Kolejny sukces nowej władzy? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 listopada 2014 15:13

6 grudzień 2016

W dniu 1 grudnia br. w Strefie Przemysłowej nr IV miało miejsce uroczyste otwarcie nowoczesnego zakładu produkcji paliw syntetycznych z bioetanolu EKOBENZ Sp. z o.o.. Produkcja oparta jest o opatentowaną technologię pozwalającą uzyskać paliwa syntetyczne o jakości paliw dostępnych obecnie w obrocie. Jest to projekt pionierski w skali Polski jak i Europy. Oczywiście jednym z przecinających wstęgę był wójt Sławomir Chojnowski. Nie byłoby w tym nic zdrożnego gdyby nie fakt, że to był właściwie jedyny jego wkład w powstanie tej inwestycji. Największym kuriozum jednak było to, że w uroczystości wzięli udział także sekretarz gminy Kazimierz Hudzik oraz świeżo upieczony prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów Krzysztof Stębelski, którzy zupełnie nie mieli nic wspólnego z tą inwestycją. Jak wiemy sukces ma wielu ojców i „piersi do orderów” wypinają dzisiaj wszyscy, jednak jest jeszcze coś takiego jak zwyczajna ludzka przyzwoitość. Jak możemy się domyślać za chwilę w biuletynie urzędowym, Informatorze Kleszczowskim przeczytamy o niewątpliwym sukcesie, ze wskazaniem na obecnie rządzących. Warto w tym miejscu zapytać, kto do niego tak naprawdę się przyczynił? Dzięki komu ta prestiżowa inwestycja została zrealizowana właśnie tutaj?

Instalacja, która powstała w Bogumiłowie jest bez wątpienia przykładem zastosowania innowacji najwyższych standardów, tak technologicznych jak i jakościowych. O randze inwestycji świadczy choćby fakt, że obok samorządowców, starosty czy wojewody w uroczystości wziął udział także Jerzy Kwieciński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Przypomnijmy. Inwestora wyszukał, przekonał i podpisał z nim umowę w imieniu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów ówczesny jej prezes p. Andrzej Szczepocki. Uroczystość położenia kamienia węgielnego odbyła się w dniu 20 marca 2015 r.. Wybudowany od podstaw,  innowacyjny zakład produkcyjny posiada zdolność produkcyjną na poziomie 22’500 ton rocznie paliw syntetycznych z etanolu. Infrastruktura produkcyjna została rozlokowana  na powierzchni 3,8 ha. Zakład został wybudowany wg nowoczesnych standardów projektowych z uwzględnieniem rygorystycznych przepisów ochrony środowiska.

W skład EKOBENZ Sp. z o.o. wchodzi laboratorium badawcze oraz siedziba władz, która zlokalizowana jest przy ul. Zimnej 11 w Lublinie oraz teren inwestycyjny o powierzchni około 5,5 ha w Bogumiłowie, na którym powstała „Przemysłowa Instalacja Produkcji”.

Za działania w dziedzinie biopaliw EKOBENZ Sp. z o.o. otrzymała nagrodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w kategorii eko-innowacyjny projekt. Nagroda została wręczona przedstawicielom władz Spółki w maju 2013 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

W czerwcu 2013 roku EKOBENZ Sp. z o.o. otrzymała wyróżnienie Marszałka Województwa Lubelskiego w kategorii innowacyjny przedsiębiorca. Miało to miejsce podczas VIII edycji Programu Promocji Firm "Exellence w Biznesie" 2012/2013 organizowanego przez Lubelski Klub Biznesu.

Podsumowując, bez wątpienia możemy powiedzieć, że Gmina Kleszczów ma kolejny spektakularny powód do dumy. Tym samym nie pozostaje nic innego jak tylko wspierać wysiłki Inwestora i życzyć dalszego tak dynamicznego rozwoju.

Natomiast biorąc pod uwagę zachowania obecnie rządzących naszą Gminą, życzymy im więcej pokory i przyłożenia się do pracy tak, aby mogli wreszcie zaskoczyć nas jakimiś własnymi osiągnięciami.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego firmy.

