Sierpniowa sesja Rady Gminy Kleszczów

KLESZCZÓW 29.08.2014

W ostatni wakacyjny piątek odbyła się LI sesja Rady Gminy Kleszczów. Mimo niezbyt rozbudowanego porządku obrad nie obyło się bez gorących dyskusji. Zacznijmy od kwestii, której nie przewidywał harmonogram – wójt Chojnowski złożył wniosek, by na dzisiejszym posiedzeniu zająć stanowisko dotyczące udzielenia przez Gminę Kleszczów kolejnej pożyczki Fundacji Servire Homini w kwocie 3 mln. złotych na dokończenie budowy Domu Pomocy Społecznej.

 
Przedsesyjne posiedzenie gminnych komisji (wideo)

KLESZCZÓW 27.08.2014

Na piątek zaplanowano 51 sesję Rady Gminy Kleszczów – powakacyjny powrót do zajęć naszych radnych poprzedziło wtorkowe, wspólne posiedzenie komisji stałych. Do najważniejszych punktów porządku posiedzenia należało zapoznanie Rady z informacją na temat działalności w 2013 roku Zakładu Komunalnego, Solparku, Arreksu i Eko-Regionu Bełchatów.

Reprezentująca Arreks prezes Romana Gąsowska podziękowała za dokapitalizowane spółki przez Gminę, co pozwoliło zamknąć rok bez straty; jednocześnie zapewniła o dobrej perspektywie rozwoju Arreksu. Radni dopytywali o przypadki dwóch włamań na stacji paliw, do których doszło w ostatnim czasie – prezes Gąsowska wyjaśniła, że skutecznym sposobem zapobiegania takim zdarzeniom będzie wprowadzenie 24-godzinnego czasu pracy na stacji.

 
Święto Plonów w gminie Kleszczów (wideo)

KLESZCZÓW 24.08.2014

W niedzielę na stadionie kleszczowskiej Omegi odbyły się gminne dożynki. Święto ma na celu uhonorowanie osób zajmujących się pracą na roli. Jak co roku mogliśmy podziwiać dożynkowe wieńce, były też występy artystyczne - dla uczestników uroczystości zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK, z koncertem wystąpiły też Halina Mlynkova i Margaret.

 
Prace przy budowie walcowni na ukończeniu (wideo)

BOGUMIŁÓW 22.08.2014

W strefie przemysłowej w Bogumiłowie trwają przygotowania do uruchomienia odlewni i walcowni aluminium firmy Eurometal. Stoi już ogromna hala, w której docelowo znajdzie pracę ponad 200 osób. Każdego dnia do Bogumiłowa przybywa transport specjalistycznego sprzętu, który sprawi, że oferta Eurometalu będzie jedną z najlepszych w Europie. Jeszcze kilka miesięcy temu hulał tu wiatr, a już niebawem ten nowoczesny zakład zamieni odpad w pełnowartościowy produkt.

Eurometal to jeden z ponad dwudziestki inwestorów, którzy zdecydowali się ulokować swoje zakłady w naszej strefie przemysłowej. Najbliższe tygodnie przyniosą wkopanie kamieni węgielnych pod kilka nowych obiektów, zlokalizowanych po sąsiedzku. Pozyskanie biznesu na taką skalę to zasługa Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów.

 
Turystyka? Mrzonki, nie kupuję tych bzdur...

GMINA KLESZCZÓW 08.2014

Na początku września w Kleszczowie ma odbyć się polsko-niemieckie forum poświęcone rekultywacji terenów pogórniczych. To woda na młyn zwolenników „opcji turystycznej”, widzących przyszłość naszej gminy właśnie w turystyce i nawołujących do odejścia od przemysłu. Zamienić miejsca pracy w strefach na perspektywę kajaków i wodnych rowerów w 2050 roku? Niech mnie ktoś przekona, że to dobry pomysł…

Entuzjastom turystyki w gminie Kleszczów doradzam, by baczniej przyglądali się temu, co dzieje się wokół nas. Nie temu, co ma dziać się w 2050 roku, ale teraz – a nie dzieje się dobrze. Dziennik Łódzki we wtorkowym wydaniu podsumowując tegoroczne obchody święta energetyków mówi o zaciskaniu pasa przez PGE.

 
W wakacyjnym tonie - rozmowa z Andrzejem Szczepockim, prezesem FRGK (wideo)

KLESZCZÓW 14.08.2014

W wakacyjnym tonie z prezesem Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, Andrzejem Szczepockim, rozmawia nasza koleżanka, Magdalena Jaśkiewicz. Prezes Fundacji odpowiada na pytania dotyczące kleszczowskiego sportu, sposobach wyjścia z gospodarczego marazmu, planowanych inwestycjach czy drodze przez wkop. Zapraszamy do obejrzenia półgodzinnej, ciekawej rozmowy dotyczącej naszej Gminy i losów przyszłych pokoleń.

