Najnowsze komentarze

 • Kleszczów płaci więcej
  ktoś
  @ "Pfffff" jak jesteś taki rzetelny czy prawy*to dlaczego te swoje wypociny nie podpisałeś swoim ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  Plotkary
  Podobno te wszystkie nowiny i ploty sieje pani synowa jednego z czlonkow fundacji gminy kleszczow ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  Pffffffff....
  Wpis nie na miejscu. Integrowanie w życie prywatne jest tylko i wyłącznie osobistym ,,problemem, ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  Bruno
  Bystra oko wcale nie jesteś taki bystry, bo prezesik komunalki nie chodzi się modlić a otwiera jakiś ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  taka sobie
  @pani od polskiego, co Ci tak bardzo zależy na tej stronie internetowej? Czyżbyś nie miał co robić? bo ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  pani od polskiego
  Ano jaki gospodarz taki portal :P

  Czytaj więcej...

   
 • Kleszczów płaci więcej
  Bystre OKO
  Panie Wójcie to że Pan nie panuje nad tym co się dzieje w gminie to już wiemy, ale to w jak bezczelny ...

  Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

31 marzec 2018

 

 

 

 
Życzenia Wielkanocne - Henryk Michałek - Radny Rady Gminy Kleszczów

 

31 marzec 2018

 

 

 

 

 
Wesołych Świąt

23 grudzień 2017

 

 

 

 


 
Radosnego Alleluja!

15 kwiecień 2017

 

 

 

 

 
Kleszczów płaci więcej

27 luty 2017

Jak dowiedzieliśmy się nie tak dawno, uzasadnieniem dla budowy jednego z najdroższych przedszkoli w Polsce za ponad 14 milionów złotych było to, iż będzie ono zbudowane z najlepszych i ponadczasowych materiałów. Jednak to co dzieje się na placu budowy, który możemy obserwować mimo szczelnego ogrodzenia, budzi wśród mieszkańców szereg wątpliwości.

 


 
Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

24 grudzień 2016

 

 


 
Życzenia Świąteczne - Henryk Michałek - Radny Rady Gminy Kleszczów

23 grudzień 2016

 

 

 

 
Kolejny sukces nowej władzy?

6 grudzień 2016

W dniu 1 grudnia br. w Strefie Przemysłowej nr IV miało miejsce uroczyste otwarcie nowoczesnego zakładu produkcji paliw syntetycznych z bioetanolu EKOBENZ Sp. z o.o.. Produkcja oparta jest o opatentowaną technologię pozwalającą uzyskać paliwa syntetyczne o jakości paliw dostępnych obecnie w obrocie. Jest to projekt pionierski w skali Polski jak i Europy. Oczywiście jednym z przecinających wstęgę był wójt Sławomir Chojnowski. Nie byłoby w tym nic zdrożnego gdyby nie fakt, że to był właściwie jedyny jego wkład w powstanie tej inwestycji. Największym kuriozum jednak było to, że w uroczystości wzięli udział także sekretarz gminy Kazimierz Hudzik oraz świeżo upieczony prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów Krzysztof Stębelski, którzy zupełnie nie mieli nic wspólnego z tą inwestycją. Jak wiemy sukces ma wielu ojców i „piersi do orderów” wypinają dzisiaj wszyscy, jednak jest jeszcze coś takiego jak zwyczajna ludzka przyzwoitość. Jak możemy się domyślać za chwilę w biuletynie urzędowym, Informatorze Kleszczowskim przeczytamy o niewątpliwym sukcesie, ze wskazaniem na obecnie rządzących. Warto w tym miejscu zapytać, kto do niego tak naprawdę się przyczynił? Dzięki komu ta prestiżowa inwestycja została zrealizowana właśnie tutaj?

 
Kolejny „prezes” przywieziony w teczce?

28 listopad 2016

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów już od wielu miesięcy przechodzi personalne turbulencje. Nie tak dawno poprzedni zarząd oraz prezes został odwołany, a na jego miejsce powołany nowy prezes pan Michał Mazur, który jednak zaledwie po kilku miesiącach pracy opuścił zajmowane stanowisko pozostawiając wakat na wiele miesięcy. Warto również dodać w tym miejscu, że w ostatnich dniach odszedł również z zarządu pan Radosław Bujacz. Obrazuje to jednoznacznie obecną sytuację w samej Fundacji. A przecież miało być tak pięknie, tabuny inwestorów przyjeżdzających do Kleszczowa i setki nowych miejsc pracy, jak przecież zresztą obiecał, nie kto inny, jak sam Wójt Sławomir Chojnowski wraz z Razem dla Gminy Kleszczów. Jak mówi stare polskie powiedzenie, jakże aktualne w obecnej sytuacji,  „krowa, która dużo ryczy zazwyczaj mało mleka daje”, czy inaczej "z dużej chmury mały deszcz".

