozprza, Wola Krzysztoporska.

 
Nie dali rady Warcie Sieradz (wideo)

KLESZCZÓW 10.05.2014

To miała być emocjonująca sobota dla kibiców Omegi Kleszczów, ale chyba nie takich emocji oczekiwali zgromadzeni na stadionie przy ulicy Sportowej. Omega przegrała bowiem z Wartą Sieradz 1-2, a honorową bramkę zdobyła dopiero w doliczonym czasie gry. Nie udało się zatem powtórzyć dobrego wyniku z rundy jesiennej, kiedy to pokonaliśmy ówczesnego lidera aż 2-0, po ładnych bramkach Rozwandowicza i Robaszka. W sobotę z naszych graczy na listę strzelców wpisał się jedynie Michał Czaplarski, po stronie gości punktowali Sosnowski w 57 i Kobierski w 78 minucie. Obie drużyny miały swoje okazje do zdobycie goli, niestety skuteczność naszych snajperów pozostawiała wiele do życzenia.

 
Wakacyjny staż studencki - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW 05.2014 - OGŁOSZENIE O STAŻU

Constantia Teich Poland planuje w miesiącach letnich przyjęcie dwóch osób z gminy Kleszczów na studenckie praktyki wakacyjne.

Firmie zaleŻy na znalezieniu praktykantów do działu IT oraz do księgowości.

Constantia Teich Poland Sp. z o.o. należy do Constantia Flexibles GmbH, jednego z globalnych liderów w branży opakowań giętkich. Do grona Klientów należą wiodący producenci żywności w Polsce i na świecie. Firma istnieje w Polsce od 1995 roku, w chwili obecnej zatrudnia około 200 osób. Funkcjonuje w oparciu o najlepsze standardy jakościowe i organizacyjne w branży.

 
Konkurs pięknego czytania - zaproszenie

KLESZCZÓW 05.2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Kleszczowe serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie pięknego czytania "Czytam bo lubię".

Impreza odbędzie się już w najbliższy wtorek (13 maja) - start o godz. 10.30, oczywiście w siedzibie GBP w Kleszczowie przy ulicy Sportowej 8.

Czas przeznaczony na prezentację jednego ucznia to nie więcej niż trzy minuty. Dla zwycięzców biblioteka przygotowała nagrody rzeczowe.

 
Wiosenne szczepienia lisów

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o wiosennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa łódzkiego. Szczepienia prowadzone będą w dniach 12-31 maja i obejmą cały teren województwa łódzkiego, z wyłączeniem obszarów zabudowanych i akwenów wodnych.

Tak, jak w poprzednich latach szczepienie wykonane będzie za pośrednictwem szczepionki, zrzucanej z samolotów. Szczepionka zostanie umieszczona w mieszance pokarmowej – kostkach koloru zielono-brunatnego o wymiarach 4 cm x 4 cm x 1,5 cm. Kostki mają zapach rybny. W okresie trzech tygodni od daty wyłożenia szczepionek należy zachować spokój i ograniczyć, w miarę możliwości, przebywanie na terenach leśnych województwa łódzkiego osób oraz zwierząt towarzyszących człowiekowi.

 
Omega wygrywa z "czerwoną latarnią", punktuje również Alfa

KARCZEW 03.05.2014

Łatwe wyjazdowe zwycięstwo odniosła Omega Kleszczów. Piąta drużyna III ligi łódzko-mazowieckiej bez problemu pokonała 3:0 (1:0) czerwoną latarnię Mazur Karczew. Mimo dużej przewagi w polu dopiero po dwóch kwadransach nasi piłkarze zdołali wyjść na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Paweł Świstak. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do 48. minuty. Tym razem golkipera gospodarzy pokonał Szymon Piotrowski. Omega stwarzała sobie co chwila groźne okazje jednak w decydujących momentach zabrakło zimnej krwi i wykończenia. W 65. minucie piękną główką Mariusz Zawodziński ustalił końcowy rezultat na 3:0.