 
Piknik rodzinny w Kleszczowie (wideo)

KLESZCZÓW 02.08.2014

W sobotę w Kleszczowie, na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury, odbył się piknik rodzinny. Słoneczna pogoda sprawiła, że z zabawy pod hasłem „Piracka przygoda” skorzystały całe rodziny. Organizatorzy przygotowali tego dnia wiele atrakcji. Pikniki z Gminnym Ośrodkiem Kultury to już tradycja – podobne imprezy odbywają się tu w każde wakacje. W sobotę zadbano o to, by maluchy się nie nudziły – były dmuchańce, można było popływać łódką, nie zapomniano o malowaniu buzi. Ale prawdziwą atrakcją był występ teatru Avatar – spektakl zaprezentowany przez trzy aktorki podobał się i młodszym i starszym. Kolejną okazją do wspólnej zabawy będą z pewnością gminne dożynki – Święto Plonów w naszej gminie odbędzie się tym roku 24 sierpnia.

 
Rozprawa administracyjna w sprawie magazynu na gips (wideo)

KLESZCZÓW 29.07.2014

Na palcach jednej ręki można by policzyć mieszkańców, którzy przyszli dziś na rozprawę administracyjną, dotyczącą budowy przez PGE zbiorników na gips. Inwestycja planowana jest na terenie wkopu, w bezpośrednim sąsiedztwie Kleszczowa. Tuż przy obwodnicy mają powstać 4 magazyny, stopniowo wykorzystywane przez koncern. Inwestor tłumaczy, że mimo niewielkiej odległości od granic Kleszczowa – w skrajnej części to ok. 150 metrów - zbiorniki na gips nie będą powodowały utrudnień i uciążliwości dla mieszkańców gminy.

 
Falstart Omegi Kleszczów (wideo)

KLESZCZÓW 09.08.2014

„Kto pierwszy popełni błąd ten przegra” powiedział przed meczem z Ursusem Warszawa trener kleszczowskiej Omegi, Marcin Węglewski. Niestety, ten błąd popełnili gospodarze i inauguracja nowego sezonu piłkarskiej III ligi w Kleszczowie zakończyła się naszą przegraną 0-1. Bramka padła w 66 minucie, gola zdobył Radosław Jankiewicz. Omega rzuciła się do odrabiania strat, ale Ursus umiejętnie rozbijał ataki i wytrącał kleszczowian z rytmu.

Nasi szkoleniowcy nie mogli skorzystać z pięciu graczy – w wyniku urazów na boisku nie zobaczyliśmy: Jakuba Rozwandowicza, Pawła Szulca, Krzysztofa Baryły, Marcina Kabzińskiego i Kamila Banasiaka.

 
Zapisy na zboża ozime

GMINA KLESZCZÓW - INFORMACJA

FUNDACJA ROZWOJU GMINY KLESZCZÓW PRZYJMUJE ZAPISY NA ZBOŻA OZIME:

• JĘCZMIEŃ

• PSZENICA

• PSZENŻYTO

 
Wypadek nastoletniego motocyklisty

KLESZCZÓW 02.08.2014

16-letni motocyklista został ranny po wjechaniu do rowu przy drodze z Kleszczowa do Kamienia. Policjanci bełchatowscy ustalają przyczynę zdarzenia.

16-latek z powiatu radomszczańskiego doznał rozległych obrażeń ciała w wypadku, do którego doszło 2 sierpnia o 18.25, na drodze z Kleszczowa do Kamienia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, nie posiadający uprawnień do kierowania motocyklem nastolatek, kierujący aprilią o pojemności 125 cm3, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, który zjechał do przydrożnego rowu. Ranny został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi. Okoliczności wypadku badają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

 
Gdzie jeszcze Wójt Chojnowski nie donosił na Fundację i Prezesa Szczepockiego?

GMINA KLESZCZÓW 07.2014

Tytułowe pytanie jest bardzo zasadne, bo manipulacje Wójta wciąż odbijają się głośnym echem. Wychodzą na jaw coraz to nowe fakty, jak choćby na ostatniej sesji Rady Gminy, kiedy okazało się, że wójt pisał do Najwyższej Izby Kontroli, pomawiając Fundację o przeróżne czyny i prosząc o kontrolę. Specjalnością Wójta staje się zajmowanie sprawami, które do niego nie należą, ale widać, że ma w tym cel, narażając się nawet na zarzuty i psując własną reputację. Odpowiedź z NIK o odmowie kontroli Wójt chciał wykorzystać przeciw Fundacji, manipulując faktami. Jak to robił – zaraz wyjaśnimy.

 
Wypłata nagród pieniężnych

GMINA KLESZCZÓW - INFORMACJA

Informujemy, że wypłata nagród pieniężnych dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali wymaganą średnią, rozpocznie się w poniedziałek 28.07.2014 roku od godziny 12:00 w siedzibie Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów.

 
Kazimierze T. grozi do 3 lat więzienia!

BEŁCHATÓW 24.07.2014

Dobiegający końca proces Kazimiery T., byłej wójt gminy Kleszczów, wzbudza duże zainteresowanie nie tylko wśród mieszkańców, ale także i mediów. Świadczy o tym spora liczba dziennikarzy, obserwujących przebieg postępowania – duży materiał ukaże się w najbliższym numerze tygodnika FAKTY, informację o środowym posiedzeniu Sądu zamieszcza także dzisiejsze Dziennik Łódzki.

