Najnowsze komentarze

 • Droga nie wiadomo skąd, nie wiadomo dla kogo i nie wiadomo po co...
  tubylec
  Ten młodzieniec z Łuszczanowic co zapragnął być wójtem pochodzi przecież z rodziny tzw „Misiewiczów”.

  Czytaj więcej...

   
 • Droga nie wiadomo skąd, nie wiadomo dla kogo i nie wiadomo po co...
  Młody
  Do kolegów którzy są za referendum ja też popieram i oby jak najszybciej odsunąć tą żałosna i cwaniacką ...

  Czytaj więcej...

   
 • Droga nie wiadomo skąd, nie wiadomo dla kogo i nie wiadomo po co...
  Jan
  W Kleszczowie za czasów wójtowania Chojnowskiego prawie wszystkie wysokie stanowiska(opró cz tych ...

  Czytaj więcej...

   
 • Droga nie wiadomo skąd, nie wiadomo dla kogo i nie wiadomo po co...
  Greg
  Jak Chojnowski posunie się dalej z budową drogi dla Bełchatowiaków, to wiadomo że mają swoje układy.

  Czytaj więcej...

   
 • Droga nie wiadomo skąd, nie wiadomo dla kogo i nie wiadomo po co...
  Tomek
  A co tam z panem michalem M. Sluchy chodza ze ma zostas vice wójtem?bo ze kierowniczkiem w zakladzie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Droga nie wiadomo skąd, nie wiadomo dla kogo i nie wiadomo po co...
  obywatel
  Nawet ludzie z zewnątrz widzą że w Gminie Kleszczów źle się dzieje. Trzeba niestety przyznać im rację ...

  Czytaj więcej...

   
 • Droga nie wiadomo skąd, nie wiadomo dla kogo i nie wiadomo po co...
  pracownik
  a kiedy strefa w Bogumiłowie zostanie skomunikowana z częścią północna w kierunku kluk ? tam nie ...

  Czytaj więcej...

Kalendarz wyborczy 2018

14 sierpień 2018

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października - zdecydował premier Mateusz Morawiecki. Druga tura - dwa tygodnie później, czyli 4 listopada.

 

 

.

Do 27 sierpnia 2018 r.
.
Podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o okręgach wyborczych, ich granicach, numerach i liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie terytorialnej komisji wyborczej dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
.
Zawiadomienie odpowiednio Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego.
.
Do 6 września 2018 r.
.
Zgłaszanie komisarzom wyborczym kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych.
.
Do 11 września 2018 r.
.
Powołanie przez komisarzy wyborczych terytorialnych komisji wyborczych.
.
Do 16 września 2018 r. (do godz. 24.00)
.
Utworzenie obwodów głosowania w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów.
.
Zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy.
.
Do 21 września 2018 r.
.
Podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych i możliwości głosowania przez pełnomocnika.
.
Zgłaszanie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
.
Do 26 września 2018 r. (do godz. 24)
.
Przyznanie przez Państwową Komisję Wyborczą jednolitych numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw.
Zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Do 28 września 2018 r.
.
Przyznanie przez komisarza wyborczego, wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim, numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów w wyborach do sejmiku województwa i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą.
.
Do 30 września 2018 r.
.
Przyznanie przez komisarza wyborczego numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów w wyborach do rady powiatu i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą ani przez komisarza wyborczego wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim.
.
Powołanie przez komisarza wyborczego obwodowych komisji wyborczych.
Sporządzenie spisów wyborców w urzędzie gminy.

Do 6 października 2018 r.
.
Rozplakatowanie obwieszczeń:
 • terytorialnych komisji wyborczych o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych,
 • gminnych komisji wyborczych o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Zgłaszanie przez wyborców niepełnosprawnych zamiaru głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Brailleʼa.
.
Od 6 października do 19 października 2018 r. (do godz. 24)
.
Nieodpłatne rozpowszechnianie w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych audycji wyborczych przygotowanych przez komitety wyborcze.
.
Do 12 października 2018 r.
.
Składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania.
.
Do 16 października 2018 r.
.
Składanie przez wyborców wniosków o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce ich stałego zamieszkania.
.
19 października 2018 r. o godz. 24
.
Zakończenie kampanii wyborczej.
.
20 października 2018 r.
.
Przekazanie przewodniczącym obwodowych komisji wyborczych spisów wyborców.
.
21 października 2018 r. w godz. 7-21
.
Głosowanie.

