Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o DPSie, ale boicie się zapytać... (wideo)

KLESZCZÓW 20.02.2014

Porażające wnioski po kontroli budowy budynku DPSu zaprezentowała gminnym radnym doktor Maria Szyprowska, biegły sądowy w zakresie budownictwa, wyceniający na zlecenie Urzędu Gminy wartość robót poczynionych w budynku DPSu. W wielostronicowym dokumencie przeczytać możemy o wielu nieprawidłowościach, jakich dopuszczono się podczas powstawania inwestycji. Wnioski po kontroli są przerażające – budynek DPSu stanowi zagrożenie, a jego użytkowanie może zakończyć się katastrofa budowlaną.

Doktor Maria Szyprowska odpowiadając na pytania radnych przedstawiła cały katalog błędów, jakie udało się jej zdiagnozować podczas wykonywania zleconej pracy. Zaprezentowanie ich zabrało jej blisko dwie godziny. Szczegóły w materiale filmowym.

 

Zaprezentowane wnioski wzbudziły uzasadnione obawy członków Rady i postawiły w złym świetle wójta Chojnowskiego, który od czasu zaprzysiężenia był gorącym orędownikiem dokończenia budowy. Czy rzeczywiście nie można było wcześniej skontrolować realizacji umowy z gmina przez fundację Servire Homini? I dlaczego bez takiej kontroli tak łatwo chciał on przekazać jej kolejne 3 miliony złotych? Do tych pytań z pewnością będziemy jeszcze wracać, teraz trzeba się jednak zastanowić – jak uratować gminne pieniądze i dokończyć budynek, który jest budowlaną bombą z opóźnionym zapłonem.

 

Aby obejrzeć materiał filmowy w jakości HD kliknij TUTAJ i przejdź na nasz kanał YouTube!

  

Komentarze  

 
#48 widz i słuchacz 2014-02-26 23:36
Oglądam i słucham,więc widzę i słyszę i nie dowierzam ,że nie ma winnych ,tego całego bałaganu.Pytam co robił przez ponad rok czasu p. Hudzik,jako pełniący obowiązki szefa Gminy,że nie sprawdzał wydatkowania 3 mln. zł z gminnej kasy.Myślę że prokurator się tym zajmie,oczywiśc ie z doniesienia Rady Gminy.Co robił przez następny rok p. Rożnowski,który był pełniącym obowiązki wójta,z nadania Premiera,co robiła p. skarbnik gminy M Cłapka,która na dodatek przydzielała tą pożyczkę,że w ten sposób gminne pieniążki rozchodziły się na prawo i lewo,w tym przypadku rozwiązanie musi być identyczne.Wreszcie co zrobił wójt Chojnowski w tej kwestii,przez 7 miesięcy swojego urzędowania ,tutaj kara powinna być podwójna bo świadomie namawiał Radę do popełnienia przestępstwa,na mawiając do udzielenia następnej pożyczki,gdy pierwsza nie została rozliczona i gdy wiedział że istnieją przyczyny natury prawnej,ze strony księdza Bednarskiego.Uważam że ci państwo ,oczywiście z główną winowajczynią p. Kazimierą T.o wszystkim doskonale wiedzieli i powinni za to odpowiedzieć przed sądem,a pan Rzeźnik i pozostali,uczes tnicy tej batalii,przed społeczeństwem Kleszczowa.Wszyscy natomiast powinni być wyeliminowani,r az na zawsze z życia publicznego Gminy Kleszczów przez wyborców,w każdych następnych wyborach.Szanowni państwo jeżeli tak się nie stanie to korupcja nas "zeżre"na stojąco.Nie słuchajmy krzykaczy, nakłaniaczy, domokrążców,tyl ko swojego rozumu,bo oni robią to w jakimś celu,nieraz nie wiedzą nawet w jakim,mamy demokratycznie wybraną Radę Gminy i to jej powierzmy swoje sprawy,tym bardziej że do tej pory działają sprawnie,zgodni e z prawem,nie ulegając naciskom i szantażom,co pokazali wykrywając i upubliczniając np.tą aferę z DPS-em.
Cytować
 
 
#47 co to za inżynier 2014-02-25 19:31
"inżynier" budowa to miała się zakończyć w ubiegłym roku ,a takie podpory to nawet w szopce na drewno by nie wytrzymały ,jak jesteś taki fachowiec to we czwartek jest sesja ,przyjdź i wszystkim mieszkańcom powiedz ze pani doktor nie ma pojęcia o budownictwie. Z ciebie taki inżynier jak z księdza fachowiec od budownictwa ,DPS-ów i biznesów za gminne pieniądze. Mam nadzieje ze będzie rozliczona p. T , P. Chojnowski ,Sekretarz ,p. SKARBNIK. Tak bardzo zabiegali o dalsze 3 miliony .
Cytować
 