 
Na mowy końcowe w procesie Kazimiery T. jeszcze poczekamy (wideo)

BEŁCHATÓW 23.07.2014

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie doszło dziś do wygłoszenia mów końcowych przez strony w sprawie byłej wójt Kleszczowa, Kazimiery T. Sąd zdecydował bowiem o przedłużeniu procedury zaliczania dokumentów w poczet dowodów. W Sądzie Rejonowym w Bełchatowie stawiła się dziś jedynie Kazimiera T., nieobecny był jej syn, Wojciech, współzasiadający na ławie oskarżonych. Prokurator Barbara Gawęcka mimo zaskoczenia takim obrotem sprawy uznała przedłużenie procedury za okoliczność pozytywną, mogącą w przypadku przegranej Prokuratury pozwolić na pełny dostęp do materiału dowodowego w procesie apelacyjnym. Niemniej wydłuży to obecne postępowanie – według wstępnych ustaleń mowy końcowe wygłoszone zostaną w październiku.

 
6-latek utonął w SOLPARKu

KLESZCZÓW 19.07.2014

W sobotę około godziny 20.00 doszło do tragicznego zdarzenia na terenie SOLPARKu – w jednym z basenów utonął 6-letni chłopiec. Według wstępnych ustaleń policji chłopiec wskoczył do wody w miejscu, gdzie głębokość wynosiła ok. 180 cm. Tonące dziecko zauważyła jedna z kąpiących się obok kobiet; mimo reakcji ratowników oraz podjętej przez nich kilkudziesięcio minutowej reanimacji, chłopca nie udało się uratować.

Podinspektor Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi poinformowała, że w chwili zdarzenia ratownicy byli trzeźwi. Do wyjaśnienia sprawy wykorzystany zostanie monitoring obiektu, zabezpieczony na miejscu przez funkcjonariuszy. W tej chwili zbierane są zeznania świadków, nie udało się jeszcze – ze względu na stan psychiczny – przesłuchać ojca chłopca.

 
Co dalej z DPS? Wątpliwości pozostały...

GMINA KLESZCZÓW 07.2014

Jako portal informacyjny bacznie obserwujemy wydarzenia w gminie, również sytuację z DPS-em. Wiele dziwnych i tajemniczych rzeczy dzieje się wokół tej inwestycji. Pojawiło się szereg wątpliwości, począwszy od tych natury prawnej, a skończywszy na ekonomicznych.

Po kolei - w związku z tymi wątpliwościami Rada Gminy, mając na uwadze właściwe rozliczenie pierwszej pożyczki, która miała pierwotnie zgodnie z przedstawionym biznesplanem wystarczyć na całość inwestycji, poprosiła o pomoc organy mające realne możliwości zweryfikowania tych niejasności. W szczególności tych, które wskazały badająca sprawę kancelaria prawna, jak również biegły rzeczoznawca sądowy. Obu tych ekspertów wybrał i wynajął Wójt Chojnowski - dlatego też nieprawidłowości które wskazali były tym bardziej zaskakujące. W świetle powyższego Rada Gminy poinformowała, prosząc o weryfikację i ustosunkowanie się tego, prokuraturę oraz Regionalną Izbę Obrachunkową.

 
Stawka większa niż... śmieci

GMINA KLESZCZÓW 07.2014

Jak nastawić ludzi przeciw jakiejś idei? Nie ma prostszej drogi, niż zasianie w nich ziarenka strachu. Boimy się tego, czego nie znamy, lęk przed obcym towarzyszy nam odkąd zeszliśmy z drzew i zaczęliśmy budować pierwsze gromady. Wszystko co obce było wrogie – ten stan w odpowiednich proporcjach utrzymuje się do dziś i jest umiejętnie wykorzystywany przez różnych „trybunów ludowych”, rewolucjonistów czy nawiedzonych oszołomów.

 
Plan zagospodarowania przestrzennego Kleszczowa do obejrzenia

GMINA KLESZCZÓW 07.2014

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Kleszczów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępniony jest w Urzędzie Gminy w Kleszczowie (pokój nr 28) oraz na stronie internetowej www.bip.kleszczow.pl, w zakładce „Gospodarka przestrzenna; Projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i studium”. Termin wyłożenia planu mija 14 sierpnia br.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 5 sierpnia 2014 r. w Urzędzie Gminy w Kleszczowie o godz. 16:00.

 
50 sesja Rady Gminy Kleszczów (wideo)

KLESZCZÓW 10.07.2014

Nie udała się wójtowi Sławomirowi Chojnowskiemu próba odwołania zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. Rada Gminy na 50 sesji wysłuchała sprawozdania z działalności, jaką Fundacja prowadziła w 2013 roku i zaaprobowała je niemal jednogłośnie. Głosowanie poprzedzone jednak było ożywioną dyskusją, podczas której nie brakowało uszczypliwości pod adresem władz Fundacji, padających z ust wójta. Krytyki tej nie można nazwać niestety konstruktywną, a prowadzenie dyskusji w tym tonie świadczy o gęstniejącej atmosferze przedwyborczej. Fundacja przedstawiła Radzie Gminy szczegółowy raport z działań, wydatków i efektów prac, dla wójta zaś najważniejszą kwestią wydawały się wydatki zarządu na paliwo do służbowego auta.