Mazur Karczew – Omega Kleszczów 0:3 (0:1)

 
10 lat Polski w UE (wideo)

KLESZCZÓW 30.04.2014

W środę w SOLPARKu odbyły się gminne obchody 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Okrągła rocznica była okazją do przypomnienia sobie ważnych dat, jakimi oznaczona była nasza obecność i sama droga do Wspólnoty. O korzyściach z akcesji do europejskiej wspólnoty mówił wójt Sławomir Chojnowski. Kleszczów z powodzeniem aplikował o środki unijne, a efekt tych starań widać w całej gminie. Obwodnica, kablowa linia energetyczna, rozbudowa stacji wodociągowej w Łuszczanowicach – to tylko niektóre projekty, zrealizowane w ostatnich latach przy udziale środków unijnych. Również i teraz realizujemy projekty za pieniądze z Brukseli. Korzyści płynące z członkostwa Polski w UE dostrzegają nie tylko dorośli – o plusach chętnie mówili też obecni na uroczystości uczniowie.

 
Jest praca - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW - OGŁOSZENIE

Firma SOME KSW z Kleszczowa poszukuje chętnych do pracy na stanowisku operatora prasy.

Rekrutację dla pracodawcy prowadzi agencja doradztwa personalnego Randstad.

Zgłoszenia nadsyłać można do 10 maja.

 
Mieszkańcy domagają się placu zabaw w Kolonii Łuszczanowice (wideo)

KOLONIA ŁUSZCZANOWICE 28.04.2014

Trzeba było niemal pospolitego ruszenia, by przekonać wójta Sławomira Chojnowskiego, że mieszkańcy Kolonii Łuszczanowice chcą mieć plac zabaw w swojej miejscowości. Przypomnijmy, podczas ostatniej sesji Rady Gminy wójt poinformował, że plany budowy tego placu zarzucono z powodu braku zainteresowania mieszkańców. Chojnowski usiłował przekonać radnych, że społeczeństwo ma dość takich miejsc i chce teraz innych inwestycji. W poniedziałek mieliśmy jednak okazję przekonać się, że wójt – delikatnie mówiąc – mijał się z prawdą. Kilkanaście osób przyszło, by wyrazić swoje oburzenie z powodu lekceważenia ich potrzeb.

 
Pożegnanie maturzystów (wideo)

KLESZCZÓW 25.04.2014

Było rzucanie biretami, były wyróżnienia i nagrody, były wspólne śpiewy, a przede wszystkim życzenia dalszych sukcesów – mowa oczywiście o uroczystym pożegnaniu maturzystów z kleszczowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Trzecioklasiści z liceum i absolwenci technikum czekają teraz na egzamin dojrzałości, który odbędzie się już pierwszym tygodniu maja. Jak mogliśmy się przekonać, nie wszyscy mają sprecyzowane plany odnośnie dalszej edukacji, wielu czeka już na wakacje, domagając się wypoczynku i chwilowo odsuwając ważne, życiowe decyzje.

 
Gorące dyskusje na poświątecznej sesji Rady Gminy (wideo)

KLESZCZÓW 24.04.2014

Pierwsza po Wielkanocy sesja Rady Gminy Kleszczów daleka była od świątecznej atmosfery – mimo niezbyt napiętego porządku obrad nie obyło się bez gorących dyskusji. Zacznijmy od kwestii budzącej uzasadniony niepokój - przewodniczący Henryk Michałek poinformował Radę o zagrożeniu, jakie przedstawiono niedawno w publikacjach prasowych. Chodzi o nieprawidłowości przy inwestycjach drogowych, realizowanych z udziałem środków unijnych. Jeśli potwierdzą się zarzuty formułowane przez nadzorujący wydatkowanie tych pieniędzy Urząd Marszałkowski w Łodzi, to gmina Kleszczów zobligowana będzie do zwrotu gigantycznych kwot przeznaczonych na wykonanie dróg – może tu chodzić nawet o 10 milionów złotych. Brak należytego nadzoru nad realizacją inwestycji obciąża – zdaniem przewodniczącego Rady Gminy - po kolei wójtów Kazimierę Tarkowską, Jacka Rożnowskiego i Sławomira Chojnowskiego.