 
Forumowicze listy piszą

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 7 listopad 2016

Poniżej na prośbę jednego z forumowiczów publikujemy udostępniony przez niego link do arykułu dotyczącego naszej Gminy.

 
Trwonienie pieniędzy trwa w najlepsze

9 wrzesień 2016

Podczas obrad sesji, które miały miejsce 30 sierpnia bieżącego roku poruszonych zostało wiele interesujących spraw. Interesujących przede wszystkim z punktu widzenia mieszkańca, któremu to, dokąd zmierza nasza Gmina nie jest obojętne. Jedną  z takich zaskakujących spraw  było to, jak się okazało, że w sali OSP Żłobnica, w której można powiedzieć dopiero co zakończył się remont runął sufit. Świadczy to ewidentnie o panującym porażającym braku nadzoru ze strony rządzących. Zdarzenie to wręcz symbolicznie  oddaje ogólny stan naszej Gminy. Bałagan i chaos. Jedyne czym jak widać szczerze zainteresowani są decydenci to jak najszybsze i jak największe „wykorzystanie” środków dostępnych na gminnych kontach.

 
Do kogo należy ta Gmina? (video z sesji)

4 sierpień 2016

Co prawda mamy wakacje w pełni jednak echa czerwcowej sesji ciągle pobrzmiewają tu i ówdzie z coraz to większą siłą wywołując skrajne emocje wśród naszych Mieszkańców. I naprawdę trudno się temu dziwić, wystarczy rzut oka na to czym zajmują się nasi włodarze. Niestety jak się okazuje, biedzą się głównie nad tym, jak zmieniać dotychczasowe regulaminy, aby wybrańcy mogli czerpać jeszcze więcej z gminnej kasy. Jest nawet taki „przypadek”, który otrzymał już ponad 87 tysięcy złotych, a radni zastanawiają się jak jeszcze skromne 10 tysięcy dołożyć. Radni oczywiście nie widzą w tym nic złego i bez zażenowania mówią o tym, że chcą zmienić regulamin specjalnie pod nagrodę dla „mistrza”, zaraz szybko prostując, że chodzi oczywiście o dowolnego „mistrza”. Jednak czy na pewno?

 
Czy leci z nami pilot…?

11 czerwiec 2016

Po obejrzeniu majowej sesji Rady Gminy Kleszczów trudno oprzeć się wrażeniu, że w Kleszczowie nie ma dziś u władzy ludzi, którzy chcieliby wziąć odpowiedzialność za to co dzieje się w Gminie czy raczej nie dzieje. Wydawałoby się, że tak ogromnego zwycięstwa wyborczego stowarzyszenia Razem dla Gminy Kleszczów (urząd wójta oraz 14 na 15 radnych) nic nie jest w stanie zakłócić. Raczej należało spodziewać się ostrego podjęcia ważnych dla gminy działań i ich ekspresowej realizacji. Pamiętamy ileż obietnic wyborczych padło, ileż miało się zmienić na lepsze w Gminie Kleszczów nie wspominając o tej słynnej „nowej jakości” krzyczącej z plakatów wyborczych. Dziś widzimy jednak, jak przyznał z rozbrajającą szczerością jeden z radnych, który również z tych plakatów się uśmiechał -  mieszkańcy zostali oszukani!

 
Gminne pieniądze zagrożone? (video z sesji)

16 maj 2016

Podczas sesji Rady Gminy Kleszczów w dniu 10 maja elementem budzącym najwięcej emocji był punkt dotyczący Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników spółki EKO-REGION z Bełchatowa. Obecnie Gmina Kleszczów jest jej największym udziałowcem (51,83%), po tym jak radni Stowarzyszenia Razem dla Gminy Kleszczów dokapitalizowali tę bełchatowską firmę 20 milionami złotych. Wójt Sławomir Chojnowski kolejny raz przekonywał, że to świetna inwestycja, na której zarobimy krocie. Jednak zapytany przez radnego - czy wójt daje gwarancję - jego entuzjazm gwałtownie opadł. Zatem czy możemy wierzyć w zapewnienia człowieka, który twierdzi, że zainwestowane pieniądze są bezpieczne nawet wtedy kiedy spółka upadnie? Czy Sławomir Chojnowski zna prawo upadłościowe i wie na pewno o czym mówi?

 
Kto dziś rządzi Kleszczowem?

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 10 maj 2016

Odpowiedzią na powyższe pytanie może być artykuł z dnia 24 kwietnia br. zamieszczony na łamach portalu gminabelchatow.pl, do którego otrzymaliśmy kilka dni temu link na naszą skrzynkę pocztową. Tekst zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do lektury.

 
Rozłam, czy gra pozorów?