 
#46 Pawel 2014-02-25 18:41
Slupy tymczasowe i Ty inzynier nie bales sie tam pracownikow wpuscic do obiektu ! Chlopie przestan bo zaraz mi brzuch ze smiechu rozerwie , slupy tymczasowe :lol: :lol: :lol: , cos mi sie zdaje ze ten caly DPS jest tymczasowy :lol: :-)
Cytować
 
 
#45 Berni 2014-02-25 16:06
@inżynier obejrzyj jeszcze raz film i przeczytaj. Rozumiem, że w ścianach też tak na razie tymczasowo zabudowali cieńsze, a tam gdzie ich nie zabudowali w ogóle, niewątpliwie mieli zamiar wyciąć to co zrobili i wstawić docelowo słupy zaprojektowane.
Taki z Ciebie inżynier jak z koziej trąba.

Zaraz, zaraz a może Ty z tej firmy z Kiełczygłowa jesteś?
A to przepraszam, jeśli tak to, się nie dziwię, że posadowiony na stałe słup nazywasz tymczasowym. Tam widać sami tacy „inżynierowie" pracują. W Solparku nie świadczyliście jakiegoś podwykonawstwa?
Cytować
 
 
#44 Inżynier 2014-02-25 11:41
W budynku nie ma nieprawidłowośc i konstrukcyjnych . Nie ma mowy o zagrożeniu awarią lub katastrofą budowlaną. Słupy wskazywane przez panią "ekspert" to podpory tymczasowe na czas budowy. Pani "ekspert" przez pół wykładu popisuje się ignorancją techniczną, niewiedzą oraz brakiem znajomości języka ojczystego. Chętnie odpowiem na każde pytanie.
Cytować
 
 
#43 Berni 2014-02-24 15:28
Co Ty ambitny wypisujesz? Przejąć na majątek? Ten szajs? Niech fundacja sprzeda komuś to na przykład na dom weselny, skoro twierdzi, że jest to warte ponad 3 miliony to jeszcze może zarobić. Przecież gmina odsetek nie oczekuje.
Cytować
 
 
#42 Pietrus 2014-02-24 13:33
O i tutaj szantażysta ;-)
@...obcy... a Ty zapytaj Jarka przez kogo Ty jesteś omotany? 8)
Cytować
 
 
#41 Belchatowianin 2014-02-24 12:17
Obserwator ty chyba jesteś tak ograniczony albo robisz to specjalnie, to już nie chodzi o stan techniczny tego budynku bo wszyscy wiedza w jakim stanie jest, ale to gdzie są wszystkie pieniądze z pożyczone przez gminę. Mam nadzieje ze odpowiednie służby to wyjaśnią a wtedy z pierdla co niektórzy nie wyjada szybko na czele z
ta twoja przywódczynią .
Cytować
 
 
#40 Ten Obcy - ambitny 2014-02-24 07:13
No i ukułem trochę swoim komentarzem. To że radni podjęli decyzję o udzieleniu takiej kwoty pieniędzy to już fakt, który potwierdził w komentarzu "Pietrus". To, że tłumaczy się z omotania przez Panią wójt to mnie też nie dziwi. Cały czas Panowie radni są omotani. A na koniec przyjmijcie do wiadomości, że jeśli będzie coś nie tak z tym budynkiem to zdecydujecie o jego przejęciu do zasobów gminnych, czy wam się podoba czy nie. W innym przypadku będzie zarzut niegospodarnośc i.
P.S. oświadczam redakcji że nagrywałem cały proces pisania i wysyłania jeżeli nie pokaże się na info opublikuje film na TK w celu pokazania działalności cenzuralnej portalu.
Cytować
 
 
#39 Ela 2014-02-23 23:17
Szanowny panie "obserwator". Chyba mało wiesz o drewnie. Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego drewno w takich ścianach (i nie tylko ścianach) domów obijane płytą ognioodporną jest tak gładkie jak "pupka niemowlaka"? Przecież żeby nie warunek spowolnienia rozprzestrzenia nia się ognia, to mogły by być słupki i cała konstrukcja ścian z drewna nieheblowanego. Klepiesz w klawiaturę komputera nie zastanawiając się i najlepiej wypisać swoją wątpliwą "mądrość". Kłania się znajomość fizyki i brak obserwacji zjawisk fizycznych.
Cytować
 
 
#38 Miły 2014-02-23 18:24
Radny przejrzysto – transparentny, Jarosławie hipokryzję wyczuwam w twoim wpisie nr 19-ten obcy ambitny. Rozliczasz radnych z uchwały z 2010, a sam byłeś gorącym orędownikiem DPS-u w kampanii wyborczej na wójta. To wasz wójt chojnowski wspierany przez swoją zastępczynię K.T. żądał kolejnych 3 milionów na budowę DPS -u, to ty nakręciłeś film o DPS-ie i chwaliłeś się nim w intrenecie. W co ty grasz? :eek: Dlaczego siejesz zamieszanie i wprowadzasz dezinformację? Rozlicz swojego wójta chojnowskiego z cichego aneksu do umowy z prywatną fundacją Servire Homini. :-*
Cytować
 