4 listopada 2018 r.
.
Druga tura wyborów jeśli bedzie konieczna.
.
.
Jeżeli koniec terminu wykonania czynności określonej w Kodeksie wyborczym przypada na sobotę albo na dzień ustawowo wolny od pracy, termin upływa pierwszego roboczego dnia po tym dniu. Jeżeli Kodeks wyborczy nie stanowi inaczej, czynności wyborcze są dokonywane w godzinach urzędowania sądów, organów wyborczych i urzędów gmin.
.
Żródło: www.dzienniklodzki.pl
 

Komentarze  

 
#11 Obiecanki cacanki 2018-09-13 20:19
Wczoraj będąc w Polo markecie usłyszałem ciekawą rozmowę jak to dwóch panów sprzeczało się na temat kandydata na Wójta Gminy Kleszczów. Pana Jarosławia R.który to strasznie broni podziału naszej Gminy Kleszczów a sam jest wspierany i popieramy przez osoby które chcą tego podziału dokonać. Zaniepokoiło mnie to bardzo bo miałem na niego głosować. Niestety po zaciągnięciu paru informacji ten Pan jest już u mnie skreślony.Teraz mam dylemat na kogo głosować może coś podpowiecie. Z góry wielkie dzięki.
Cytować
 
 
#10 Mieszkanka 2018-09-13 11:35
Na stronie internetowej jednego z komitetów wyborczych,(o dziwo tylko jednego) a mianowicie komitetu wyborczego wyborców "Wspólna Gmina Kleszczów.pl" od 05-09-2018r (września) widnieje bardzo ciekawy program, który ci państwo zobowiązują się wdrożyć i wykonać gdy wygrają wybory. Jest tam naprawdę wiele ciekawych i zdroworozsądkow ych propozycji. Jedną z nich z nich jest np. budowa tężni solankowych w każdej miejscowości naszej Gminy,czyli takich publicznych inhalatorów dróg oddechowych człowieka. Wczoraj 12-09-2018r na zebraniu w Wolicy, doznałam szoku, oto w pewnym momencie wójt S.Chojnowski zaczął namawiać zebranych mieszkańców aby złożyli wniosek na wybudowanie tężni solankowej. Jest to moim zdaniem tania zagrywka poniżej pasa za co pan Chojnowski powinien się co najmniej wstydzić i niezwłocznie przeprosić mieszkańców i pierwszych pomysłodawców tego przedsięwzięcia w naszej Gminie.To się nazywa PLAGIAT!! panie S.Chojnowski, za który w zachodniej cywilizacji musiał by pan zniknąć ze sceny politycznej ,a przede wszystkim społecznej. Poniósłby pan również dotkliwe kary finansowe. Jeżeli nie ma pan pomysłów i programu na Gminę Kleszczów, to niech pan nie kradnie ich innym. Miał pan 6 lat(półtorej kadencji) czasu ,aby wybudować np. tężnie, termy, baseny, place zabaw, nowe miejsca pracy itd, ale niestety nic pan w tym kierunku nie uczynił. Wstyd, Wstyd i jeszcze raz Wstyd panie Chojnowski.

Ps.-podobno na zebraniu w Łękińsku jakiś jegomość z innego komitetu wyborczego również uprawiał plagiat w stylu pana Chojnowskiego, czyżby Chłopcy byli w komitywie?,a może wizja klęski zajrzała im w oczy?, i kradną innym ciekawe pomysły ,aby znowu dorwać się do władzy.
Cytować
 
 
#9 Bruno 2018-09-02 14:13
kurcze naprawde Razem dla Siebie sie rozypało , z tego ugrupowania az 4 osoby startuja na wójta, ale jaja , chca rzadzic gmina a miedzy soba nie potrafili sie dogadac , czy takim ludziom warto powierzyc cała gminę? skoro w małej grupie osób chca sie zagryzc , własnie a Twoj Kleszczów nie startuje bo nic nie słychac o ich komitecie czy jeszcze istnieja?
Cytować
 