 
20 lat Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów (wideo)

GMINA KLESZCZÓW - 07.2014

Historia Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów nierozerwalnie złączona jest ze zmianami politycznymi i gospodarczymi, jakie obserwowaliśmy w kraju po 89 roku. Niemal ćwierć wieku temu, w marcu 1990-go, Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym. Na jej podstawie w ponad dwóch tysiącach polskich gmin wprowadzono prawdziwy samorząd. Nowo wybrane Rady Gmin i wójtowie otrzymali misję i środki do jej realizacji. W przypadku takich gmin jak Kleszczów były to kwoty ogromne. Aby je należycie spożytkować, aby wykorzystać szansę na rozwój ziemi kleszczowskiej Rada Gminy podjęła historyczną decyzję o powołaniu do życia Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. To był krok, który pozwolił zmienić oblicze całej gminy.

 
Oświadczenie Przewodniczącego Rady Gminy Kleszczów

KLESZCZÓW 08.07.2014

Dziś wieczorem otrzymaliśmy oświadczenie nadesłane nam przez Henryka Michałka, Przewodniczącego Rady Gminy Kleszczów. Redakcja zdecydowała się go opublikować, ponieważ opisana w nim sytuacja dotyczy osób publicznych, zajmujących prominentne stanowiska i mających wpływ na życie lokalnej społeczności.

 
Kończ waść... Subiektywne podsumowanie roku rządów Sławomira Chojnowskiego (wideo)

GMINA KLESZCZÓW 07.07.2014

Rok temu, 7 lipca wybory nowego wójta Gminy Kleszczów wygrał dotychczasowy radny, Sławomir Chojnowski. Na uznanie zasługuje zarówno frekwencja, jak i wynik osiągnięty przez kandydata – Chojnowski wygrał z dużą przewagą, a liczba mieszkańców, jaka poszła tego dnia do urny jednoznacznie wskazywała, że gmina powinna mieć wójta – nadeszła pora nowego gospodarza, który obiecywał zmiany. Co z tych zapowiedzi zostało po roku rządów Sławomira Chojnowskiego? Z pewnością oceni to historia, my pokusimy się jedynie o przypomnienie kilku znaczących faktów, które nieco psują szumne zapowiedzi odnowy gminy Kleszczów i pchnięcia jej na nowe tory. Przez ten rok nie brakowało momentów, kiedy wójtowi mówiąc delikatnie „nie szło”, a jego decyzje nawet życzliwi mu komentatorzy nazywają „mało przemyślanymi”.

 
Piknik "pod grzybkiem" - zaproszenie

GMINA KLESZCZÓW - ZAPROSZENIE DO WSPÓLNEJ ZABAWY

W najbliższą sobotę, 5-go lipca, Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Gminy Kleszczów zaprasza swoich członków i sympatyków na tradycyjne wakacyjne spotkanie "pod grzybkiem". Jak zawsze - oprócz walorów towarzyskich - sobotni piknik będzie okazją do rozmów na tematy ważne dla lokalnej społeczności gminy Kleszczów.

Pogoda gwarantowana, stoły raczej też nie będą puste - dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy.

Piknik "pod grzybkiem" już w sobotę, początek o godzinie 18.00.

 
W gminie dzieje się źle (wideo)

KLESZCZÓW 20.06.2014

Atmosfera i sytuacja w jakiej znajduje się gmina Kleszczów wyglądają źle. Wykonanie zaplanowanego na 2013 rok budżetu budzi wiele zastrzeżeń. Jak naprawdę to wygląda? - o tym w rozmowie z Henrykiem Michałkiem, przewodniczącym Rady Gminy Kleszczów.

Zapraszamy do obejrzenia materiału i wyrażania opinii w komentarzach.

 
Ruszył nabór pracowników do walcowni i odlewni aluminium (wideo)

KLESZCZÓW 27.06.2014

Chcemy zatrudnić przynajmniej 75 osób, każda z nich przejdzie specjalistyczne szkolenie, a zespół który stworzymy będzie pracował w najnowocześniejszym zakładzie tego typu w kraju – tak w skrócie przedstawić można ofertę firmy Eurometal, która w strefie w Bogumiłowie buduje odlewnię i walcownię aluminium. Z potencjalnymi pracownikami spotkał się w piątek dyrektor zakładu, Piotr Zawada. Eurometal – jak mogliśmy się przekonać - wchodzi ze swoją inwestycją w decydująca fazę. Stoi już hala produkcyjna, niebawem dostarczone zostaną maszyny. Zakład powinien ruszyć pełną parą jeszcze w tym roku.

 
"Nie!" dla sprzedaży gminnych sieci - rozmowa z prezesem FRGK (wideo)

GMINA KLESZCZÓW 25.06.2014

O losach gminnej energetyki i przyszłości Energoserwisu rozmawiamy z prezesem Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów.

Andrzej Szczepocki wykluczył możliwość sprzedaży gminnych sieci, zapowiedział też, że Energoserwis chce docelowo zaopatrywać w prąd wszystkich mieszkańców gminy, stosując przy tym taryfy nawet o 20% niższe niż pozostali operatorzy.

Więcej w materiale filmowym.