 
#37 Wiesław K. 2014-02-23 17:35
Panie Rzeźnik ,p. jest normalny czy p. po prostu rżnie pan osła. Radni mieli by zapraszać jakiegoś tam prezesa, z którym ma pan "konszachty" i na dodatek proponować mu kasę w wys. co najmniej 8 mln. zł., albo jeszcze większą, którą też by zapewne drapnął? Nie wiesz chłopcze jak z tego gówna, w które wdepnąłeś wybrnąć i dla zmylenia tropu dalej proponujesz Radzie przekręty, żeby potem powiedzieć że, twój wyjazd na negocjacje do Ekoregionu był uzasadniony, a przede wszystkim całkowicie legalny. Kolego mam nadzieję, że w radzie są mądrzejsi od ciebie i nie dadzą się prowokować takim laikom jak ty, nie drażnij misia jak śpi, bo się przebudzi i możesz mieć kłopoty z prawem. Ja nie zamierzam cię panie Rzeźnik straszyć, ale chodzą głosy że tym twoim negocjacjom powinni przyjrzeć się prawnicy, a o radnych mówią że powinni to przekazać do odpowiednich służb, jak tylko się o tym dowiedzieli. Młody człowieku, masz zbyt wygórowane mniemanie o sobie, myślisz że jak raz przy pomocy bogatych mocodawców udało ci się zrobić trochę zawieruchy, to zawsze tak będzie, mówię ci oni już powoli odjeżdżają, pozostawią cię jako ofiarę, bo sami nie mają ochoty za to płacić. Pogrążą was wszystkich, ale najbardziej pana młody wojaku i twoją rodzinę, bo pozostali tacy jak p. Chojnowski, pani T., p. Piotr S. i paru innych, mają ogromne pieniądze i biorąc przykład z pewnej pani po prostu się wykupią. Pana perspektywa polityczna się kończy, bo pomysły, które chcieli wdrożyć w Gminie Kleszczów amatorzy szybkich pieniędzy, którzy pana w tym celu "Stworzyli", dały w przysłowiowy "łeb". Ludzie w Kleszczowie przejrzeli na oczy i nawet się nie obejrzycie, a będziecie już za burtą. Nie można burzyć co dobre, co było budowane w mozole przez 20 lat, co ma służyć ludziom, a nie kilku oszustom, którzy się z niczym nie liczą. Mieszkańcy Gminy Kleszczów to rozsądni ludzie, szczególnie ci "rdzenni", szybko się uczą i zapewniam, już wiedzą czym śmierdzi ugrupowanie "Razem dla Gminy", Twój Kleszczów, "Odnowa", bo to ta sama formacja, tylko pod innymi kryptonimami, której celem zasadniczym jest 'Kasa" Kleszczowa i nie pozwolą jej sobie wydrzeć między innymi przez takich jak pan, panie Rzeźnik.
Cytować
 
 
#36 z solparku 2014-02-22 17:41
Co do solparku jestem pracownikiem, i to co prezes robi to szok. Pozatrudniał kilku spod ciemnej gwiazdy i nic nie robią! Nie wiadomo od czego są! Jeden chodzi w tą i s powrotem korytarzami jak kapo dosłownie nie robi nic innego!!! Śledzi obserwuje i nasłuchuje który z pracowników śmie się postawić nowej władzy, a zarabia więcej niż kierownik nie mówiąc o pozostałych kapo dla których solpark to drugi etat! Poprzesuwał ludzi starych pracowników na bok lub przekupił groszem żeby buzie pozamykać i pozatrudniał kilkanaście osób nie wiadomo w jakim charakterze! Przewodnicząceg o rady to nie znam ale chodzą słuchy że to on przede wszystkim rujnuje solpark i tylko knuje jak i co i kogo upieprzyć! Panuje strach a dobra mina prezesa to pozory i myśli że jak się do mas uśmiechnie to będziemy mu się kłaniać. Tak źle jeszcze nie było i niech ludzi nie mylą pozory!!! Kiedyś jak tego pana nie będzie to ludzie wam powiedzą z solparku bo teraz wszyscy się boją o prace!! A czy tak powinno być w naszej gminie? Strach? Terror? Chore czasy nastały;(((
Cytować
 