 
#8 Bruno 2018-08-28 19:49
i zaczęło sie ..... mamy 12 albo 13 komitetów zarejestrowanyc h , nie widze tego "jedynego i słusznego" RAZEM DLA GMINY czyzby sie towarzystwo rozsypało ?
Cytować
 
 
#7 Wierny Kleszczowiak 2018-08-26 05:24
Ludzie pod sklepami różne życzy mówią ale że będzie w Kleszczowie prywatny kościół to jeszcze nie słyszałem.To już będzie przegiecie na maxa.A kto ma kupić to trzeba się domyśleć rodzina Pani K.T.Wybory już niedługo mam tylko nadzieję że mieszkancy już się nie złapią na płacze lamety i inne gierki Pani K.T. Mam tylko małą prośbę oby mieszkańcy dobrze wybrali i nie popełnili jeszcz raz tego samego błędu co cztery lata temu. :sad:
Cytować
 
 
#6 Bogdan 2018-08-25 15:43
Proszę zwrócić uwagę że przedszkole jest praktycznie bliźniaczo podobne do naszego a całkowity koszt trochę ponad 9 mln z, a u nas z tego co już jest pewne to ok 18 mln zł.
Cytować
 
 
#5 azek 2018-08-23 08:03
czyli rodzina Kazimiery T. znowu zarobiła? :-*
skoro gmina nie poterzebuje tej ziemi to po co ja kupuje, cos mi tu smierdzi !!! prokuratura powinna sie tym zajac .!!!
Cytować
 
 
#4 Kryspin 2018-08-21 22:26
I znów się zacznie 21 paź masakra a szczególnie w Kleszczów nie sztuką jest rządzić jak są pieniążki sztuka jest rządzić jak nie ma jak trzeba pozyskać środki.

A przy głosowaniu taki cytat mi przychodzi do głowy

Masz wolny wybór, ale nie jesteś wolny od konsekwencji swojego wyboru.
Cytować
 
 
#3 rocky 2018-08-19 18:01
@azek, tak oczywiście jest prawdą że Gmina kilka miesięcy temu kupiła chyba 4 ha ziemi leżącej zaraz za blokami bełchatowskiej Spółdzielni mieszkaniowej, zapłaciła za to 2 mln zł. To nie było na ostatniej sesji, tylko jeszcze jak radną była pani Kazimiera(trzeb a tylko sprawdzić kilka sesji wcześniej), a przecież od jej wyroku, który poskutkował cofnięciem jej mandatu radnego minęło już kilka miesięcy. Ciekawe po co Gminie tyle ziemi akurat w tym miejscu? Wszyscy w Kleszczowie chyba wiedzą że obok leży cały szmat górzystych gminnych ugorów, a kilkaset metrów dalej chyba ze dwadzieścia ha gminnej gleby za marne grosze uprawia sobie bijąc kasę, dobry koleś Kazimiery i Sławka Ch. niejaki pan C. Coś w tym musi być, chyba od zwykłego "Kowalskiego" by tego nie kupili. Można podejrzewać że może być to kolejny złoty strzał. Zdolnych do robienia takich rzeczy przecież w Gminie mamy. Może znowu powinno przyjechać kilku z giwerami w specjalnych mundurach, by wyjaśnić te wątpliwości?
Cytować
 
 
#2 Mieszkaniec 2018-08-17 14:49
Ciekawe ilu mieszkańców przybędzie przed wyborami :-* .Przed ostatnimi wyborami ludzie sami się dziwili skąd są niektórzy mieszkańcy,i takie dziwne wygrane niektórych radnych.
Cytować
 
 
#1 azek 2018-08-15 13:59
czy to prawda ze Kazimiery T. rodzina znowu zrobila jakis obrot ziemia na 2 mln zlotych? ludzie pod sklepem mowia ze to bylo na osotaniej sesji ? jakies info ktos ma ?
Cytować
 

Dodaj komentarzGminaKleszczow.Info Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - 2015