 
Śpiewać każdy może... (wideo)

KLESZCZÓW 06.2014

Podobno śpiewać każdy może, żeby jednak był to śpiew miły dla ucha warto skorzystać z propozycji Gminnego Ośrodka Kultury. W Łękińsku odbywają się zajęcia dla wokalistów, prowadzone przez bełchatowiankę, Martę Krawczyk. Przygotowane przez nią warsztaty pozwalają podszkolić głos, poprawić dykcję i poznać tajniki wokalnego kunsztu. Grupa liczy blisko 20 osób, wśród nich są śpiewające siostry Oliwia i Malwina. Obie mają podbudowę muzyczną, zdobytą w orkiestrze OSP Kleszczów, ale jak zgodnie twierdzą - śpiew to zupełnie co innego... (więcej w materiale filmowym)

Zapraszamy do nauki śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury – zajęcia prowadzone są raz w tygodniu, panuje na nich znakomita atmosfera. Naprawdę warto skorzystać z tej propozycji...

 
Czy radny Rzeźnik szuka dziury w całym? - za nami 49 sesja Rady Gminy Kleszczów (wideo)


KLESZCZÓW 20.06.2014

Za nami 49 sesja Rady Gminy Kleszczów; radni stawili się na niej w komplecie. Porządek obrad przewidywał 17 punktów, wśród nich tradycyjnie już sprawozdanie z międzysesyjnej działalności wójta Sławomira Chojnowskiego oraz przewodniczącego Rady, Henryka Michałka. W dalszej części obrad Rada przyjęła uchwałę o zbyciu szeregu nieruchomości gruntowych, położonych między innymi w Żłobnicy i Kleszczowie. Rada zaaprobowała także zmiany w planach przestrzennego zagospodarowania dla miejscowości Antoniówka i Wolica. Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji w planie zostały jeszcze wolne wnioski i tu niespodziewanie doszło do gorącej dyskusji - radny Rzeźnik oskarżył przewodniczącego Michałka o niewłaściwe postępowanie z pismami kierowanymi na jego ręce.

 
My piszemy, Wy czytacie...

GMINA KLESZCZÓW 18.06.2014

Drodzy Czytelnicy, dzięki Wam udało nam się stworzyć coś wielkiego – mowa o naszym portalu. Strona „gminakleszczow.info” wystartowała w październiku 2012 roku; pamiętam doskonale nasz pierwszy materiał – to relacja z rozprawy administracyjnej w sprawie Bogumiłowa. Z napięciem obserwowaliśmy licznik odwiedzin, nie wiedzieliśmy czy pomysł na lokalną telewizję się przyjmie, czy mieszkańcy gminy znajdą czas, by zaglądać do Internetu i śledzić wydarzenia dotyczące Kleszczowa. Kiedy licznik przekroczył 100 wyświetleń byliśmy pewni, że nasza praca ma sens – kleszczowianie chcą wiedzieć co się dzieje wokół nich.

 
II edycja biegu Kleszczów na Piątkę (wideo)

KLESZCZÓW 15.06.2014

306 osób zameldowało się na starcie biegu „Kleszczów na Piątkę”. Zeszłoroczny debiut imprezy na biegowej mapie Polski i pozytywne opinie uczestników zaowocowały jeszcze większym zainteresowaniem biegaczy. Nic więc dziwnego, że w niedzielę stadion Omegi – organizatora zawodów – wypełnił się biegaczami w różnym wieku.

Listy startowe zostały zamknięte już miesiąc temu. Start biegu głównego poprzedziła rywalizacja dzieci i to aż w czterech grupach wiekowych. Dorośli wystartowali kilka minut po dwunastej…

 
Brąz dla Kleszczowa - Fundacja nagradza

BEŁCHATÓW 12.06.2014

Po raz kolejny Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów wsparła zdolnych i młodych. 12 czerwca w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie rozstrzygnięto konkurs „Bezpieczna elektryczność”, wśród laureatów nie zabrakło przedstawicieli naszej gminy – uczniów Technikum z kleszczowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Z kolei w gronie sponsorów nie mogło zabraknąć Fundacji...

Konkurs "Bezpieczna elektryczność" organizowany jest od czterech lat przez piotrkowski oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Odbiorcami przedsięwzięcia jest młodzież ze szkół ponadgimnzajalnych, w tym roku po raz pierwszy zasięg konkursu rozszerzono o uczniów z powiatu piotrkowskiego. W tegorocznej edycji do rywalizacji w szranki przystąpiło dwustu dwudziestu uczestników z dziewięciu szkół, do finału zakwalifikowało się siedemnastu z nich.

 
Andrzej Szczepocki gościem "Rozmowy Dnia" w telewizji NTL (wideo)

TELEWIZJA NTL - ŚRODA, 11.06.2014

W środę gościem programu „Rozmowa Dnia” w telewizji NTL był Andrzej Szczepocki, prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. W rozmowie poruszano tematy najważniejsze dla naszego regionu – co dalej po zakończeniu wydobycia węgla z kleszczowskiego złoża, a przede wszystkim jakie alternatywy powinno się wcielać w życie, by zapewnić miejsca pracy dla mieszkańców naszej gminy. Andrzej Szczepocki przywołał w rozmowie niedawną konferencję z udziałem przedstawicieli ministerstw i samorządów, która odbyła się w Bełchatowie – wskazując konieczność poszukiwania nowych dróg rozwoju, zgodnie z hasłem „teraz węgiel, a co jeszcze?” Uzależnienie się od monokultury przemysłowej - w tym wypadku kopalni i elektrowni – w dłuższej perspektywie czasowej pociąga za sobą fatalne skutki. Prezes Szczepocki w rozmowie z Ireneuszem Staszczykiem wskazywał rozwiązania, które Fundacja wciela w życie, mając na uwadze bezpieczeństwo i dalszy rozwój lokalnej społeczności.