 
#35 Agnieszka 2014-02-22 14:54
Zebranie w Łuszczanowicach przebiegało dość spokojnie,w miarę kulturalnie,dop óki do głosu nie dorwała się p.Kazimiera Ś.,która jak mówili siedzący obok mnie,nie jest całkowicie obcą osobą wobec wójta byłej p. wójt.Szanowni państwo to co wygaduje ta pani,moim zdaniem nie można uznać za wypowiedź normalnego człowieka,a tym bardziej kobiety,to jakaś "demoniczna" osoba,używająca obelg,kłamstw,c hamstwa,nie mówi tylko wrzeszczy,co jest przerażające.Ta kobieta nie ma żadnego pojęcia ,o tym kto za co odpowiada w samorządzie.Próbowali jej to wytłumaczyć radni,lecz przy biernej postawie wójta,a może tego chciał,wygadywa ła niestworzone rzeczy,które nijak się miały dotyczyć radnych,lecz w jej rozumowaniu,tak to jest.Te zarzuty powinny dotyczyć p.wójta Chojnowskiegoi p.Rzeżnika,bo to oni mówili,że jak dojdą do władzy,to powstaną natychmiast nowe miejsca pracy,ciepło popłynie z elektrowni,będą natychmiast nowe mieszkania za bardzo niską cenę,zatrudnian ie ludzi będzie klarowne,nastąp i przejrzystość władzy i to tych panów powinna opier----ać ,że tak nie jest.Sprawie DPS-u też poświęcono sporo czasu,lecz ani p.SZ,ani żaden ze zwolenników Wójta,Rzeżnika, "Komitetu Razem dla Gminy"nie spytał dlaczego wójt przesunął spłatę pożyczki i oddanie budynku do użytku o 12 miesięcy,nie pytając o to RG.
.Następnym "mówcą",który chciał udowodnić,że za wszystko,co "be"odpowiedzialni są radni,okazał się nie kto inny tylko pierwszy sportowiec Gminy p.Krzysztof Ł. Moim zdaniem ten pan ma takie samo pojęcie o samorządzie jak p. Ś. Uprawia tani SHOW polityczny,bo tak mu ktoś kazał,a że jest naiwnym człowiekiem,to robi to bez świadomości i opamiętania,jak bojówkarz na barykadach spalonego miasta.Niesamowity popis znajomości prawa dała jak zwykle p. Mariola R.Ta pani ma chyba zbyt wygórowane o sobie osobiste "EGO",jeżeli nie wie co to jest wniosek
'formalno-prawny".To jest szanowna pani kanon używany w zwrotach,czy pismach prawniczych nie wiedząc o,tym ,potwierdziła pani swoje niekompetencje, co świadczy o tym że potrafi się pani tylko Mądrować,na dodatek w bardzo prymitywny sposób.Podejrzewam że w innym towarzystwie siedziała by pani jak "mysz pod miotłą".Jeżeli jest pani tak oczytaną i światłą osobą,to dlaczego nie zapytała pani wójta,o jakieś konkrety,np.dlaczego chciał dać Ekoregionowi Bełchatów 8 mln. zł.,pouczając zgromadzonych że jest to bezzwrotna pożyczka.Kolejnym wyczynem,grupy Chojnowskiego,t o klaskanie po byle jakiej wypowiedzi swoich idoli,ciekawej czy błahej,prawdziw ej czy kłamstwie,tak zachowywali się członkowie PZPR-u,na swoich konwencjach ,stosuje się to po to aby zagłuszyć innych ,gdyby chcieli wyrazić inne zdanie o przemawiającym, dlatego to stosujecie ,zapewne ktoś was tego nauczył ,ale jest sposób na to ,będziemy na wasze oklaski gwizdać na "palcach",aż wejdziecie po stoły. PODSUMOWUJĄC: to zebranie miało służyć tylko uprawianiu propagandy politycznej Chojnowskiego i Komitetu "Razem dla Gminy" z Rzeżnikiem na czele i tak się stało.Uważam że była to hucpa,polityczn o-chuligańska,w wykonaniu paru klakierów wójta,nie mających nic wspólnego z kulturą,dialogi em ,merytoryczną dyskusją o sprawach Gminy,nacechowa na chamstwem obłudą i zastraszaniem ludzi.Myślę że mieszkańców Łuszczanowic na dobre zachowanie,opró cz tych nielicznych nie pozwolą,aby takie sprawy kiedykolwiek się powtórzyły.Wyeliminujmy,ty ch chamskich osobników z debaty publicznej,lub po prostu wyrzućmy ich ze sali,sądzę że ma do tego prawo prowadzący zebranie,który musi tylko,,chcieć,, to zrobić.Urągające zachowanie p. Kazimiery Ś. to nie pierwszy jej występ i myślę,że czas z tym skończyć,można to zrobić nawet za pomocą prokuratury,jak nie potrafią nad tym zapanować organizatorzy zebrań.To zebranie było nagrywane ,co o nas powiedzą inni,co to za ludzie w tych Łuszczanowicach ,przez kilku oszołomów cierpimy wszyscy ,tak nie może być!!!.
Cytować
 