 
Jest praca - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW 04.2014

Nazwa stanowiska: Operator maszyn produkcyjnych (rotograwiurowych, fleksograficznych)

Wymagania: wykształcenie techniczne (mechaniczne, poligraficzne), doświadczenie w pracy z maszynami ruchu

Obowiązki: Samodzielna obsługa maszyn, dokonywanie przezbrojeń i drobnych napraw.

Kontakt: Constantia Teich Poland, ul. Austriacka 5, Kleszczów, tel. 44 731 58 35, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

 

 

 

 
Omega przegrywa w 28 kolejce III ligi

KLESZCZÓW 18.04.2014

50 osób oglądało piątkowy pojedynek pomiędzy Omegą Kleszczów a Pilicą Białobrzegi; niestety gospodarze mimo dobrego początku pod koniec okazali iście świąteczną gościnność i przegrali 1-2. To spotkanie do złudzenia przypominało niedawną remisową potyczkę z Mechanikiem Radomsko – Omega mimo szybko zdobytego gola nie potrafiła kontrolować sytuacji i o końcowym wyniku zdecydowała drużyna przyjezdna.

 
Co ważniejsze - puste obietnice czy gospodarskie myślenie?

GMINA KLESZCZÓW 04.2014

Liczy się gospodarka, głupcze – to hasło, z jakim o prezydenturę Stanów Zjednoczonych ubiegał się w 1992 roku Bill Clinton. Zwrócenie uwagi na stagnację w gospodarce dało mu zwycięstwo, Clinton został prezydentem USA, pokonując w wyścigu o fotel George’a W. Busha.

Skąd to historyczne odniesienie? Ano stąd, że starą prawdę o znaczeniu gospodarki powinni sobie przyswoić jak najszybciej czołowi działacze ugrupowania Razem dla Gminy. Nie da się dziś zarządzać gminą nawet tak bogatą jak Kleszczów mamiąc mieszkańców mrzonkami o polach golfowych. Te bajkowe opowieści sprawdziły się w kampanii wyborczej i pozwoliły ludziom przez chwilę pomarzyć o lepszym świecie, ale na obiecankach-cacankach jeszcze nic prócz wyborczego kłamstwa nie zbudowano. Liczy się gospodarka, głupcze - tak powinien mówić każdego dnia patrząc w lustro wójt Sławomir Chojnowski, i tego samego wymagać od swojej ekipy.

 
Dzień otwarty w Szkole Podstawowej w Łękińsku (wideo)

ŁĘKIŃSKO 04.2014

Choć do rozpoczęcia nowego roku szkolnego jeszcze kilka miesięcy, Szkoła Podstawowa w Łękińsku już myśli o nowych uczniach. Właśnie z myślą o „zerówkowiczach” zorganizowano tam dzień otwarty, podczas którego przyszli uczniowie mogli zapoznać się z bogatą ofertą placówki. Dzieci były bardzo zadowolone – trudno się dziwić, przygotowano dla nich wiele ciekawych propozycji. Jedną z nich była wizyta w szkolnej świetlicy, gdzie oprócz zabawy można było wykonać świąteczne ozdoby. Całkiem sprawnie odbyła się też lekcja języka angielskiego. Najmłodsi nie mieli kłopotów z obcymi słówkami. Najwięcej emocji wzbudziły jednak zajęcia ruchowe – w sali gimnastycznej dla przyszłych uczniów przygotowano tor przeszkód. Tu również maluchy radziły sobie znakomicie.

 
"Rozwój" jednomyślnie wybiera Andrzeja Szczepockiego na prezesa Stowarzyszenia (wideo)

GMINA KLESZCZÓW 04.2014

We wtorek odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Gminy Kleszczów, podczas którego wybrano władze organizacji. Członkowie „Rozwoju” jednomyślnie zdecydowali o ponownym powierzeniu funkcji prezesa Stowarzyszenia Andrzejowi Szczepockiemu. Wtorkowe zebranie zgromadziło wiele osób, a tematy na nim poruszane obrazowały rosnący niepokój mieszkańców powodowany sytuacją w naszej Gminie.