 

 

Źródło: http://www.ekobenz.pl

Poprawiony: wtorek, 06 grudnia 2016 11:00
 

Komentarze  

 
#12 Mieszkaniec 2017-04-28 11:26
Takie inwestycje to nasz ,,Kochany" Wojt organizuje I zalatwia bardzo szybko. Jezeli na przetarg autobusow za ktory ciekawe ile wpadlo do jego kieszeni? Na przyklad radny sie sprzeciwil to go zwolnil z pracy inny rady jak przytakuje wszystko co tylko sobie szanowny Pan wojt zarzada to juz jego zona dostala prace w instytucji gminnej. Jak to sie dzieje ze materialy budowlane na super drogim I nowoczesnym przedszkolu jak narazie sa z najnizszej polki I najtansze! Jest to kolejna sprawa ktorej warto by sie przyjrzec. Za ta firme ktora biopaliwa bedzie produkowac to Pan Wojt bedzie dozywotnio u nich tankowal? Bo na kleszczowskim Orlenie juz przestal tankowac na konto zakladu komunalnego.
Cytować
 
 
#11 ciekawski... 2017-02-13 19:56
Co tutaj tak cicho? , nic nie można wyczytać, dowiedzieć się czegoś prawdziwego z życia Gminy i naszych władz. Podobno ciekawe rzeczy miały miejsce w naszej Gminie, które przedstawiano na posiedzeniach radnych z udziałem wójta i jego zaplecza.Te wieści, które piszą w Informatorze Kleszczowskim panowie z Urzędu Gminy to przeważnie stek nieprawdziwych wypocin ,a nawet wręcz pustych sloganów, które maja na celu tylko i wyłącznie wybielić z jednej strony nieudolność,a z drugiej strony cwaniactwo wójta i jego radnych z ekipy "Razem dla si....", oraz przykryć ich prawdziwe czyli niekorzystne dla całej Gminy poczynania. Degrengolada Gminy postępuje w zastraszającym tempie, takiego marnotrawienia publicznych pieniędzy chyba nie ma gdzie indziej w Polsce.Kto to słyszał żeby Przedszkole z paroma miejscami dla żłobka łącznie na ok 160 miejsc(działka należy przecież do Gminy) ,wykonane jak mówiono na sesji i co niestety jest faktem(sprawdza liśmy to) z najtańszych, nie nadających się do takiej budowli materiałów, kosztowało bagatela prawie 15 mln.zł. W Warszawie prawie identyczne pobudowano za 8,5 mln,a bardzo duży dworzec w Bełchatowie włącznie z 2 ha. utwardzonego placu, drogami i projektami ma kosztować o czym podają w mediach lokalnych między 4~5 mln.zł Oczywiście teraz na zebraniach wójt będzie ustami swoich urzędników, aby podwyższyć swoją marną wiarygodność starał się ludzi wprowadzać w błąd. Wszystko co się dzieje na budowie przedszkola i remoncie z modernizacją Ośrodka Zdrowia będzie według nich na najwyższym możliwym poziomie, materiały używane do tych robót będą z tzw. "górnej półki",a prace są wykonywane z godnie z planem i w najwyższym standardzie. Nie dajcie się zwieść tym bajkom, zadawajcie konkretne pytania, jak nap. dlaczego tak drogo?, lub dlaczego gdy na dworze jest 7 stopni mrozu, prace murarsko- budowlane są kontynuowane? Nie wierzcie szanowni Państwo tym ludziom, wymagajcie od nich prawdy i uzasadnień tego co wyprawiają, pytajcie ich wprost dlaczego uprawiają tak zakamuflowaną prywatę?, bo naprawdę grozi nam pod ich "rządami"wielki e bankructwo, a za kilka lat wielkie bezrobocie! Pozdrawiam i życzę zmian na lepsze.
Cytować
 
 
#10 Dubois 2017-01-22 21:57
..)"kaziu-maziu " to nie wszystko, tam wszyscy wielcy!! z Gminy byli nawaleni jak bąki. Było nawet mordobicie z udziałem następnego z rajców ze wschodu Gminy i jego atlety, który nawet podobno się do tej jatki porozbierał do gołego ,żylastego torsu. Nie ma co się dziwić, dorwało się stado dzikich świń do koryta to żre ile się tylko zmieści, a inwestorzy widząc to co robi to szemrane towarzycho, spieprzają z inwestycjami gdzie pieprz rośnie. Kto będzie inwestował swoje miliony w Kleszczowie widząc że tutaj rządzi pijaństwo, burdy i grabież na całego. No cóż, ktoś ich przecież wybrał, żeby chyba sobie poprawić, a że wyszło pięć razy gorzej to teraz nie ma winnych. Polak zawsze jak ma dobrze lubi pluć na swoich sprawdzonych ludzi, a potem klnie i szuka usprawiedliwien ia, twierdząc że to nie jego wina.
Cytować
 
 
#9 ola 2017-01-19 22:24
Podobno nie tylko jeden radny pokazał co potrafi nasza władza na "spotkaniu przedsiębiorców "? podobno drugi uskuteczniał walki wschodu no to nam się dobrała władza ciekawe czy jeszcze coś nowego wyjdzie. Po takich orłach to wszystkiego pewnie można się spodziewać. :lol: :lol: :lol:
Cytować
 