 
#34 marek 2014-02-21 23:50
A mały cicho siedzi i zawija sreberka;-) za sekretarza się wziąć!!! Kolejny cichociemny!! To największy intrygant w tej gminie. Chojnowski? To pionek! Seretarz wszystkim steruje i wmawia nam ze słońce świeci. Co on tam jeszcze robi? Przyczepił się naszej gminy jak rzep psiego ogona i pociąga za przyzwoleniem Kazi za sznureczki. Siedzi cicho i robi swoje! Niech go zabraknie a chojnowski popłynie. Niech cichociemnego BHP -owca z elektrowni w radzie nadzorczej Solparku zabraknie prezes Solparku zgubi się jak dziecko we mgle! Ludzie to jest cały ośrodek dowodzenia! A reszta to żołnierzyki tego systemu. Oddaliście gminę w ręce obcych!! Kradną i niweczą majątek gminy i nasze pieniądze! Powinno się zorganizować referendum! A sprawa DPSu to się już tylko do telewizji nadaje, brak słów!
Za Solpark niech się kontrole wezmą! Od strony inwestycyjnej to kolejny gwóźdź do trumny dla Kazimiery T. i jej ludzi. Czas najwyższy! Nowy prezes Solparku przepuści pieniądze pozatrudnia jeszcze ze 20 kolejnych ziomków za kasę, której nie ma wieloletni pracownik z doświadczeniem i kwalifikacjami, nakupuje pierdół na pokaz i ciekawe za co się Solpark utrzyma. No tak pewnie kolega wójt będzie utrzymywał ;) Ludzie otwórzcie oczy wreszcie, a wy z „waszego kleszczowa” kompromitujcie się dalej wasz czas dobiega końca ... tylko głupcy jak wy mogli myśleć, że ludzie tutaj to krety i nic nie zauważą jak kradniecie w biały dzień. Obłęd.
Cytować
 
 
#33 Olek 2014-02-21 23:35
W Kleszczowie nasza kochana wladza w urzedzie wymyslila nowy sposob platnosci publicznymi pieniedzmi. Dotychczas wszyscy znali zaplata na podstawie faktury a u nas wymyslono " na wiare". Ciekawe czy sie w calej Polsce i innych krajach przyjmie :lol:
Cytować
 
 
#32 Jan 2014-02-21 23:28
Patryku bardzo Ci dziekuje za link, z pewnoscia sie zapoznam. Mysle ze do rezysera wprost napisze z prosba o informacje zeby uniknac jakis nieporozumiec . Moze nawet na statyste sie zalape , mysle ze warto sprobowac. Jeszcze raz dziekuje za pomoc pozdrawiam :lol:
Cytować
 
 
#31 Patryk 2014-02-21 22:09
@Jan w sprawie wycieczki po DPSie proponuję poniszy link reżyseria Rzeznik główna rola ks. Prezes statysci pani Kazimiera T.: http://twoj-kleszczow.pl/2013/04/28/wideo-spacer-po-budowanym-domu-pomocy-spolecznej-w-kleszczowie/
Cytować
 
 
#30 Tadeusz 2014-02-21 20:53
@obserwator nie widzisz albo nie chcesz widzieć jak to mówią prawda w oczy kole. Sam wójt panią doktor powołał do zbadania tematu pewnie sam jest lekko zszokowany stanem technicznym i wałkami z fakturami za robociznę. Wydaje mi się, że pod tym obserwatorem kryjesz się Jareczku, ale przestań zmieniać historie ja wiem, że tonący brzytwy się chwyta. To wasze stowarzyszenie RAZEM DLA GMINY wystarczająco uprzykrzyło się mieszkańcom gminy, bynajmniej tak ludzie mówią na Kleszczowie. Odpuście sobie to mydlenie oczu bo tylko na tym tracicie troszkę godności ludzkiej proponuję w sobie wyzwolić.
Cytować
 
 
#29 Jan 2014-02-21 20:32
Przepraszam ale wszedzie szukalem nawet na stronie TK jakiejs moze informacji o organizowanej prz Pana Rzeznika i ksiedza Prezesa wycieczek w celu ogladania obiektu DPS i nic nie moge znalesc. Czy moze ktos wie czy jeszcze raz Ci Panowie bede organizowac cos takiego bo chcialbym sis zapisac bo ostatnim razem niestety nie moglem i zaluje teraz. Prosze o informacje jak byscie cos wiedzieli :lol:
Cytować
 
 
#28 Berni 2014-02-21 19:52
@obserwator musisz wójta zapytać co on wyprawia? Co on za człowieka wynajął, żeby tak nie po waszej myśli? Co tu się wyprawia?

@obserwatorze to się nazywa prawda. Wiem, że to obce dla Was pojęcie. Ale skup się i spróbuj sobie przypomnieć co to takiego było. Jak wiesz, przez jakiś czas można wmawiać fikcję, ale faktów nie zakrzyczysz. Nawet jeśli w akcie desperacji zaczniesz niecenzuralnych słów używać. Choć w stosunku do pań radziłbym zachować troszkę więcej taktu.