O obawach, jakie zgłaszają mieszkańcy i dlaczego boją się o tym mówić głośno, rozmawiamy z prezesem Andrzejem Szczepockim.

 
Dłuższe terminy zapisów na kursy językowe

GMINA KLESZCZÓW 04.2014

Do 29 kwietnia Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów przyjmuje zapisy chętnych mieszkańców gminy Kleszczów na wyjazd w celu nauki języka angielskiego do Anglii i niemieckiego do Niemiec.

Warunki, jakie powinien spełniać uczestnik wyjazdu:

• musi być mieszkańcem gminy Kleszczów zameldowanym na terenie gminy przynajmniej od 1 roku,

• wiek uczestnika od 16 do 25 roku życia,

 
DPS tylko dla bogaczy? Na to wygląda...

GMINA KLESZCZÓW 13.04.2014

Żeby zamieszkać w DPSie trzeba zapłacić, nikt nie udostępni pokoju, nie zapewni opieki i wyżywienia za darmo. Trzy tysiące dwieście złotych – tyle obecnie kosztuje miesięczny pobyt w bełchatowskim Domu Pomocy Społecznej. Regulamin tego miejsca mówi wyraźnie:

„Pobyt w Domu Pomocy Społecznej jest odpłatny.

Zobowiązani do ponoszenia opłat są w następującej kolejności:

 
Jagoda, powodzenia w Kanadzie! (wideo)

GMINA KLESZCZÓW 04.2014

Jagoda Staniszewska, uczennica II klasy kleszczowskiego Gimnazjum reprezentowała naszą gminę w ogólnopolskim konkursie „Mówimy Reymontem”. To już dziewiąta edycja tej literackiej zabawy, a dla nas tym milsza, że Jagoda zdobyła pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalistów. To duży sukces, biorąc pod uwagę ogromny poziom i rywalizację między uczestnikami. Występ Jagody poprzedzony był solidnymi przygotowaniami. Sam konkurs odbył się we wrześniu ubiegłego roku, podczas zjazdu szkół reymontowskich, dla Jagody udział w tej imprezie był sporym przeżyciem. Zwyciężyła i w nagrodę pojedzie do Kanady, gdzie w Toronto weźmie udział w 44 konkursie recytatorskim im. Marii i Czesława Sadowskich. Będzie tam recytować fragment „Chłopów”. Dwa lata temu taki sukces osiągnęła też Izabela Tatara, której podróż do Kanady sfinansowała Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów. Iza wyprawę za ocean wspomina z wielką przyjemnością. Zarząd Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów postanowił i tym razem nagrodzić zdolną uczennicę – Jagoda otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 tysięcy złotych. Fundacja od lat wspiera i docenia osiągnięcia naszych uczniów i studentów.

 
Naucz się robić świąteczne ozdoby (wideo)

ŁĘKIŃSKO  04.2014

Wielkanoc za pasem, najwyższa pora pomyśleć o ozdobach świątecznego stołu. Dobrym pomysłem mogą okazać się warsztaty plastyczne w GOKu. W ŁęKińsku z takich zajęć korzysta już kilkanaście pań, które własnoręcznie przygotowują zajączki, baranki i koszyki na święconkę. Zajęcia w GOKu pokazują jak wykonać coś z niczego – tak naprawdę wspaniałe ozdoby do się zrobić nawet ze starych gazet. Wystarczy dobry pomysł i trochę techniki. Prace w Łękińsku choć wymagające skupienia odbywały się w wesołej atmosferze, a spotkanie na warsztatach było także okazją do rozmów i żartów. Wspaniałe świąteczne akcenty mogą stworzyć nawet te osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z pracami ręcznymi. Samą technikę papieroplastyki da się opanować w krótkim czasie.