 
#8 kaziu.maziu 2017-01-17 06:44
Ciekawe czy to prawda... jak bawił się jeden z radnych na "spotkaniu przedsiębiorców"?
Dokładnie chodzi o radnego ze Żłobnicy. Podobno rzucając kieliszkami i próbując przewrócić stół...reprezen tował Radny mieszkańców na spotkaniu z władzami gminy i przybyłymi gośćmi. FARSA i WSTYD!!!! :lol: :lol: :lol:
Cytować
 
 
#7 Wiktor 2017-01-13 08:12
Do największego sukcesu naszych rządzących trzeba zaliczyć łupanie naszej gminy z naszych pieniędzy. Odejdą jak skarbiec zostanie pusty a my zostaniemy jeszcze z długami. A o zciągnięciu jakieś firmy to oni nie mają żadnego pojęcia. Przypisywanie sobie cudzych sukcesów też im wychodzi bardzo dobrze.
Cytować
 
 
#6 Terrence 2017-01-02 23:05
Do "sukcesów" obecnie rządzących naszą Gminą należy niewątpliwie dołączyć "Życzenia Noworoczne" w wykonaniu pana Chojnowskiego podczas równie żenującego spektaklu***,kt óry miał miejsce przed budynkiem UG w noc sylwestrową. Ach!! gdzie się podziały te prawdziwe powitania Nowego Roku?, które organizowali prawdziwi samorządowcy. Sprawdza się stare ludowe powiedzenie cyt."jaki Pan taki kram".Nie ma co się dziwić że pod Urząd Gminy przyszła garstka mieszkańców, ludzie po prostu mają dość żenady, niekompetencji i arogancji naszych obecnych "tuzów" spod znaku Wójt Gminy i Rada Gminy.
Cytować
 
 
#5 Edziu 2016-12-07 22:25
@ Antek, do czego ty namawiasz tego człowieka, jak te drogi mają być tak zrobione jak ta do Wolicy, lub ta w kierunku Brudzic koło leśniczówki, czy nawet naprawa tej przez Łękińsko w kierunku Kaliska, gdzie zrobiono garb na garbie zamiast je wyrównać to lepiej niech nie robią nic. Będzie mniej obciachu i zostanie się ze 40 mln w Gminie. Niech on lepiej wróci do solenia skór, ale nie na naszym osiedlu, niech wybuduje sobie jakąś solarnię u siebie na wsi, tam podobno jest pustynia to nikomu nie będzie smrodził. Jak na kresach wschodnich zatrudni z pięciu ludzi to może tamtejszy Burmistrz przyzna mu medal za walkę z bezrobociem i wtedy będzie wypinał klatę do medali. Tutaj nic po takich cwaniakach i nieudacznikach, nam trzeba prawdziwych samorządowców, którym przede wszystkim zależy na tej Gminie i ludziach, a nie na własnych kabzach.
Cytować
 
 
#4 Max 2016-12-07 22:00
Jak mają biznesmeni nie omijać Kleszczowa, gdy po rozmowach z Chojnowskim i jego doradcami nie wiedzą czy mają do czynienia z fachowcami czy może bardziej z jakąś kastą, która stawia żądania z innego Świata. Chyba wiecie o jakim Świecie myślę, biznesmeni to inteligentni ludzie, którzy smród i niekompetencję wyczuwają z daleka.
Cytować
 
 
#3 taki-tam 2016-12-07 20:17
Chojnowski ze swoimi towarzyszami zamiast stwarzać miejsca pracy w nowych firmach,robią wszystko aby ich nie było. Na jednej z sesji dowiedzieliśmy się że uciekło czterech nowych potencjalnych inwestorów. Dokumenty w tej sprawie pokazał do kamery radny z Wolicy, i żaden z komitywy Chojnowskiego temu nie zaprzeczył, bo prawdy nie da się ukryć. Oni po prostu nie mają pojęcia o rządzeniu, czy walce z biedą, oni przyszli żeby się obłowić kasą i popić gorzały zagryzając ośmiorniczkami.
Cytować
 
 
#2 Antek 2016-12-06 18:48
Chojnowski to powinien wstegi przecinac prz budowach drog przez lasy i rond bo tylko to potrafia :lol: wstyd patrzec jak te swinie razem z thm elokwentem z Wolborza piersi wypinaja do orderow kiedy ich udzial Jest mniej niz zero. Pochwal sie Chojnowski ily inwestorow sciagnoles - podpowiem zero 0000000!
Cytować
 
 
#1 m. 2016-12-06 13:41
Politycy (bez względu na przynależność partyjną) mają tendencję do koloryzowania rzeczywistości.
Jest jednak granica, której przekroczenie powoduje, że rzeczywistość jest ZAKŁAMYWANA.
Takich oto czasów nasza lokalna społeczność się doczekała.
Cytować
 

Dodaj komentarzGminaKleszczow.Info Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - 2015