Co do twoich wywodów, to powiem krótko – pozdrów Przemka. ;-)
Cytować
 
 
#27 MarcinII 2014-02-21 19:34
Do Obserwator. Chłopie nie ośmieszaj się, bo chyba sam już widzisz, że jesteś żałosny w tym co napisałeś. Wiesz czytałem, że to taka stara ubecka metoda, jak Cie złapią za rękę na kradzieży to mów, że to nie twoja ręka, a jak znajda u Ciebie kradzione pieniądze w kieszeni to mów, że to nie Twoja kieszeń, czyżbyś Ty był tak szkolony?
Cytować
 
 
#26 Grześ 2014-02-21 18:29
Mądre słowa p. Pietrus, tak trzymać.
Cytować
 
 
#25 obserwator 2014-02-21 18:29
Nie wiem od czego ta pani jest ekspertem ale jej gadanie nie ma nic wspólnego z wyceną, poza tym autor poskąpił informacji dotyczącej powodu dla którego ta pani się tam pojawiła tzn wartości. Śmiem przepuszczać, że to nie jest błąd tylko celowo puszczono dezinformację w eter żeby podważyć autorytet ludzi zaangażowanych w projekt.
Pani dr. podczas wypowiedzi zaprzeczyła sobie sama kilkakrotnie jednocześnie budowała napięcie i siała niepewność. A "języki płomieni ślizgające" to HIT. Miło, że przy okazji "wyceny" pani dr. mogła dowiedzieć się nieco o technologii w budownictwie np płyty. Ekspert Pełną D..ą
Cytować
 
 
#24 andrzej 2014-02-21 17:52
CIEKAWE CO NA TO KSIEZA
Cytować
 
 
#23 Pietrus 2014-02-21 16:39
Do szantażysty @Ten Obcy - ambitny, skąd zaraz to wykluczenie obcy? A może Ty spod Zelowa jesteś?

Jak na obcego sporo informacji posiadasz. Myślę, że dobrze byłoby żebyś kompetencje organów takich jak wójt czy rada gminy poznał. A może wiesz tylko próbujesz manipulować, sugerując, że rada źle obiekt wybudowała.
Pełna zgoda rada podjęła uchwałę przychylającą się do wniosku wójta, który mając armię specjalistów prawników, skarbniczkę, sekretarza itd. powinien zweryfikować wniosek prywatnej fundacji i widząc takie przekręty nie powinien w ogóle o takie środki wnioskować. W świetle ostatnich doniesień widzimy dziś, że jedyną odpowiedzią wójta powinna być wówczas odmowa, a wniosek w ogóle nie powinien trafić pod obrady rady. Dlaczego tak się stało trzeba zapytać ówczesną wójt, która wspólnie z urzędnikami uznała, że interes gminy jest chroniony mimo że jak widać nie był? I co powodowało, że nowy wójt bez zastanowienia chciał kolejne 3 miliony narazić? Musisz zamiast do radnych pytanie skierować do wójta i jego zastępcy.
Cytować
 
 
#22 Andzrej G. 2014-02-21 16:32
Obserwator, polecam zwrócić uwagę na wartość wyceny zrobionej przez niezależna biegłą sądową na wniosek radnych Rozwoju zlecone prze Urząd Gminy i porównać z tym co zostało wydane , myślę, ze więcej już nie zabierzesz głosu w tej sprawie. Reasumując woził wilk radnych razy kilka przewieźli i wilka, trzech muszkieterów w osobie Pana Ch, Pani T i Pana Rz. pozostawieni w końcu na środku drogi z majtkami opuszczonymi do polowy i z lupami w dłoniach.
Cytować
 
 
#21 Katarzyna F. 2014-02-21 15:58
Wreszcie wyszło szydło z wora co to jest "Razem dla Gminy", moim zdaniem to zgraja kanciarzy, połączona z PZPR-owcami, pijakami i jest tam jeszcze jedna szczególna "Lady"
Cytować
 
 
#20 robert 2014-02-21 11:44
Dobrze ze Radni w Koncu się opamiętali i przestali podnosic tylko raczki tak jak Pani T. sobie zyczyła bo ta kobieta wyprowadziła ich na niezłe manowce począwszy od złotej ziemi a skonczywszy na DPS a na końcu i tak zawsze mówi ze jak cos złego to nie ja to radni. Tylko kto składa i przygotowuje wnioski, nie kto inny jak Wójt. Pewnie i w tym przypadku zaraz bedzie ze po co radni dali te 3mln tylko polecam zapoznac sie z tym kto za tym tak bardzo optował? czytaj Pani T., kto przygotowywał umowy pomiedzy Gminą i Prywatna Fundacja oczywiscie Pani T. i jej urzednicy w Gminie. Brawo Radni lepiej późno niz wcale!
Cytować
 