 
Siatkarki z Kleszczowa trzecie w mistrzostwach powiatu (wideo)

ŁĘKIŃSKO 06.04.2014

W niedzielę w Łękińsku i Kleszczowie rozgrywano Mistrzostwa LZS Powiatu Bełchatowskiego w Piłce Siatkowej. Do zawodów przystąpiły drużyny gospodarzy oraz siatkarki z Drużbic, Zelowa, Szczercowa i Janowa w gminie Bełchatów . Nasze siatkarki rozpoczęły zawody od zwycięstwa 2-0 nad reprezentacją Zelowa, ale jak przekonywał trener Marek Kwieciński, nie było to wcale łatwe zwycięstwo. Podobnego zdania były po meczu nasze zawodniczki – choć oba sety udało się wygrać dość wysoko, to całe spotkanie było lekko nerwowe.

W podobnym stylu z siatkarkami z Janowa, reprezentującymi gminę Bełchatów, rozprawiły się dziewczęta z Drużbic, typowane na faworytki mistrzostw. Z kolei siatkarki ze Szczercowa nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem reprezentacji miejsko-gminnego klubu z Zelowa. Najwięcej emocji miały dostarczyć dopiero bezpośrednie starcia Kleszczowa, Drużbic i Szczercowa.

 
Tylko remis z Mechanikiem Radomsko

KLESZCZÓW 05.04.2014

To miał być spacerek po trzy punkty – mowa oczywiście o sobotnim pojedynku kleszczowskiej Omegi z Mechanikiem Radomsko. Kleszczowianie po srogim laniu, jakie na boisku przy Sportowej zafundowały im rezerwy Legii, chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością. Rzeczywiście, nasz stadion oprócz sporej grupy przyjezdnych odwiedzają coraz liczniej także mieszkańcy naszej Gminy, licząc na dobre piłkarsko widowisko i dużo goli. Mecz z ostatnią drużyną w tabeli wydawał się do rehabilitacji idealną okazją. Zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami, od ataków gospodarzy. Już w 13 minucie bramkarza Radomska pokonał Michał Kabizński i Omega objęła prowadzenie 1-0. W ciągu dwóch następnych kwadransów zawodnicy z Kleszczowa stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale albo w bramce dobrze spisywał się Rafał Dawid, albo naszym zabrakło precyzji, szczęścia lub zdecydowania.

 
Naucz się grać na keyboardzie! (wideo)

ŁĘKIŃSKO 03.04.2014

W filii gminnego ośrodka kultury w Łękińsku można nauczyć się grać na instrumencie klawiszowym. Zajęcia z keyboardem odbywają się raz w tygodniu. Mogą z nich skorzystać wszyscy chętni, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Na zajęcia do pana Tomasza Stępnia uczęszcza teraz pięć osób, w grupie panuje znakomita atmosfera, a efekty wspólnej pracy połączonej z zabawą są niezwykle obiecujące.

Najmłodszy uczestnik zajęć ma 7 lat, pozostali koledzy są niewiele starsi. Wszyscy jednak z wielką ochotą prezentują swoje umiejętności.

 
Wraca temat DPSu: wnioski z protokołu Komisji Rewizyjnej (wideo)

GMINA KLESZCZÓW 01.04.2014

Historia z budową DPSu zdaje się nie mieć końca - zaczęło się od szczytnej idei, wielkich haseł i niemałej kwoty, kończy na budowlanym bublu, obawie o życie pensjonariuszy i pytaniach kierowanych do Prokuratury.

Przypomnijmy - w ubiegłym tygodniu zespół rewizyjny przeanalizował dokumenty dostarczone przez Wójta Gminy i kancelarię prawną, a także biegłą sądową opracowane na zlecenie Wójta - zajmująca się sprawą kancelaria i biegła z zakresu prawa budowlanego zostały wybrane właśnie przez Sławomira Chojnowskiego. Kontrola miała na celu zbadanie procesu udzielenia Fundacji Servire Homini pożyczki przez Gminę Kleszczów na budowę Domu Pomocy Społecznej w kwocie 3 mln złotych i zabezpieczenia jej spłaty.

 
Jest praca!