 
Od ignoranta do eleganta (wideo)

KLESZCZÓW 06.06.2014

6 czerwca w auli Solparku odbyła się gala finałowa II edycji konkursu promującego zasady savoir-vivre'u "Od ignoranta do eleganta". Do Kleszczowa przyjechali uczestnicy konkursu - autorzy dziesięciu najlepszych filmów, ich opiekunowie, dyrektorzy szkół, przedstawiciele patronów i sponsorów. Uroczystość podzielona była na dwie części - w pierwszej odbył się minifestiwal filmowy, podczas którego goście mogli zobaczyć nagrodzone i wyróżnione filmy i wyłonić zwycięzcę publiczności. W drugiej części wręczono dyplomy i wartościowe nagrody. Zwycięzcy tegorocznego konkursu w kategorii „gimnazjum” to Gimnazjum nr 7 z Tomaszowa Mazowieckiego, w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” to Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych z Lubska, nagroda publiczności trafiła do Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II z Kleszczowa.

 
Wątpliwości w sprawie przetargu

FAKTY BEŁCHATÓW - WĄTPLIWOŚCI W SPRAWIE PRZETARGU

Już niebawem, bo 23 lipca przed Sądem Rejonowym w Bełchatowie mowy końcowe wygłoszą prokurator, pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych i obrońca Kazimiery T. Była wójt naszej gminy staje przed sądem wraz z synem Wojciechem T. - proces rozpoczął się we wrześniu 2013 roku po trwającym półtora roku śledztwie.

Artykuł w tej sprawie zamieszczają najnowsze Fakty.

 
Wójt z absolutorium, ale też i z "żółtą kartką" od Rady (wideo)

KLESZCZÓW 30.05.2014

Wójt gminy Kleszczów, Sławomir Chojnowski, otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu z 2013 roku – tak zdecydowała większość Rady Gminy, przy dwóch głosach wstrzymujących się. Nie obyło się jednak bez żółtej kartki dla wójta i gorzkich słów, recenzujących wyniki jego pracy. Radni zgodnie podkreślali niski poziom wykonania budżetu w odniesieniu do inwestycji gminnych – „tak źle jeszcze u nas nigdy nie było” – mówił przewodniczący Rady, Henryk Michałek. Radni wzięli jednak pod uwagę krótki czas sprawowania rządów przez Sławomira Chojnowskiego i ogólny zastój inwestycyjny, przypisywany jeszcze jego poprzednikom. Piątkowa dyskusja nad absolutorium była jednak tylko rozgrzewką przed późniejszą debatą o sytuacji społeczno-politycznej w naszej gminie.

 
Skok na kasę czy służba publiczna?

GMINA KLESZCZÓW 29.05.2014

W niedzielę odbyły się wybory do euro parlamentu. Kleszczów zagłosował – tak jak reszta naszego powiatu. W naszej gminie wygrało PiS, przed PO i SLD. W sumie oddano 753 głosy. Czy to dużo? Nie, śmiesznie mało – uprawnionych do głosowania było przecież 4029 osób, zatem frekwencja ledwie przekroczyła 19 procent. Dlaczego nie zagłosowało więcej mieszkańców Kleszczowa, Żłobnicy i pozostałych miejscowości? Może zadali sobie pytanie, czy kandydowanie w takich wyborach to typowy skok na kasę, czy też chęć publicznej służby? Europoseł może liczyć na dostatnie życie – najbardziej obrotni „wyciągają” co miesiąc grubo ponad 50 tysięcy. Co z tego mają mieszkańcy Gminy Kleszczów? Frekwencja wyborcza może wskazywać, że większość z nas uznała, że jednak mamy niewiele i nie przyłożyła ręki do ekspediowania do Brukseli nowego zastępu parlamentarzystów.

 
Informacja o godzinach przyjęć lekarzy

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

Podstawową opieką medyczną na terenie gminy Kleszczów zajmuje się Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, który ma swoją siedzibę w Gminnym Ośrodku Zdrowia. NZOZ zapewnia opiekę internistyczną, pediatryczną oraz ginekologiczną. W GOZ działa także gabinet masażysty oraz gabinet specjalisty rehabilitacji.

Kleszczów od wielu lat współpracuje ze Szpitalem Uniwersyteckim im. WAM w Łodzi, dzięki czemu mieszkańcy gminy mają zapewniony łatwy dostęp do specjalistycznej opieki medycznej. Drugą, renomowana placówką, z którą gmina podjęła współpracę jest Centrum Zdrowia im. Matki Polki w Łodzi. Dwa razy w miesiącu lekarze specjaliści z tych szpitali przyjmują pacjentów w gabinetach Gminnego Ośrodka Zdrowia.

Poniżej terminy przyjęć lekarzy w czerwcu:

 
Poznaliśmy zwycięzców kleszczowskiego Dyktanda

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

W minioną niedzielę w Solparku odbyła się piąta już edycja Dyktanda Kleszczowskiego 2014. W zabawie wzięło udział 76 osób, w tym roku organizatorzy po raz pierwszy wprowadzili podział na kategorie.