 
#19 Ten Obcy - ambitny 2014-02-21 10:54
Panowie radni odpowiedzcie mi na jedno pytanie. Kto podejmował uchwałę Nr XLV/451/10 z dnia 20 maja 2010 roku w sprawie określenia wysokości długoterminowej pożyczki udzielanej w 2010 roku Fundacji Servire Homini z siedzibą w Kleszczowie i wprowadzenia zmian budżetu gminy Kleszczów na 2010 rok?
P.S. oświadczam redakcji że nagrywałem cały proces pisania i wysyłania jeżeli nie pokaże się na info opublikuje film na TK w celu pokazania działalności cenzuralnej portalu.
Cytować
 
 
#18 robert 2014-02-21 10:24
Po tym co teraz obejzałem i slyszalem na zebraniu wiejskim( inna klamliwa wersje) to Wojt powinien niezwlocznie złozyc mandat.
Ten człowiek starcił zaufanie spoleczne!!!!
Cytować
 
 
#17 robert 2014-02-21 10:23
Pamietacie jak to RZeznik zapraszał na zwiedzanie DPS razem z prezesem ksiedzem ,jak to ksiezulek prezes fundacji skakał na przewodniczaceg o , jaki to on dobry jakie to on dobre rzeczy robi tylko radni nie chca, jak Pani T.rzuciła sie na radnych ze nie chca dac kolejnych 3 mln , jak to na zebraniach wiejskich szaleli niektorzy ludzie napuszczeni przez Razem Dla ...? , do spodu z ta banda , brac sie teraz radni za Solpark i ten Dom Kultury w Kleszczowie za urzednikow ktorzy przygotowywali kosztorys i wycene prac itd. Ludzie wam podziekuja.
Cytować
 
 
#16 Wiktor 2014-02-21 09:35
Zapraszam pana Rzeźnika do działania proszę się wykazać, odpowiednie organy czekają na zawiadomienie. Tylko jak pan wytłumaczy wyborcom to swoje ślepe, bezgraniczne poparcie dla tej politycznej inwestycji. Może pokaże im pan swój film promocyjny o DPS.
Cytować
 
 
#15 Dorota 2014-02-21 09:28
A co robi sekretarz, pytam jak pracuje urząd, przestańcie politykować, a bierzcie się do służby mieszkańcowi. A może trzeba przewietrzyć urząd, bo go czuć stęchlizną.
Cytować
 
 
#14 Marcelina 2014-02-21 09:17
No co panie wójcie niekompetencja na każdym kroku, najpierw zatrudnienie karanej, na stanowisku w-ce wójta, teraz 3 miliony na DPS, który pachnie przekrętem, co będzie następne, jakiego trupa wyciągniecie z szafy. Żal serce ściska, że ta gmina musi tak cierpieć. Sami nieudacznicy, banda niekompetentnyc h cwaniaków z rozdania politycznego, karierowiczów, poubieranych w garnitury. Gdzie nadzór, gdzie zwykła ludzka przyzwoitość?
Cytować
 
 
#13 Andzrej G. 2014-02-21 00:27
Ja Ci dam rozebrać, najpierw to ja chce wiedzieć gdzie są moje pieniądze, bo ja place podatki a tych co za tym stoją to za kratki. A ten kłamczuch Wójt to niech lepiej w lustro spojrzy bo ma już nos jak pinokio na zebraniach mówił ze już wszystko jest ok z DPS.
Teraz to wiem co tych dwóch Państwo tak nagle przed wyborami połączyło . Rzygać mi się chce, wara od naszych pieniędzy.
Cytować
 
 
#12 Miecia 2014-02-20 23:55
Ten materiał filmowy wójt powinien wyświetlać na zebraniach wiejskich żeby mieszkańcy mieli jasność sytuacji jest klapa i coś trzeba z tym zrobi "rozebrać" jest kompletna klapa z tym DPS,em.
Cytować
 
 
#11 Andzrej G. 2014-02-20 23:38
Ciekawa sprawa , już w sierpniu 2013 roku zaraz po wygranych wyborach przez Wójta Chojnowskiego zrobiono aneks do umowy i przekazano jak się nie mylę zgodnie z tym co mówiła biegła sadowa około 245,000 złotych. czy rada o tym wiedziała? Czy przypadkiem od sierpnia 2013 nie pracowała jako zastępca Wójta Pani T.? Czy tu cos nie gra czy tylko mi się wydaje?
Cytować
 
 
#10 Stanisław W. 2014-02-20 23:30
Mi to wygląda na zarzuty prokuratorskie dla byłej wójt i obecnego pana wójta Chjnowskiego. A księża niech się zaczną modlić żeby się to nie zawaliło komuś na głowe, wstyd na całą Polskę :oops:
Cytować
 
 
#9 Kacper 2014-02-20 23:28
Ciekawe co się z tymi pieniędzmi stało! Obawiam sie że jak to wyjdzie najaw to niektorzy palpitacji serca dostaną, a wyjdzie napewno!
Cytować
 