OGŁOSZENIE - WOLNE MIEJSCA PRACY

EKO-ŚWIAT S.A., EUROMETAL S.A. w Bogumiłowie (gm. Kleszczów)

Odlewnia i Walcownia Taśm Aluminiowych

Poszukuje kandydatów na stanowiska produkcyjne z wykształceniem wyższym o specjalnościach:

- Odlewnictwo, - Mechanika, - Elektryka, - Automatyka, - Budowa maszyn, -

Materiałoznawstwo,

 
46 sesja Rady Gminy Kleszczów (wideo)

KLESZCZÓW 28.03.2014

46 sesję Rady Gminy Kleszczów poprzedziło posiedzenie Komisji Rewizyjnej. Radni obecni na spotkaniu dyskutowali nad kontrola, jaką zlecono im w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy budowie Domu Pomocy Społecznej. Komisja Rewizyjna zajęła w tej sprawie stanowisko, wyrażone w protokole pokontrolnym. Zakłada on skierowanie do Regionalnej Izby Obrachunkowej i bełchatowskiej prokuratury prośby o zbadanie sprawy. Takie właśnie stanowisko przedstawiono następnie całej Radzie, już podczas piątkowej sesji. A sesję rozpoczęło tradycyjnie sprawozdanie z działalności wójta. Już ten punkt wzbudził sporo dyskusji; radni mieli bowiem pytania odnośnie zastrzeżeń do pracy wójta i Urzędu, składanych przez przedsiębiorców. (szczegóły w materiale filmowym).

 
Trzy pomysły na teren przy SOLPARKu (foto)

KLESZCZÓW 25.03.2014

We wtorkowe popołudnie w siedzibie Urzędu Gminy w Kleszczowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami biura projektowego, które na zlecenie wójta Chojnowskiego opracowało trzy różne pomysły zagospodarowania terenów w sąsiedztwie kompleksu SOLPARK. Główną część każdego z tych wariantów mają stanowić baseny termalne.

Celem spotkania jest zaprezentowanie mieszkańcom gminy wyników pierwszego etapu prac, wykonanych przez firmę INW-EKO Consult – mówił wójt gminy Kleszczów, który zaprosił do wnoszenia uwag i pomysłów i obiecał - Takie spotkanie będą organizowane systematycznie.

 
Tytuł "Złotego Inżyniera" dla Andrzeja Szczepockiego (wideo)

WARSZAWA 25.03.2014

We wtorek, 25 marca, z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Gala podsumowująca XX Plebiscyt o tytuł "Złotego Inżyniera". Statuetkę „Złotego Inżyniera” za dokonania w kategorii Ekologia odebrał Andrzej Szczepocki, prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. Organizatorem tegorocznej Gali była Kancelaria Prezydenta RP oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej. Celem konkursu od dwóch dekad jest promocja dokonań polskich inżynierów i popularyzacja najwybitniejszych polskich twórców techniki. Organizatorem konkursu jest „Przegląd Techniczny” – jedno z najstarszych w Europie czasopism publicystycznych o tematyce ogólnotechnicznej, którego pierwsze wydanie ukazało się w 1866 roku.

 
Relacja z konferencji "Co po węglu?" (wideo)

BEŁCHATÓW / KLESZCZÓW 03.2014

17 marca odbyła się w długo zapowiadana konferencja poświęcona przyszłości gospodarczej naszego regionu. Spotkanie ekonomistów, samorządowców, związkowców i przedstawicieli rządu miało być pierwszym krokiem na drodze do wypracowania dobrego pomysłu na przyszłe lata dla Kleszczowa, Bełchatowa i okolic. Teraz trzeba przedstawione pomysły wcielić w życie. Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów aktywnie włączyła się do starań o przywrócenie regionowi znaczenia w życiu gospodarczym kraju. Końcówka wydobycia na kopalni i związane z tym zwolnienia pracowników wymagają szybkich rozwiązań – co do tego zgodni byli wszyscy uczestnicy konferencji.