Znamy już wyniki zabawy!

 
Na zajęcia komputerowe? Do Łuszczanowic! (wideo)

ŁUSZCZANOWICE 20.05.2014

Gminny Ośrodek Kultury nie zapomina o pasjonatach komputerów – w filii w Łuszczanowicach spotykają się miłośnicy gier i informatycznych zagadek. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i korzysta z nich spora grupa młodzieży. Uczestnicy zajęć łączą przyjemne z pożytecznym, choć oczywiście najwięcej czasu poświęcają na gry elektroniczne. Są to jednak działania przemyślane i przeznaczone dla szerszego grona odbiorców. Sekcja komputerowa istnieje tu od wielu lat, na czas remontu obiektu w Kleszczowie przeniesiono ją do Łuszczanowic. Spotkania dają młodym ludziom możliwość rozwijania swoich zainteresowań i spędzania czasu w sympatycznej atmosferze.

 
Jest praca - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW - OGŁOSZENIE O PRACY

Randstad Sp. z o. o. (wchodzący w skład holenderskiego Randstad Holding nv.) jest wiodącą agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, specjalizującą się m. in. w rekrutacji pracowników stałych, w tym specjalistów z dziedziny finansów, informatyki, produkcji, branży budowlanej i łańcucha dostaw. Dla Klienta - firmy z branży metalowej - aktualnie poszukuje osoby na stanowisko:

specjalista ds. zaopatrzenia

 
Po raz piąty w Kleszczowie pisali dyktando (wideo)

KLESZCZÓW 18.05.2014

Już po raz piąty miłośnicy polszczyzny mieli okazję zmierzyć się w Kleszczowie z zawiłościami poprawnej pisowni. W tej edycji Dyktanda wystarowało blisko 70 osób, co świadczy o sporej randze, jaką impreza zdołała sobie wyrobić w naszym regionie.

Organizatorzy Dyktanda to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Gminna Biblioteka Publiczna w Kleszczowie. Za przygotowanie tekstu odpowiada nauczycielka języka polskiego z liceum, a jego treść – co zrozumiałe – owiana jest tajemnicą do samego rozpoczęcia sprawdzianu. Bohaterem tegorocznego dyktanda był obieżyświat Pafnucy, a tekst nosił tytuł: „Minireportaż o niewydarzonych witrażystach”. Jak widać, już w samym tytule można było zrobić kilka błędów... Przed przystąpieniem do sprawdzianu humory jednak dopisywały i uczestnicy byli dobrej myśli. Tuż po 17, po krótkim instruktażu i wprowadzeniu rozpoczęło się Dyktando, a w ruch poszły długopisy...

 
Gminna obwodnica: bubel czy wizytówka? (wideo)

KLESZCZÓW 16.05.2014

Zaniepokoiła nas informacja o rzekomych nieprawidłowościach, jakie miały powstać podczas budowy gminnej inwestycji – sprawę ujawnił podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Gminy. Rada poprosiła urzędników o udostępnienie kopii dokumentów w tej sprawie i ze zdumieniem usłyszała, że dokumentów Urząd chwilowo nie posiada. Ta sytuacja jest znamienna – świadczy o braku należytego nadzoru nad pracą personelu. Taki nadzór sprawować powinien sekretarz i wójt – dlaczego pozwolili na wydanie oryginałów dokumentów? Nie wiemy, bo podczas sesji wójt tego nie wyjaśnił, po sesji przed kamerą rozmawiać nie chciał, ale już kilka dni później zarzucił naszej redakcji chęć wywołania skandalu i zażądał zamieszczenia swojego oświadczenia. Wielokrotnie próbowaliśmy ze Sławomirem Chojnowskim zamienić słowo przed kamerą, zwykle nieskutecznie, więc tym razem to my powiedzieliśmy: nie, żadnych oświadczeń tu nie będzie!

 
Jest praca - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW - WOLNE MIEJSCA PRACY

Agencja pośrednictwa pracy Fenix Poland dla swojego Klienta poszukuje

osób do pracy przy:SEGREGACJI PUSZEK

Miejsce pracy: Kleszczów

 
Poszukiwany stażysta

GMINA KLESZCZÓW - NABÓR NA STAŻ

Constantia Teich Poland Sp. z o.o. należy do Constantia Flexibles GmbH, jednego z globalnych liderów w branży opakowań giętkich. Do grona Klientów Firmy należą wiodący producenci żywności w Polsce i na świecie. CTP stnieje w Polsce od 1995 roku, w chwili obecnej zatrudnia około 200 osób. Funkcjonuje w oparciu o najlepsze standardy jakościowe i organizacyjne w branży. Dbając o zapewnienie pracownikom bezpiecznych i przyjaznych warunków pracy, cieszy się opinią dobrego oraz stabilnego pracodawcy.

 
Nowy zawód Twoją szansą - zapisy na szkolenia zawodowe

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

„Nowy zawód Twoją szansą” to projekt, dzięki któremu osoby bezrobotne nie dłużej niż od 6 miesięcy mogą bezpłatnie zdobyć nowe kwalifikacje. Projekt jest adresowany do mieszkańców województwa łódzkiego. Oprócz porad psychologa i doradcy zawodowego organizator zapewnia szkolenie zawodowe z językiem angielskim. Można wybrać jeden z trzech kierunków: logistyk/spedytor, organizator ruchu turystycznego, projektant stron internetowych.