 
#8 Kacper 2014-02-20 23:09
Czy dobrze widziałem! Sekretarz wyszedł podczas prezentacji? Pewnie pampersa poszedł założyć, bo ja bym się zesikał ze strachu jak bym był np. wójtem, zastępca wójta, sekretarzem, skarbnikiem albo urzędnikiem zaangażowanym w ten "przekręt"
Cytować
 
 
#7 Berni 2014-02-20 23:00
No to Chojnowski i Sekretarz mieli miny. Widok bezcenny. Chojnowski nie chciał może właśnie dla tego przeprowadzić kontroli, bo widział w jakie gó…o wdepnie. Niezły burdel jest w tym naszym urzędzie. I jeszcze kolejne 3 bańki. Naprawdę scyzoryk w kieszeni się otwiera. Myślę, że radni Rozwoju nie mają wyjścia jak tylko poinformować odpowiednie instytucje, zanim zrobi to inteligentny wójt. On nawet na siebie donosi. Teraz jak napisali @Marek i @Jozef powinni się Solparkiem zająć tam pewnie dopiero były wałki. Skali jak mówiła była wójt na miarę obiektu XXI w. Z wierzchu szkło i granit, a baseny przeciekają. Ktoś powinien wreszcie zająć się rozkradaniem tej gminy. Uznanie dla radnych. Nie ciesz się tak, nie dla ciebie Rzeźnik bezmyślny populisto i rozdawniku.
Cytować
 
 
#6 Jozef 2014-02-20 22:50
Lyzka juz nie wystarczylo brac trzeba bylo chochla, Tym Panstwo juz dziekujemy.
Rozliczyc Solpark Na czele z Ta Pania i urzednikami.
Cytować
 
 
#5 Pawel 2014-02-20 22:46
W koncu ludzie moga zobaczyc jak sa oklamywani w Informatorze K. Teraz to juz chyba wszyscy widza jak im Wojt i Pani T. Mozgi prala :lol:
Cytować
 
 
#4 Pawel 2014-02-20 22:41
Szkoda mi radnych Rozwoju ze tyle pomyji na nich wylano na czele z Pania T. ale jak mowi stare przyslowie prawda jest jak oliwa i zawsze na wierzch wyplywa. Moge tylko powiedziec za siebie przepraszam ale mylilem sie co do niektorych radnych Rozwoju dobra robota
Cytować
 
 
#3 Morela 2014-02-20 22:30
SZOK!!!
Ta Pani mówi jakby była wynajęta, przez radnych Rozwoju przeciwko Razem dla (nie) gminy. Rzecz w tym, że zatrudnił ją właśnie Chojnowski. Na TK cisza, bo nie mogą napisać jakie to triki Rozwój stosuje. A Ci z "Razem ..." jeszcze 3 miliony chcieli im dać. Gdzie oni mają rozumy. Punkt dla Rozwoju. NAPRAWDĘ SZOK!!!
Cytować
 
 
#2 Mirek 2014-02-20 21:52
Nie można uwierzyć, że wystąpiły takie poważne zaniedbania. Zastanawia fakt, dlaczego wójt Chojnowski i radny Rzeźnik byli takimi fanami tej budowy. Przypomnę tylko materiał filmowy, który na twoim Kleszczowie zamieścił wspomniany radny, a promował w nim budowę DPS - u i zachwalał prowadzone tam roboty. A Chojnowski, drugi aktor tego teatrzyku, punkt o DPS -ie był kluczowym w jego programie wyborczym. Dlaczego, pewnie kazała mu pewna pani. Z jaką determinacją podjął walkę o kolejne 3 miliony na budowę tej kulawej i niedorobionej inwestycji. Ile klakierów krzyczało na zebraniach wiejskich, żeby kończyć tą inwestycję, ile pomyj wylano na radnych Rozwoju, bo domagali się rozliczenia z otrzymanych z budżetu gminy , czyli naszych pieniędzy. I co się okazało? Totalny przekręt, gdzie transparentność nowej władzy, lubicie zamiatać pod dywan. Sufler zawiódł, kolejna klapa.
Cytować
 
 
#1 Marek 2014-02-20 21:23
Mam nadzieje ze teraz Solpark zostanie rozliczony w ten sam sposób.
Panie Chojnowski jak Panu nie wstyd tak ludzi okłamywać, mówił Pan na zebraniach że wszystko jest już ok, a prawda jest zupełnie inna. Obnażyli was okrutnie. Na temat Pani T. to nawet szkoda się wypowiadać, bo to jest porostu druzgocące, a Pan Rzeźnik to co taki spokojny, a jeszcze kilka tygodni temu to w panikę wpadał jak radni odmówili przekazania kolejnych 3 mln, polował wszystkich od prezesa fundacji do radnych. Razem dla Gminy to trzeba zmienić na Razem Dla....? Niech sobie mieszkańcy odpowiedzą dla kogo., pozdrawiam marek
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Opieka redakcyjna, realizacja materiałów prasowych: Easy-Media Robert Kornacki || wszystkie prawa zastrzeżone 2012