Konferencja zbiegła się w czasie z manifestacją, zorganizowaną przez związkowców, którzy protestowali przeciwko likwidacji miejsc pracy w kopalni i niskimi płacami. Tego typu protesty społeczne będą się nasilać, jeśli szybko nie pojawi się pomysł na stworzenie alternatywnych miejsc zatrudnienia. Uczestników konferencji zaskoczyła nieobecność władz koncernu PGE, które mimo wcześniejszego przełożenia terminu również i teraz nie pojawiły się na spotkaniu. Wywołało to szereg spekulacji i komentarzy.

 
Koszmarny wynik, słaba gra Omegi (wideo)

KLESZCZÓW 23.03.2014

To nie była udana niedziela dla piłkarzy kleszczowskiej Omegi – punktualnie o 15.00 rozpoczęło się ich spotkanie z Legią II Warszawa, a już minutę później gospodarze przegrywali 0-1. Tym spotkaniem kleszczowianie chcieli wziąć rewanż za wrześniową porażkę na wyjeździe, niestety, proste błędy zdecydowały o końcowym wyniku, o którym kibice Omegi chcieliby zapomnieć jak najszybciej. Porażka 0-5, niewykorzystany rzut karny i brak pomysłu na grę to zimny prysznic, jaki piłkarze zafundowali licznie zgromadzonej publiczności. Omega spada w tabeli na 3 pozycję i odrabiać straty będzie musiała w kolejnych spotkaniach.

 
Szpikomania w Solparku (wideo)

KLESZCZÓW 22.03.2014

W piątek w Solparku odbyła się pierwsza w tym roku Szpikomania. Tego typu akcje mają na celu pozyskiwanie potencjalnych dawców szpiku kostnego, ratującego życie potrzebującym na całym świecie. Mieszkańcy gminy Kleszczów biorą w niej udział dział od lat - tak było i teraz. Proces rejestracji w bazie dawców jest prosty – po wypełnieniu dokumentów i wstępnym wywiadzie lekarskim od ochotnika pobierana jest krew. Wynik badania trafia do dokumentacji, która przechowywana jest w centralnym rejestrze. Dawcą szpiku może zostać w zasadzie każdy z nas, trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych szczegółach, które uniemożliwiają umieszczenie w rejestrze. Akcja w Solparku trwała do popołudnia, w tym czasie z możliwości zarejestrowania się skorzystało kilkadziesiąt osób.

 
Wystąpienia na konferencji "Co po węglu?" (wideo)

GMINA KLESZCZÓW 03.2014

Ponad siedem godzin trwała konferencja poświęcona przyszłości gospodarczej regionu bełchatowskiego. W spotkaniu, pod roboczym tytułem „Co po węglu?”, wzięli udział przedstawiciele rządu, Urzędu Marszałkowskiego, samorządowcy różnego szczebla. Dość licznie reprezentowana była Rada Gminy Kleszczów, a jednym z organizatorów całego przedsięwzięcia był Andrzej Szczepocki, prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. Spotkanie było okazją do przedstawienia prognoz dotyczących kierunków i możliwości rozwoju bełchatowsko-kleszczowskiego zagłębia paliwowo-energetycznego. W spotkaniu, mimo zaproszenia, nie wzięli udziału przedstawiciele PGE; konferencję odwiedzili za to protestujący tego dnia w Bełchatowie członkowie kopalnianych związków zawodowych, którzy manifestowali swoje niezadowolenie z powodu zmian w koncernie i malejących pensji. To właśnie o przeciwdziałaniu takim negatywnym zmianom zachodzącym w lokalnym życiu gospodarczym rozmawiali uczestnicy poniedziałkowej konferencji.

 
Są miejsca pracy - ogłoszenie

OGŁOSZENIE - WOLNE MIEJSCE PRACY

EUROMETAL S.A. w Bogumiłowie Odlewnia i Walcownia Taśm Aluminiowych poszukuje pracowników z wykształceniem technicznym i inżynierskim o specjalnościach:

- Mechanika,

- Elektryka,

- Automatyka,

 
Debatowali o bezpieczeństwie w gminie (wideo)

KLESZCZÓW 18.03.2014

W szkole podstawowej w Kleszczowie odbyła się we wtorek debata poświęcona tematyce bezpieczeństwa i przestępczości w naszej gminie. W spotkaniu, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji, obok funkcjonariuszy z Bełchatowa i Kleszczowa wzięli udział radni oraz pracownicy placówek edukacyjnych. Z policyjnych statystyk wynika, że w Kleszczowie i okolicach, w porównaniu do całego powiatu, przestępczość notowana jest na niskim, malejącym z roku na rok poziomie. Więcej informacji na ten temat w materiale filmowym.