Po zakończeniu szkoleń organizatorzy zapewniają 3-miesięczny staż zawodowy podczas którego stażysta otrzyma wynagrodzenie 1600 zł brutto. Uczestnik może także liczyć m.in. na bezpłatne materiały szkoleniowe i zwrot kosztów dojazdu na zajęcia oraz do miejsca odbywania stażu. Rekrutacja uczestników prowadzona jest także w Gminnym Centrum Informacji w Kleszczowie, w dni robocze w godz. 8-16 do 30 maja włącznie. Biuro projektu „Nowy zawód Twoją szansą” działa w Łodzi, a szkolenia i staże zostaną dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
Plany zagospodarowania do wglądu

GMINA KLESZCZÓW 05.2014

W Urzędzie Gminy w Kleszczowie są wyłożone do publicznego wglądu projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozami oddziaływania na środowisko – dla miejscowości Antoniówka oraz Wolica. Termin wyłożenia oraz termin przeprowadzenia dyskusji publicznej nad projektami – 20 maja.

W okresie od 15 maja do 5 czerwca wyłożony będzie do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla miejscowości Kleszczów.

 
Chłopak z gitarą... (wideo)

ŁĘKIŃSKO 05.2014

Niemal 30 osób bierze udział w organizowanych przez Gminny Osrodek Kultury zajęciach z nauki gry na gitarze. Takie lekcje odbywają się w Łękińsku już od czterech lat i jak zapewniają instruktorzy – mogą z nich skorzystać wszycy, niezależnie od stopnia zaawansowania. Wystarczy odrobina słuchu i zainteresowanie muzyką. A same zajęcia przebiegają w sympatycznej atmosferze, co bez wątpienia jest zasługą prowadzącego grupę – Patryka Jabłońskiego. Nie ma tu mowy o rygorze, jest za to wspólna zabawa muzyką, co pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym. To nie jedyna propozycja domu kultury – oferta przygotowana przez placówkę jest ogromna i mieszkańcy mają w czym wybierać. Oprócz przedstawianych już zajęć muzycznych lub plastycznych doszła też nauka tańca. Przypominamy, że zajęcia gitarowe prowadzone są w Łękińsku dwa razy w tygodniu – w piątki i soboty. Warto poświęcić trochę czasu, by później móc popisać się np. przy ognisku...

 
Gdzie te pomysły, wójcie?

GMINA KLESZCZÓW 11.05.2014

Czy wójt Sławomir Chojnowski ma jakiś pomysł na gminę? Sposób na jej rozwój i zmieniającą się sytuację gospodarczą? Pomińmy utopijną wizję zakątka rekreacyjno-turystycznego, obfitującego w pola golfowe, przystanie dla żaglówek i inne mrzonki, których nie sposób traktować poważnie… To pytanie brzęczy mi z tyłu głowy od kilu godzin, a to dlatego, że dopiero w weekend mogę nadrobić zaległości w lekturze gazet. I właśnie wpadł mi w ręce piątkowy dodatek do Dziennika Łódzkiego - tygodnik 7 Dni, a w nim interesujący artykuł o pomysłach lokalnych samorządów na polepszenie sytuacji na rynku pracy. Redaktor Aleksandra Tyczyńska pisze w nim, iż włodarze gmin z powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego dokładają wszelkich starań, by ściągnąć na swój teren inwestorów, mogących stworzyć nowe miejsca zatrudnienia dla mieszkańców. W artykule padają przykłady Piotrkowa, gdzie stopa bezrobocia spadła do najmniejszego poziomu w województwie łódzkim oraz mniejszych gmin – takich jak Moszczenica, Rozprza, Wola Krzysztoporska.

 
Wakacyjny staż studencki - ogłoszenie

GMINA KLESZCZÓW 05.2014 - OGŁOSZENIE O STAŻU

Constantia Teich Poland planuje w miesiącach letnich przyjęcie dwóch osób z gminy Kleszczów na studenckie praktyki wakacyjne.

Firmie zaleŻy na znalezieniu praktykantów do działu IT oraz do księgowości.

Constantia Teich Poland Sp. z o.o. należy do Constantia Flexibles GmbH, jednego z globalnych liderów w branży opakowań giętkich. Do grona Klientów należą wiodący producenci żywności w Polsce i na świecie. Firma istnieje w Polsce od 1995 roku, w chwili obecnej zatrudnia około 200 osób. Funkcjonuje w oparciu o najlepsze standardy jakościowe i organizacyjne w branży.

 
Konkurs pięknego czytania - zaproszenie

KLESZCZÓW 05.2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Kleszczowe serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie pięknego czytania "Czytam bo lubię".

Impreza odbędzie się już w najbliższy wtorek (13 maja) - start o godz. 10.30, oczywiście w siedzibie GBP w Kleszczowie przy ulicy Sportowej 8.

Czas przeznaczony na prezentację jednego ucznia to nie więcej niż trzy minuty. Dla zwycięzców biblioteka przygotowała nagrody rzeczowe.

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 1 z 6
Opieka redakcyjna, realizacja materiałów prasowych: Easy-Media Robert Kornacki || wszystkie prawa zastrzeżone 2012