 
O przyszłości regionu w łódzkiej "3" (wideo)

BEŁCHATÓW / ŁÓDŹ 17.03.2014

Z kilkuminutowym opóźnieniem rozpoczęła się dziś w bełchatowskim Sport Hotelu konferencja poświęcona przyszłości gospodarczej regionu bełchatowskiego. Obszerną relację z tego wydarzenia zamieścimy na naszym portalu już niebawem, a jeszcze tego samego dnia w TVP 3 mogli Państwo wysłuchać dyskusji w programie Łódzkie Forum. W studiu gościli starosta Szczepan Chrzęst, prezes FRGK Andrzej Szczepocki i prof. Stefan Krajewski, ekonomista.

Aby obejrzeć debatę kliknij TUTAJ.

 
Węgiel, energetyka i co jeszcze - zaproszenie na konferencję (wideo)

KLESZCZÓW / BEŁCHATÓW 03.2014

Węgiel, energetyka i co jeszcze – pod takim hasłem w Bełchatowie odbędzie się konferencja, poświęcona przyszłości gospodarczej naszego regionu. W spotkaniu, które zorganizowali Starosta Bełchatowski Szczepan Chrzęst, Prezydent Bełchatowa Marek Chrzanowski i Prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów Andrzej Szczepocki wezmą udział przedstawiciele rządu, środowisk naukowych, koncernu PGE, będącego największym pracodawcą na naszym terenie. Poniedziałkowe wydarzenie ma być przyczynkiem do dyskusji na temat przyszłości przemysłu w powiecie bełchatowskim, poszukiwania nowych miejsc pracy i kierunków rozwoju gospodarczego.

 
O dwóch takich, co w gazetach głupot naopowiadali...

GMINA KLESZCZÓW 16.03.2014

Mamy dopiero połowę marca, a w lokalnej polityce gorąco, jak w czasie lipcowych upałów. Widać, że niektórzy czują już ciężar związany z jesiennymi wyborami i próbują ugrywać swoje zawczasu. Ale polityka, nawet na szczeblu samorządu gminnego to ciężka i niewdzięczna rzecz, nie każdy urósł na tyle, by brać się z nią za bary. Tu pracuje się blisko człowieka, bez oglądania się na duże, partyjne twory, za to z uwagą wsłuchując się w głosy sąsiadów. „Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić” – powiedział Józef Piłsudski po powrocie z Magdeburga do Warszawy w 1918 roku. Dlaczego wspominam cierpkie słowa Marszałka sprzed blisko wieku? Bo patrząc na to, co wyprawiają niektórzy kleszczowscy samorządowcy zdaję sobie sprawę, że nie straciły one wcale na aktualności.

 
7 Dni - dodatek Dziennika Łódzkiego pisze o Kleszczowie

7 Dni - Dziennik Łódzki 14.03.2014

Szczegóły w artykule poniżej.Dzisiejsze wydanie Tygodnika 7 Dni, dodatku do Dziennika Łódzkiego Polska The Times publikuje interesujący artykuł, poświęcony tematyce ważnej przede wszystkim dla mieszkańców gminy Kleszczów. Jak czytamy w gazecie, ten rok ma być przełomowy dla kleszczowskich stref przemysłowych - 9 nowych firm zainwestuje u nas blisko miliard złotych! Inwestorzy z Polski i spoza kraju stworzą około 700 nowych miejsc pracy.Już teraz działa u nas 20 fabryk z różnych dziedzin gospodarki, do końca roku ten stan zwiększy się o połowę.

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 1 z 6
Opieka redakcyjna, realizacja materiałów prasowych: Easy-Media Robert Kornacki || wszystkie prawa zastrzeżone 2012